W naszej szkole

 • Mikołajowy wyjazd klas młodszych do Lublina

  11.12.2018

   W dniu 11 grudnia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Lublina.                                   Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Lubelskiego na Zamku oraz wizyta w Centrum Rozrywki Magic Park. W  muzeum dzieci miały możliwość obejrzenia kilku wystaw tematycznych.Na początku była to wystawa archeologiczna prezentująca  życie w różnych epokach: kamienia, brązu, żelaza. Następnie pod kierunkiem  pani przewodnik zobaczyliśmy Galerię Malarstwa Polskiego od XVII do XIX wieku, zawierającą blisko 140 obrazów, wystawy: Monety i  Medale na Ziemiach Polskich od X do XX w., Śladami Przeszłości,  Najdawniejsze Dzieje Ziemi Lubelskiej i Malarstwo Cerkiewne. W  z sali  Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego dzieci z podziwem oglądały piękne stroje, materiały, dawne narzędzia, instrumenty. Z podziwem patrzyły na  zbroje rycerzy, portrety królów i bohaterów narodowych. Poznały także Legendę o Czarciej Łapie. Na koniec wykonywały prace plastyczne prezentując to,  co im sie najbardziej podobało.  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w fikolandzie, gdzie miło spędzały czas bawiąc się i  nie czując zmęczenia. Radosne i zadowolone powróciły do domu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Dodała : Elżbieta Ryba

   

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy odbyła się w piątek 7 grudnia 2018 roku. Brali w niej udział uczniowie od klasy 3 do 8. Zbiórka wszystkich uczestników wycieczki była o godzinie 6.20. Gdy przyjechałem do Łubek, autokar już był. Wszyscy wsiedliśmy, panie nauczycielki nas policzyły i o godzinie 6.30 ruszyliśmy w drogę. Podróż trwała 3,5 godziny. Po drodze mieliśmy postój na stacji Orlen, gdzie kupiłem sobie zestaw śrubokrętów. Do Warszawy dojechaliśmy o godzinie 10.30. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Jana III Sobieskiego w Pałacu w Wilanowie. Pałac był bardzo ładny. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy tego, co miała nam do powiedzenia pani przewodnik. Następnie pojechaliśmy do Teatru Buffo na musical ,,Piotruś Pan" , który zaczął się o godzinie 12.30. Przedstawienie składało się z dwóch części. Podczas przerwy można było dokonać zakupów w bufecie. Wizyta w teatrze, na większości z nas zrobiła niesamowite wrażenie. Podziwialiśmy wspaniałą grę aktorów, świateł i dźwięków. Po wyjściu z teatru udaliśmy się na obiad. Gdy dojechaliśmy do restauracji była godzina 16.30. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Na stadion dojechaliśmy z opóźnieniem, dlatego też nie zwiedziliśmy całego stadionu i szatni. Zasiedliśmy jednak na trybunach, aby choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi kibice. W sklepiku kupiliśmy różne pamiątki i około godz. 18.30 wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Zmęczeni, lecz pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Łubek na godz. 22:05. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


  Autor: Tomasz Kaznowski

 • Mikołajki w przedszkolu

        6 grudnia był dniem pełnym wrażeń i niespodzianek dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Jako pierwszy niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski wręczając przedszkolakom słodkości. Następnie uczniowie klasy II i III pod kierunkiem Pani Eli Ryby zaprezentowali swoje zdolności wokalno-recytatorskie przedstawiając znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy. Kolejną niespodzianką dla maluchów były odwiedziny Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Mikołaj z uwagą wysłuchał wierszy i piosenek przygotowanych przez najmłodszych. Uczniowie swoim występem udowodnili, że zasługują na upominki. Każdy dostał prezent i miał wykonaną pamiątkową fotografię. Wszyscy pożegnaliśmy Mikołaja gromkimi brawami i poprosiliśmy, aby nie zapomniał o nas za rok.

  Dodała: Jolanta Wieczorek

  Mikołajki w przedszkolu - Obrazek 1

  Mikołajki w przedszkolu - Obrazek 2

  Mikołajki w przedszkolu - Obrazek 3

  Mikołajki w przedszkolu - Obrazek 4

   

   

   

 • Zebranie z Rodzicami

  Dnia 12 grudnia (środa) o godz. 13.00 odbędą się warsztaty dla Rodziców z panią psycholog Ewą Sieńką oraz zebranie ogólne.

  Serdecznie zapraszamy

 • Warsztaty zawodoznawcze dla ósmoklasistów.

  W dniu 29.11.2018 r.  uczniowie klasy  VIII wraz ze swoją wychowawczynią udali się do Zespołu Szkół nr 2 w Nałęczowie na organizowane warsztaty zawodoznawcze pt. „Dzień zawodów przyszłości”. Przybyli tam uczniowie ostatnich klas z okolicznych szkół mogli zapoznać się z ofertą kształcenia w znajdujących  się tam:  Technikum, Liceum Ogólnokształcącym oraz Branżowej szkole I stopnia. Po krótkiej części poświęconej powitaniu gości, występom artystycznym i przemówieniom wszyscy rozeszli się na zajęcia warsztatowe poświęcone różnym zawodom zdobywanym podczas edukacji w tej szkole. Po pracowniach  szkolnych oprowadzali uczniowie Zespołu Szkół.  Ostatnim etapem  zwiedzania był znajdujący się w pobliżu internat szkolny, gdzie znajduje się klasopracownia hotelarska. Udział w warsztatach był interesujący i skłonił do refleksji nad wyborem przyszłej edukacji w tej szkole w  jednym z wybranych kierunków.

  Autor : Mateusz Czępiński – ucz. kl.  VIII

 • Zabawa andrzejkowa

  Dnia 26 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa.Uczniowie klas młodszych  0- III zaczęli się bawić już od pierwszych godzin lekcyjnych natomiast dla klas starszych  IV- VIII impreza była przewidziana w późniejszych godzinach. Ósmoklasiści przygotowali bufet, w którym serwowano napoje, ciastka oraz dania na ciepło. Uczniowie klasy siódmej zorganizowali zabawę w kąciku z wróżbami, a członkowie sekcji organizacyjnej SU zapewnili muzykę dyskotekową. Wszyscy byli zachwyceni tym, że mogli zjeść pysznego gofra z bitą śmietaną, zapiekankę oraz wywróżyć sobie swoją przyszłość :)  Udaną imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. 

  Autor: Milena Barwiak -ucz. kl. VIII

 • Dzień Pluszowego Misia

       Dnia 23 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III przybyli do szkoły wraz ze swoimi ulubionymi pluszowymi przyjaciółmi. Na początku dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach zrodził się pomysł maskotki pluszowego misia. Następnie dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat swoich przyjaciół odpowiadając na trudne pytania. Każda z klas przygotowała urodzinowa niespodziankę dla misia w postaci wiersza i piosenki.

     Jak to bywa na urodzinach tak i tym razem nie zabrakło słodkości, konkursów oraz zabawy przy muzyce. Na zakończenie wręczone zostały nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel miś”.

   

  Dodała: Jolanta Wieczorek

   

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 2

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 3

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 4

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 5

 • JUBILEUSZ 100- LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I 100- LECIA OŚWIATY W ŁUBKACH

  JUBILEUSZ 100- LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I 100- LECIA OŚWIATY W ŁUBKACH

   

  Nasza szkoła mała
  Już dawno powstała.
  Ludzi dziś przybyło wiele.
  Wszyscy nasi przyjaciele
  Chcą świętować razem z nami,
  Bo dziś Jubileusz mamy!
  Niech więc niesie się po świecie,
  Że oświaty jest 100-lecie.

   

      

   

      Dnia 09.11.18r. w murach dostojnej Jubilatki – Szkoły Podstawowej w Łubkach pojawili się znamienici goście, by wspólnie z całą społecznością szkoły świętować Stulecie Oświaty i Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
       O godz. 9.00. uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście, ustawieni w uroczystym szyku udali się do kościoła. Uroczyste obchody podwójnego Jubileuszu rozpoczęła msza, której przewodniczył ks. kanonik Marek Jaworski, zaś słowo wygłosił ksiądz dziekan Mieczysław Bochenek. Przed występem uczniów, Pan Leszek Samcik - Dyrektor Szkoły, powitał wszystkich zebranych, zaś młodzież wręczyła każdemu z zaproszonych gości biało-czerwone róże. Początek akademii był niezwykle uroczysty – uczniowie dostojnym krokiem w rytm poloneza do filmu “Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara weszli do kościoła i przemaszerowali pod prezbiterium. Akademię rozpoczął Dyrektor Szkoły mgr Leszek Samcik, który wprowadził nas w jej tematykę oraz powitał przybyłych gości. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:


  Eugeniusz Pelak – Wicekurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Lublinie,
  ks. kan. mgr Marek Jaworski – proboszcz Parafii w Łubkach,
  ks. Dziekan kan. Mieczysław Bochenek – długoletni proboszcz Parafii w Łubkach,
  mgr inż. Jan Czyżewski – Wójt Gminy Wojciechów,
  dr Artur Markowski – Wójt elekt Gminy Wojciechów,
  Marcin Mirosław – Przewodniczący Rady Gminy Wojciechów,
  mgr Agata Gliwka – Sekretarz Gminy,
  mgr Wanda Piech – inspektor ds. Księgowości Gminy Wojciechów,
  mgr Zofia Pomorska – Skarbnik Gminy,
  Wiesława Zielińska – Inspektor ds. oświaty i kadr gminy Wojciechów,
  Dariusz Kołodziejczyk – radny RG Wojciechów,

  Tadeusz Matys - radny RG Wojciechów,
  Anna Rynkowska – radna Rady Powiatu Lubelskiego,
  mgr Jolanta Duda – Dyrektor SP w Wojciechowie,
  mgr Joanna Kaznowska – Dyrektor SP w Miłocinie,
  mgr Iwona Piech – Dyrektor Publicznej SP w Maszkach,
  mgr Danuta Suchecka – przedstawiciel SP w Palikijach,
  Paweł Mirosław – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wojciechowie,
  Agnieszka Gąska – Dyrektor GOK w Wojciechowie,
  Irena Zubrzycka – była długoletnia Dyrektor SP w Łubkach,
  Czesława Piech – była Kierownik SP w Łubkach,
  Helena Rejmak – była długoletnia nauczycielka SP w Łubkach,
  Krystyna Stawowska – była długoletnia nauczycielka SP w Łubkach,
  mgr Lucyna Wójciak - była nauczycielka matematyki,

         

      Po powitaniach w podniosły, uroczysty nastrój wprowadziło wszystkich zgromadzonych wspólne odśpiewanie hymnu ’’Mazurka Dąbrowskiego”. Recytacją fragmentu tekstu „Pana Tadeusza” rozpoczęła się akademia poświęcona historii oświaty i 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


  „Śród takich pól przed laty, nad brzegiem  ruczaju,
  Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju,
  Stał dwór szlachecki, z drzewa lecz podmurowany;
  Świeciły się z daleka pobielane ściany,
  Tym bielsze, że odbite od ciemnej zieleni
  Topoli, co go bronią od wiatrów jesieni.
  Dom mieszkalny niewielki, lecz zewsząd chędogi
  I stodołę miał wielką, i przy niej trzy stogi (…)”


       Następnie uczniowie przedstawili w słowno-muzycznej inscenizacji historię rozbiorów, walki o niepodległość w powstaniach listopadowym, styczniowym, wielkopolskim, śląskich, poprzez I wojnę światową, Legiony Polskie Piłsudskiego, aż do odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918r. Dalsza część akademii była poświęcona historii powstania w 1918r. szkolnictwa w Łubkach oraz jej 100-letnie dzieje aż po dzień dzisiejszy. Występujący zabrali widzów w sentymentalną podróż, łącząc czas miniony ze współczesnością, przybliżyli dzieje szkoły ściśle powiązane z historią naszego narodu. W programie nie zabrakło wierszy o szkole oraz pięknych pieśni patriotycznych. Widzowie docenili talent sceniczny i ogromne zaangażowanie naszych artystów, nagradzając występ gromkimi brawami.
       Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były Panie Elżbieta Ryba i Elżbieta Wącior, zaś oprawę muzyczną zapewnił Pan Leszek Iwaniak. Nad dekoracją kościoła w biało – czerwone bukiety kwiatów, które ufundowali nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Łubkach, pracowały Panie Renata Skowrońska i Jolanta Wieczorek. Następnym ważnym punktem programu było przemówienie Pana Dyrektora mgr. Leszka Samcika.Zawarł w nim słowa w dzięczności i uznania dla przyjaciół naszej placówki, którzy przez wiele lat wspierali Szkołę Podstawową w Łubkach i pomogli przetrwać najtrudniejsze okresy. Jubileusz 100–lecia naszej szkoły nie tylko przywołuje przepiękne wspomnienia minionych lat szkolnych, ale także skłania ku refleksji nad mijającym czasem.

       Pan Dyrektor wyraził uznanie dla wysiłku i pracy kuratorów i wizytatorów Kuratorium Oświaty w Lublinie, dyrektorów, nauczycieli, księży, katechetów, pracowników administracji i obsługi, którzy przez wiele lat tworzyli historię i tradycję szkoły. Podkreślił wielkie zaangażowanie ś.p. Romana Wierzbickiego - Przewodniczącego Związku Rolników Indywidualnych „ Solidarność” i jego małżonki Pani Krystyny, którzy dołożyli wielu starań, aby dzieciom rolników nie zabrakło atrakcji i wypoczynku w czasie ferii zimowych i wakacji. Współpraca z pracownikami Lubelskiego Kuratorium Oświaty wpłynęła znacząco na podniesienie jakości pracy szkoły.

  Był to czas prowadzenia nas do sukcesów przez takie działania, jak udział w tzw. Lubelskim eksperymencie pod nazwą „Kształtujemy tożsamość krajobrazu”. Pomysłodawcą tego projektu była Pani Wizytator Marianna Król, która zachęciła do udziału w projekcie. Pamiątką po tym przedsięwzięciu jest otoczenie szkoły zaprojektowane w stylu romantycznym, kryształowa malwa oraz wiedza przekazana młodemu pokoleniu, wyzwalająca prospołeczne działania i kształtująca humanistyczne spojrzenie na otoczenie, urzeczywistniające ideę Jana Pawła II:,, Człowiek nie może zagubić właściwego sobie miejsca wśród tego świata, który sam ukształtował”. Udział naszej szkoły w tym eksperymencie dokumentują publikacje pod redakcją dr. J. Michalczyk zatytułowane ,,Człowiek i przyroda”.

       Szczególnie ciepłe słowa i kwiaty skierowane zostały pod adresem Pana Wójta – Jana Czyżewskiego, za to, że dbał o naszą szkołę w okresie swoich kadencji. Dzięki staraniom Pana Wójta szkoła została wzbogacona o nową stolarkę drzwiową i okienną, wykonano drogę dojazdową, a także teren rekreacyjno- sportowy, który wspólnie z Kuratorem Oświaty - Panem Krzyszofem Babiszem, uroczyście otwarto w dniu 16.X.2014r. Pan Dyrektor wyraził wdzięczność dla Pana Wójta za wspieranie wszystkich inicjatyw i projektów, dzięki którym szkoła dzisiaj tylko z zewnątrz przypomina malowniczy zabytkowy dworek, w środku zaś zachwyca nowoczesną bazą dydaktyczną. Dzięki tym działaniom szkoła doczekała stulecia, na trwałe wpisała się w historię miejscowości i całej gminy. Patrząc z perspektywy upływającego czasu można stwierdzić, że działalność dydaktyczno – wychowawcza szkoły została uwieńczona wieloma sukcesami uczniów w sprawdzianach, egzaminach, konkursach plastycznych, muzycznych i zawodach sportowych. Szkoła otrzymała liczne wyróżnienia i certyfikaty. Wychowankowie, którzy opuścili i nadal opuszczają jej mury, niejednokrotnie napawali nas dumą i dzisiaj są największą nagrodą. Wśród nich jest Pan doktor nauk medycznych Tadeusz Sadowski, dzisiaj bardzo ceniony lekarz, który swoją sławę i uznanie zdobył lecząc i ratując życie pacjentów. Pan Dyrektor podziękował wszystkim zaproszonym gościom, byłym dyrektorom szkoły, rodzicom, sponsorom za udzielone wsparcie, które pomogło przetrwać naszej placówce oraz godnie przygotować uroczystość obchodów 100 – lecia oświaty. Z kolei przybyli na tę uroczystość goście, złożyli życzenia i gratulacje z okazji tak dostojnego Jubileuszu. Jako pierwszy głos zabrał przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pan Eugeniusz Pelak. Podkreślił niezwykły charakter uroczystości, podniosły nastrój miejsca i złożył najlepsze życzenia na ręce Pana Dyrektora i całej społeczności.

       O godzinie 11.11. został uroczyście odśpiewany hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego w celu uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Rekord dla Niepodległej organizowaną przez MEN.

       Wiele ciepłych słów uznania, gratulacji i życzeń pod adresem szkoły popłynęło od przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Jana Czyżewskiego, Wójta elekta –Pana Artura Markowskiego, a także Dyrektorów okolicznych szkół: Pani Joanny Kaznowskiej, Iwony Piech, Jolanty Dudy, p.o. Danuty Sucheckiej oraz Agnieszki Gąski - Dyrektora GOK-u w Wojciechowie.

     Po części oficjalnej uroczystości, wszyscy goście, nauczyciele, sponsorzy, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Jubilatki zostali zaproszeni na poczęstunek do sali, gdzie czekał wspaniały tort z wizerunkiem szkoły - obrazem, który w pierwszych latach pracy namalował na płótnie Pan Dyrektor Leszek Samcik. Tort został wykonany przez absolwentkę naszej szkoły – obecną Przewodniczącą Komitetu Rodzicielskiego Panią Ewelinę Sochę i zachwycał, nie tylko wspaniałym wyglądem, ale też wyjątkowym smakiem. Wśród przygotowanych potraw zapachem nęcił bigos i pierogi oraz wiele iście dworskich dań, ciasto, kawa i herbata pięknie podane przez Mamy z Komitetu Rodzicielskiego. Zaproszeni goście mogli też odbyć sentymentalny spacer po szkole, zachwycić się dekoracją okolicznościową przygotowaną przez Pana Dyrektora Leszka Samcika i Panią Edytę Gospodarek. Można było też obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane przez Panią Anetę Zubrzycką, zdjęcia zgromadzone na tablicach przez Panie Dorotę Kołodziejczyk i Katarzynę Masiukiewicz, pooglądać stare kroniki i pozostawić swój wpis w najnowszej z nich. Jako pierwszy do kroniki pamięci zapisał się profesor dr hab. Janusz Gajda.

       Każdy z miłych gości otrzymał na pamiątkę kartkę z wizerunkiem Szkoły Podstawowej w Łubkach i fragmentem wiersza Adama Mickiewicza. Przed szkołą pojawiła się też okolicznościowa tablica upamiętniająca stulecie oświaty i historię powstania naszej szkoły. Wspólne spotkanie przy stole sprzyjało podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły, a także podzieleniu się wspomnieniami po latach i planami na przyszłość. Pan Artur Markowski podkreślił, że jako przyszły Wójt, będzie wspierał funkcjonowanie szkoły, troszczył się o jej dalszy rozwój i bazę dydaktyczną. Radosne świętowanie, tak szczególnego jubileuszu, trwało aż do późnego popołudnia. Starajmy się sprawić, aby kolejne pokolenia uczniów uwierzyły w swoje siły, nie bały się marzyć i sięgać gwiazd. Z codziennych radości budzi się nasza siła. Rzeka życzeń onieśmiela nas, a jednocześnie podwaja siły do pracy. Bądźmy przekonani, że to co najlepsze i najpiękniejsze jest jeszcze przed nami. Niech nas uskrzydla świadomość wypełnienia testamentu ś. p. Mieczysława Dąbrowskiego, byłego właściciela dóbr Łubki, wyryty w kamieniu:
   

  ***
  Przekazując potomnym tę miłość zagonu,
  którą w życiu wyznawał aż do chwili zgonu,
  temu kurhanowi powierzył swe serce,
  by Łubek nie dano obcej poniewierce!
  Niech więc to życzenie przez szereg stuleci,
  Będzie sakramentem dla wnuków i dzieci!

  ***


  To w jego pięknym dworze od 1945r. funkcjonuje Szkoła Podstawowa w Łubkach, z której jesteśmy dumni.

   

        Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom, którzy swoją obecnością uświetnili rocznicę 100-lecia Oświaty w Łubkach. Były to niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

       Szczególnie chcemy podziękować naszym darczyńcom za życzliwość i wsparcie, jakie okazali nam w zorganizowaniu uroczystości:

  • Kółko  Rolnicze  w  Łubkach
  • Gminny  Ośrodek  Kultury  w Wojciechowie
  • Rada Gminy Wojciechów
  • Bank  Spółdzielczy  w  Wojciechowie
  • Sklep  Spożywczo-Przemysłowy w Łubkach – Jolanta Majchrzak
  • Sklep  Spożywczo-Przemysłowy  w Szczuczkach – Stanisław Twardowski
  • „Karczma Biesiada” - Włodzimierz Czerniec
  • Jolanta Wierzbicka
  • Marcin Górniak

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

   

  Dodała:  Elżbieta Wącior, Aneta Zubrzycka

   

 • Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

        30 października 2018 r. w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych delegacja uczniów klas IV i V Ola i Dawid wraz z opiekunem p. Katarzyną Masiukiewicz udali się na cmentarz w Wojciechowie. Celem wyjazdu było złożenie wieńca i zapalenie zniczy na grobie ś.p. Mieczysława Dąbrowskiego – dziedzica ziemi łubkowskiej. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć po Wielkim Polaku, dzięki któremu dzisiaj uczymy się w pięknym zabytkowym budynku.

  Dodała: K. Masiukiewicz

  Pamiętamy o tych, którzy odeszli... - Obrazek 1

  Pamiętamy o tych, którzy odeszli... - Obrazek 2

  Pamiętamy o tych, którzy odeszli... - Obrazek 3

   

 • Wycieczka do piekarni rzemieślniczej "Zubrzycki Tadeusz" w Kraczewicach

       Dnia 26 października 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej odwiedzili piekarnię państwa Zubrzyckich w Kraczewicach.

  Na miejscu czekała na nas właścicielka piekarni pani Mariola Zubrzycka. W bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o historii piekarnictwa i samej piekarni w Kraczewicach. Zanim weszliśmy na salę produkcyjną pani Mariola rozdała nam wszystkim specjalne fartuszki i czepki, abyśmy mogli poczuć się jak profesjonalni piekarze. Odbyło się też krótkie szkolenie jak bezpiecznie zachować się na terenie piekarni. Wreszcie mogliśmy zabrać się do pracy przy stołach piekarniczych. Pod czujnym okiem Pani Marioli i piekarzy, każdy z uczestników wycieczki poznał sposób wykonania i zrobił różne rodzaje słodkich wypieków.  Z kęsów ciasta robiliśmy chałki, precelki, ptaszki, serduszka. Każdy z nas wykonał także bułeczkę według własnego pomysłu. W oczekiwaniu na wypieki zwiedzaliśmy piekarnię. Zobaczyliśmy różne maszyny i urządzenia, które pomagają piekarzom w ich ciężkiej pracy. Obejrzeliśmy także film ,,Od ziarenka do bochenka”, który przybliżył nam cały proces produkcji chleba.

  Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez piekarzy - pyszne bułeczki maślane. Na koniec za wytrwałą pracę otrzymaliśmy pamiątkowe medale wykonane z piernika. Po skończonych warsztatach wszystkie wypieki zabraliśmy ze sobą do domów, by pochwalić się nimi rodzicom. Nasze wypieki były piękne i smaczne, a samo ich wykonanie było niezłą zabawą.

  Dziękujemy za miło spędzony czas, doświadczenie jakie wynieśliśmy, serdeczne słowa. Każdy powinien uczestniczyć w takich warsztatach, by docenić trud pracy piekarzy. 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

   

  Dodała: Katarzyna Masiukiewicz, Jolanta Wieczorek

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE - Obrazek 1

 • Balladyna w naszej szkole

        22 października 2018 r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Teatru Młodego Pokolenia
  z Białegostoku. Zaprezentowali oni sztukę na motywach dramatu Juliusza Słowackiego
  pt. "Balladyna".
  Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IV-VIII, którzy byli pod dużym wrażeniem.

        Aktorzy w niezwykle sugestywny sposób pokazali fragmenty znanej historii o dziewczynie, która owładnięta żądzą władzy dokonała wielu zbrodni i niegodziwości, a pierwszą z nich było zabicie siostry.
  "Balladyna" to niezwykły utwór, łączy w sobie sceny mroczne i dramatyczne, refleksyjne
  i miłosne, a nawet groteskowe. Nasi uczniowie mogli więc doświadczyć bogatej gamy przeżyć
  i doznań artystycznych.
       Poprzez udział w programie uczniowie kształtowali kompetencje kluczowe: porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne, świadomość i ekspresję kulturalną.

       Dziękujemy Mamom z Komitetu Rodzicielskiego za dofinansowanie spektaklu.

  Dodała: Elżbieta Wącior

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem ,,Poznajemy przygody Gangu Słodziaków”

  05.10.2018

       Dnia 5 października w nasze szkole  odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Uczestnikami spotkania zorganizowanego przez wychowawców i bibliotekę szkolną były dzieci z oddziału zerowego i klas I-III. Zajęcia z dziećmi po części wspólnej odbywały się w różnych salach lekcyjnych. Celem spotkania było m.inn. budowanie nawyku codziennego  głośnego  czytania  wśród uczniów . Czytanie od najmłodszych lat pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Już w pierwszych dniach września  rodzice i dzieci  z klas I-III zostały zapoznane z  akcją  i przystąpiły do konkursu edukacyjnego,, Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Było to możliwe dzięki bezpłatnemu zestawowi książek i pomocy dydaktycznych  ( maskotek, naklejek ) podarowanych przez sieć sklepów Biedronka. Dzieci wzięły udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książek „Gang Słodziaków ” autorstwa  Renaty Piątkowskiej.  Z ogromnym zainteresowaniem słuchały fragmentów książki czytanej przez nauczyciela, czekając na kolejny rozdział.  Uczniowie z  klasy III wykazały się natomiast  samodzielnym  głośnym czytaniem  fragmentów książki . Wszyscy z ochotą  słuchali  piosenki  Słodziaków  i nucili  ją wspólnie bawiąc się maskotkami i wymyślając zabawne scenki. Niektórzy mają już swojego ulubionego przyjaciela wśród zwierzaków z leśnej polany. Każdego dnia uczniowie na zmianę wypożyczają książki do domu , by poznać dalsze przygody Słodziaków . Lektura stała się inspiracją do wykonania konkursowych prac plastycznych. Wierzymy, że uda się zaszczepić wśród najmłodszych pasję czytania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

   Dodała: E. Ryba

 • ,,Warto być Polakiem..."

  22.10.2018

       12 października 2018r. w piątek odbył się pierwszy etap konkursu "Warto być Polakiem - test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości" organizowanego przez Kurier Lubelski. Do etapu szkolnego przystąpiło 9 uczniów z klas VI-VIII, którzy przez 45 minut pisali test odpowiadając na 40 pytań. Zadania ułożone przez historyka z Lublina były o różnym stopniu trudności i dotyczyły lat 1918-1925. Do finału wojewódzkiego awansowało aż 5 uczniów, którzy w szkole zdobyli najwięcej punktów w danej kategorii wiekowej. Są to: Mateusz Cz., Kacper T., Norbert W., Dominika Z. i Tomasz K. Będą oni reprezentowali szkołę w drugim etapie, który najprwdopodobnie odbędzie się 7 listopada 2018r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego. Finał będzie miał formułę testu jednokrotnego wyboru. Uczestnicy otrzymają urządzenia za pomocą których będą mogli podać swoją odpowiedź. Pytanie wyświetli się na ekranie i będzie widoczne przez 30 sekund. Uczestnik będzie mieć tyle samo czasu na podanie odpowiedzi. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Cieszymy się, że młode pokolenie chce poznawać historię i przeszłość swojego narodu na różne sposoby. Życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie.

  Dodała: Elżbieta Ryba

 • Zebranie "trójek" klasowych

   

  Zebranie "trójek" klasowych odbędzie się 19 października (piątek) o godz. 15.00.

 • Z wizytą w Muzeum na Majdanku w Lublinie

  17.10.2018

   

    W dniu 17  października  2018 roku uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce do Lublina  do Muzeum na Majdanku. Wyjazd miał na celu przybliżenie uczniom historii Polski, zapoznanie z miejscami pamięci narodowej oraz uwrażliwienie na los narodów prześladowanych. Swoją wizytą  w tak ważnym i zarazem pełnym wspomnień miejscu, uczniowie oddali hołd wszystkim ofiarom, które tam zginęły. Dla każdego z uczestników  była to żywa lekcja historii , historii o której powinien pamiętać  każdy Polak. Pobyt na Majdanku uświadomił uczniom wagę tego miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt życia w wolnym kraju. Obóz koncentracyjny w Lublinie jest drugim co do wielkości, po Oświęcimiu obozem nazistowskim w Europie. Funkcjonował  od października 1941r. do lipca  1944, będąc  nie tylko obozem koncentracyjnym i jenieckim, lecz także obozem zagłady, pracy, karnym i przejściowym. W tym czasie przeszło przez niego około 150 tysięcy osób, z których blisko 80 tysięcy poniosło śmierć. Na obszarze 270 ha wybudