W naszej szkole

  • Wycieczka do Małopolski.

    Za nami udana wycieczka do Małopolski, na którą wyruszyliśmy  z Łubek w środę 10 maja 2023 r. o godz. 7.00.  W przygodzie uczestniczyli uczniowie klas IV- VIII z naszej szkoły pod opieką pań: Doroty, Anety i Edyty oraz grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach ze swoimi opiekunkami.

     

    Miejsca, które znalazły się na naszym wycieczkowym szlaku to:

    • Zabytkowa  Kopalnia Soli w Bochni,
    • Cmentarz na Pęksowym Brzysku  w Zakopanem
    • Kamiland – muzeum z trofeami naszego wybitnego skoczka narciarskiego –Kamila Stocha,  
    • Gubałówka  z wjazdem kolejką oraz pełnym emocji zjazdem kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu,
    • baseny termalne w  Białce Tatrzańskiej,
    • Kraków ( Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, UJ)
    • Pensjonat w miejscowości Małe Ciche.

     

    Z wyprawy wróciliśmy w piątkowy wieczór pełni niezapomnianych wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni .

    D. Kołodziejczyk

     

  • Dzień Polskiej Niezapominajki

         Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski. Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku.

          W tym roku po raz pierwszy w obchody Święta Niezapominajki włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Łubkach. Przedszkolaki dowiedziały się kto był pomysłodawcą tego święta oraz jaka jest jego idea. Mogły z bliska przyjrzeć się tej roślince oraz poznać zapach niezapominajki. Dzieci wysłuchały „Bajki o Niezapominajce”, która miała na celu uświadomienie dzieciom konieczność dbania o nasze środowisko. Dowiedziały się również, dlaczego niezapominajka jest symbolem zakochanych, których czeka czasowe rozstanie. Przedszkolaki podczas quizu dzieliły działania na dobre i złe dla środowiska, a dla swoich najbliższych przygotowały kartki-niezapominajki. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Polskiej Niezapominajki na stałe wpiszą się w kalendarz świąt obchodzonych przez dzieci.

    Katarzyna Masiukiewicz

     

  • Konkurs profilaktyczny

  • Fotorelacja z ostatnich działań Samorządu Uczniowskiego

     

    Ostatnie miesiące obfitowały w różne wydarzenia, w których uczniowie chętnie brali udział.

     

    Złożenie świątecznych życzeń

    Tuż przed Świętami Wielkanocnymi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami i opiekunem udali się do instytucji współpracujących ze szkołą. Uczniowie złożyli życzenia: zdrowia, radości i wielu łask od zmartwychwstałego Pana Jezusa i  przekazali świąteczne stroiki.

    Dzień Kolorowej Skarpetki

    Włączając się w obchody Dnia Osób z Zespołem Downa uczniowie założyli kolorowe niepasujace do siebie skarpetki. Pani A.Żydek przeprowadziła pogadanki majaca na celu podniesienie świadomości uczniów na temat trisomii 21 chromosomu. Nie zabrakło filmów, rozmów na temat różnorodności, prac plastycznych i pamiątkowych zdjęć różnych skarpetek.

    Dzień Kapcia

    23 marca obchodziliśmy Dzień Kapcia. Uczniowie przynieśli na zmianę obuwie nie takie jak zwykle.Tym razem były to klapki, kapcie, papucie. Nie zabrakło śmiesznych reniferków czy Myszek Miki. Jedne były futrzane, inne gładkie. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom, że obuwie trzeba zmieniać, bo wszyscy razem dbamy o porzadek w naszej szkole. To nasza wspólna przestrzeń. Pamietamy także o oszczędzaniu wody, a jeśli mniej śmieci to mniej sprzatania i mniej wody do tego  zużyjemy.  Właściciele  najciekawszych kapci zostali nagrodzeni słodką niespodzianką, Było miło i wesoło.

    Dzień Ziemi

    21 kwietnia obchodzilismy w naszej szkole Dzień Ziemi. Na korytarzu szkolnym pojawiła się tematyczna gazetka, składająca sie w dużej mierze z prac uczniów. Uczennice klasy II i III na krótkim apelu przybliżyły problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska. Występ uświetniła piosenka M.Jeżowskiej "Moja planeta" w wykonaniu uczennic. Na zajeciach świetlicowych w trosce o naszą planetę uczniowie klasy I posiali w ogródku szkolnym nasiona kwiatów. Teraz będziemy pielęgnować rośliny i obserwować ich wzrost, a już niedługo cieszyć się ich przepięknym widokiem i zapachem.. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, było to dla  nich ciekawe doświadczenie.

    Dzień Słodkości

    24 kwietnia w naszej szkole odbył sie kiermasz słodkości. Było pysznie i apetycznie. Wszystko bardzo szybko się sprzedało. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w naszą akcję: roodzicom, uczniom, nauczycielom. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działania SU.

    Dziekuję uczniom za zaangażowanie, rodzicom za współpracę i zapraszam do włączania sie kolejne akcje samorządu. Razem możemy zdziałać wiele.

    Aneta Żydek opiekun SU

    Zapraszam do galerii zdjęć.

     

     

     

     

  • 160. rocznica Powstania Styczniowego - pokazy historyczne

     

      Powstanie styczniowe to największy w XIX w. polski zryw narodowy. Za datę jego rozpoczęcia przyjmujemy 22 stycznia 1863 r., gdy Komitet Centralny Narodowy wydał Manifest powołujący Tymczasowy Rząd Narodowy. Powstanie pochłonęło kilkadziesiąt tysięcy ofiar i odcisnęło ogromne piętno na dążenia niepodległościowe kolejnych pokoleń Polaków.

      W ramach obchodów 160 rocznicy wybuchu powstania uczniowie z naszej szkoły     w dniu 15 maja 2023r mieli możliwość  uczestnictwa w  pokazach historycznych związanych z tym tematem. Prowadzący w przystępny sposób opowiedział  dzieciom  o przyczynach i przebiegu powstania.Wspomniał najbardziej zasłużone osoby. Opowiedział o najważniejszych bitwach i skutkach powstania oraz o historii odzyskania przez Polskę upragnioej wolności. Uczniowie poznali umundurowanie powstańców oraz broń, którą sie posługiwali. Dzieci na żywo uczestniczyły w lekcji. Mogły przymierzyć prezentowane stroje, dotknąć eksponatów, poczuć się żołnierzem- powstańcem.                                                                                                                       Pokazy były żywą lekcja historii, w której większość obecnych  brała aktywny udział.

     

    dodała : Elżbieta Ryba

  • Przedszkolaki #zdroworosna z Legutko

       Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Łubkach biorą udział w akcji #ZDROWOROSNA 2023.

          Inicjatorem tej akcji jest firma W.Legutko, która od lat dostarcza pasjonatom ogrodnictwa szeroki wachlarz nasion, cebulek kwiatowych oraz akcesoria ogrodnicze.

        Ideą akcji #ZDROWOROSNA, dedykowanej dzieciom, jest chęć przekonania najmłodszych do tego, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. To także doskonała inspiracja dla nauczycieli, by w kreatywny sposób kształtować u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do zdrowej żywności. 

           Jak to się stało, że przedszkolaki również otrzymały darmowy pakiet „małego ogrodnika”? Najpierw należało zgłosić się do akcji oraz zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny. Nasze zgłoszenie zostało pozytywnie rozpatrzone i dzięki temu otrzymaliśmy paczkę niespodziankę!!

         Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu edukacyjnego. Następnie rozmawialiśmy o doświadczeniach dzieci związanych z pomocą rodzicom w sianiu nasion w przydomowych warzywnikach. Dzieci bez najmniejszego problemu wymieniały nazwy warzyw, które wysiewały do grządek. Bardzo dobrze wiedziały również, dlaczego warto samodzielnie wysiewać i hodować warzywa. Na pytanie „Czy przedszkolaki chciałyby założyć swoje ogródki w przedszkolu?” wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli „TAK!”. Moment otwarcia pakietu był bardzo ekscytujący, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozpakowanie paczki oraz poznanie jej zawartości. Paczka zawierała m.in. worek z ziemią, małe doniczki oraz opakowania z nasionami kopru. Po omówieniu kolejnych etapów wysiewu nasion przystąpiliśmy do działania. Dzieci naklejały na swoje doniczki wizytówki, wsypywały do nich ziemię oraz wysiewały nasiona. Nie zapomniały również o regularnym podlewaniu. Teraz cierpliwie czekamy na pierwsze "efekty” naszej pracy.

    Katarzyna Masiukiewicz

  • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

    ​​Zapraszamy do przyłączenia się do akcji polegającej na zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego.

    Zbiórka trwa do 4 maja 2023 r. Odbiór zaplanowano 5 maja. 

    Miejsce składowania odpadów to plac przy remizie OSP w Łubkach - prosimy o składowanie sprzętu przy ogrodzeniu, w ten sposób , aby nie blokować wyjazdów z remizy. 

    Co można oddać? - wykaz elektrośmieci pod linkiem 

    https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje-elektrosmieci/

     

    Co się dzieje z tymi odpadami? Odpowiedź znajdziecie tutaj: 

    https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/ciekawostki-ekologiczne/

     

    D. Kołodziejczyk

  • Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

  • Wiosenne sprzątanie Gminy z ZZOKiem.

     

    W czwartek uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wiosenne porządki  przyłączając się w ten sposób do akcji * Wiosenne Sprzątanie Gminy z ZZOKiem.*  Uczestnicy zostali zaopatrzeni w rękawiczki, kamizelki i worki dostarczone przez Urząd Gminy w Wojciechowie i wymaszerowali w teren. Okolice szkoły sprzątali młodsi uczniowie ze swoimi wychowawcami, starsi zaś w asyście opiekunów  oczyścili ze śmieci okolice rzeki, drogi   i przystanku  w Łubkach.

    Pamiętając, że ,, Śmieci mniej, Ziemi lżej! ” cieszymy się, że mogliśmy ,,ulżyć” naszej planecie  i podnieść świadomość ekologiczną uczestników.

     

    D. Kołodziejczyk

  • Samorząd Uczniowski zaprasza

  • Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

    Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły,

    Uczniom i ich Rodzicom

    Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych,

    pełnych nadziei budzącej się do życia wiosny,

    Miłości,

    Radosnego, wiosennego nastroju,

    Pogody w sercu,

    Radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

    serdecznych spotkań w gronie rodziny

     oraz

    Wesołego Alleluja

     

    życzy

    Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.

  • Warsztay z edukacji ekologicznej z ZZOK -iem i Fundacją Inicjatyw Menadżerskich

    Jak oszczędzać środowisko  i szanować naszą planetę, po co segregować śmieci?

     Między innymi na takie pytania uzyskali odpowiedź  uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki uczestnicząc dzisiaj - 3 kwietnia 2023 r.   w warsztatach edukacji ekologicznej.

    Warsztaty poprowadziły panie  Grażyna Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menadżerskich oraz pani Ola Kwiatkowska z ZZOK w Bełżycach, które gościliśmy dzisiaj w naszej szkole.

    Refleksje uczestników po spotkaniu:

    • Warsztaty przypomniały nam w jaki sposób segregować śmieci  i do jakich koszów je  wrzucać.
    • Prowadząca podsunęła nam pomysł na zbieranie deszczówki i przechowywanie, aby użyć jej gdy będzie sucho. 
    • Dowiedziałam się jak oszczędzać energię, wodę i żywność.
    • Wiem, że patyki to odpady BIO
    • Zaskoczyła mnie informacja, że w ciągu dnia średnio produkuję 1kg śmieci.
    • Nie wiedziałem, że reklamówka w środowisku będzie się rozkładać ok. 500 lat.
    • W pojemniku na szkło ma się znaleźć szkło przezroczyste.

    Dziękujemy za ciekawą lekcję! Teraz postaramy się przekładać wiedzę na praktykę.

    D. Kołodziejczyk

  • W KRÓLESTWIE SŁOWA I OBRAZU

     

    ,,KOCHA, LUBI, SZANUJE"

      Pod takim hasłem 29 marca 2023r w Szkole Podstawowej im. S. Marusarza  w Wojciechowie odbyła się już kolejna- 8 edycja konkursu pięknego czytania i konkursu plastycznego ,,W Królestwie Słowa i Obrazu", dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wojciechów. Organizatorem konkursu byli nauczyciele-poloniści, biblioteka i pedagog Szkoły Podstawowej w Wojciechowie oraz partnerzy GOK i Urząd Gminy w Wojciechowie.

     Celem konkursu była promocja czytelnictwa, propagowanie idei pięknego czytania i kultury słowa, rozwijanie zainteresowania literaturą i sztuką oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej. 

    Naszą szkołę pod opieką p. Elżbiety Ryby reprezentowali następujący uczniowie:

    Szymon Barwiak- kl.1 z fragmentem utworu ,,Jacek, Wacek i Pankracek",

    Lena Adamczyk- kl.2 - ,,Piękna i Bestia" 

    Jan Masiukiewicz- kl.2 - ,,Harry Potter i Komnata Tajemnic" 

    Łukasz Czerniec- kl.3 - ,,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek"

    Patrycja Tarka - kl.4 - ,,Nie tylko dawać"

    Lena Kazanowska- kl.4 - ,,Bracia Lwie Serce"

    Piotr Olech - kl.4- ,,Przygody Tomka Sawyera"

    Lena Żurawiczkl - kl.4 -,, Pasterka i kominiarczyk".

    Dzieci zostały przygotowane do konkursu przez panie: R.Skowrońską, E.Rybę i E. Wącior. Ponadto 3 uczniów z kl.2 wykonało prace plastyczne. Byli to: Lena Adamczyk, Wiktoria Cichańska i Jan Masiukiewicz.

     Po przesłuchaniu wszystkich uczestników ze szkół, słodkim poczęstunku i wspólnym spotkaniu uczestników, odbyło się wręczenie nagród. Wszyscy rywalizowali o tytuł Mistrza Obrazu i Mistrza Słowa w 2 kategoriach wiekowych: kl.1-3 i 4-6. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepszych z tych najlepszych.

     Wyróżnienie z naszej szkoły w kategorii Mistrz Obrazu zdobyła uczennica kl.2 Wiktoria Cichańska. Łukasz Czerniec zdobył tytuł Wicemistrza Słowa, a Jan Masiukiewicz i Patrycja Tarka otrzymali wyróżnienia w kategorii Mistrz Słowa.

    Dziękujemy wszyskim uczniom za udział w konkursie, Organizatorom za zaproszenie, Sponsorom-Urząd Gminy- za nagrody, a Rodzicom za zaangażowanie i  pomoc w transporcie dzieci.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów pamietając że:

    ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

                                                                                          Wisława Szymborska 

     

    dodała:Elżbieta Ryba

     

     

     

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

       We wtorek 21 marca tradycyjnie jak co roku w naszej szkole  obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.  Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przedstawienia w wykonaniu przedszkolaków pt. „Zielona Wiosenka”. W roli Pani Wiosny wystąpiła p. Kasia z oddziału przedszkolnego. Spektakl i piosenki o wiośnie bardzo spodobały się publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następną atrakcję przygotowali uczniowie klasy siódmej, którzy wcielili się w role nauczycieli.  Z wielkim zaangażowaniem prowadzili zajęcia, opowiadając o tradycjach i zwyczajach związanych z powitaniem wiosny.  Młodszym klasom bardzo podobały się gry i zabawy prowadzone przez nowych nauczycieli. Pierwszy Dzień Wiosny minął w naszej szkole w miłej i radosnej atmosferze. Teraz tylko czekamy, aby wiosna zawitała u nas na dobre.

    J.Wieczorek

  • Kiermasz wielkanocny

    Wielkanoc, to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu chrześcijańskim. Jest to czas świętowania Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który symbolizuje życie i nadzieję. Tradycyjnie, w tym okresie dbamy również o swoje otoczenie, ozdabiając domy i kościoły. W tym roku, nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami, wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością, przy wykonaniu ozdób wielkanocnych. Stworzyli prawdziwe dzieła sztuki, łącząc różne technik florystycznych i materiały plastyczne. Prace wykonane przez uczniów, wzięły udział w konkursie wielkanocnym „Najładniejsza palma, pisanka lub stroik wielkanocny”. Wszystkich prac wielkanocnych, podlegających ocenie i głosowaniu było 44. W wyniku głoswania do nagród zostały wytypowane prace następujących uczniów:

    Łukasz Czerniec - kl.III, (16 głosów),

    Hania Gorgol - kl.IV (15),

    Nadia Migdal - kl. V (15),

    Julia Grzegorczyk - kl. VII (14),

    Damian Stachyra - kl. VII (14),

    Nadia Stachyra - oddział przedszkolny (13),

    Dominik Kołodziejczyk - kl.I (10),

    Zosia Gorgol - oddział przedszkolny (10),

    Szymon Czerniec -kl. IV (10).

    Sponsorem nagród dla zwycięzców konkursu była Rada Rodziców. Wszystkie prace będzie można podziwiać lub zakupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 26 marca przy kościele parafialnym w Łubkach. Dochód ze sprzedaży ozdób wielkanocnych oraz palm wykonanych przez Rodziców podczas warsztatów „Robienia palm”, przeznaczony będzie na wsparcie różnych akcji oraz bieżących potrzeb dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w wykonanie ozdób wielkanocnych oraz przeprowadzenie kiermaszu świątecznego. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, podczas których mogliśmy się wzajemnie od siebie wiele nauczyć oraz za przekazywanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych młodemu pokoleniu.

    Aneta Zubrzycka

  • Dzień kapcia 23 marca w naszej szkole

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - drugi etap

    Dnia 15 marca 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Wojciechowie, odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” etap Gminny. W etapie gminnym udział wzięło 10-cioro uczniów (po pięć osób w każdej kategorii), z terenu Gminy Wojciechów. Naszą szkołę w grupie klas I-IV reprezentował Piotr Olech, zaś w grupie klas V- VIII Klaudia Tarka. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 35 pytań i udzielenie jednej poprawnej odpowiedzi. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali: Pan Wójt Artur Markowski, Pan Mariusz Majcher - inspektor, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojciechowie - Monika Kowalska-Ternes, Pan Andrzej Chmielewski oraz Pani Aneta Zubrzycka. Nasi uczniowie zajęli 5 miejsce w kategorii klas I-IV oraz 4 miejsce, w kategorii klas V-VIII. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorom zaś, dziękujemy za miłą atmosferę i atrakcyjne nagrody.

    Opracowanie: Aneta Zubrzycka

     

  • Światowy Dzień Matematyki i Dzień Liczby π

    „Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem; ale przybytek tej Monarchini jest obsadzony cierniem, po którym przechodzić trzeba; nie ma on powabu, tylko dla umysłów, zamiłowanych w prawdzie i lubiących walczyć z trudnościami.“

    Jan Śniadecki

    Dnia 12 marca obchodzony jest Światowy Dzień Matematyki, a dwa dni później, czyli 14 marca Dzień Liczby π. Z tej okazji, lekcje matematyki w naszej szkole w klasach IV-VIII, prowadzone były w troszeczkę w inny sposób.

    Celem lekcji było:

    • popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów;
    • wzbogacenie słownictwa matematycznego;
    • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów;
    • rozwijanie umiejętności myślenia, kreatywności, spostrzegawczości, odkrywania reguł i prawidłowości;
    • wyrabianie umiejętności pracy zespołowej,
    • zachęcanie uczniów, zwłaszcza tych, którzy nie lubią matematyki do aktywnego uczestnictwa w lekcji.

    Uczniowie klasy VII i VIII, podczas zajęć nabyli wiadomości dotyczące wielościanów platońskich oraz wielościanów archimedesowych. Poznali ich własności, budowę oraz różnice między nimi. Doskonalili swoje umiejętności praktyczne podczas rysowania siatek figur przestrzennych oraz sklejali modeli wybranych brył. Uczniowie klasy IV- VI, dowiedzieli się zaś, co to jest kopuła geodezyjna, jakie figury są wykorzystywane przy jej budowie oraz gdzie ma zastosowanie w życiu codziennym. Zdobyte wiadomości sprawdzili również w praktyce, próbując swoich sił przy budowie kopuły geodezyjnej.

    Dzień 14 marca, czyli Dzień Liczby π, przebiegł także w ciekawy i atrakcyjny sposób. Na zajęciach z matematyki w poszczególnych klasach, przedstawione został prezentacje multimedialne dotyczące bohaterki dnia, czyli Liczby  π. Uczniowie dowidzieli się skąd się wzięła liczba π i jaka jest jej historia. Od kiedy zaczęto ją używać i w jakich dziedzinach nauki jest wykorzystywana. Dlaczego, jej drugie imię to Ludolfina. Poznali różne ciekawostki związane z liczbą  π. Nie zabrakło też mnemotechnik na zapamiętanie, jak największej liczby cyfr po przecinku występujących w liczbie. Uczniowie wykonywali prace praktyczne związane z liczbą π.

    Duży zainteresowaniem cieszyły się rebusy oraz zabawa w skojarzenia, w której uczniowie musieli wykazać się dużą kreatywnością, przy wymyślaniu wyrazów zaczynających się od liter pi…. Powodzeniem cieszył się program komputerowy, dzięki któremu uczniowie wpisując swoją datę urodzenia, mogli dowiedzieć się ile razy ich data występuje w liczbie π. Wysłuchali jak brzmi…. liczba π wyrażona językiem muzyki.

    Podsumowaniem Dnia Liczby π, był konkurs związany z tą liczbą. W konkursie udział wzięło 16 osób. Zadaniem uczniów było napisanie prawidłowo, jak największej liczby cyfr po przecinku, występujących w liczbie π.

    Zwycięzcami konkursu zostali:

    • I miejsce – Sylwia Michałek (kl. VI) - 144 cyfry,
    • II miejsce – Karolina Pietras (kl. VI) – 80 cyfr,
    • III miejsce - Emil Twardowski (kl. VI) – 33 cyfry.

    Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w obchody Światowego Dnia Matematyki i Dnia Liczby π bardzo serdecznie dziękuję.

    Opracowanie: Aneta Zubrzycka

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

       Uczniowie różnych klas wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez p. A. Żydek na temat Bezpieczeństwa w Sieci. Zajęcia miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nie zabrakło prelekcji, bajek, filmów edukacyjnych, krzyżówek i łamigłówek. Uczniowie najmłodsi zapoznali się (a starsi przypomnieli sobie) z netykietą czyli zbiorem reguł właściwego zachowania się w sieci. Rozmawialiśmy o internetowych znajomościach, mocnych hasłach, podejrzanych mailach, uzależnieniu od np. gier itp. Temat bardzo obszerny. Nie został jeszcze cały wyczerpany. Będziemy do niego wracać.

     Razem z rodzicami  przyglądajmy się i rozmawiajmy  o  ilości czasu, jaki uczeń spędza w Sieci i co jest w centrum jego zainteresowań, czy nie zaniedbuje swoich obowiązków domowych i szkolnych, czy spędza wolny czas na aktywności fizycznej czy ma przyjaciół w ,,realnej rzeczywistości”, czy nie ma kłopotów ze snem, z koncentracją uwagi, itp.

     

    A.Żydek

    pedagog specjalny

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć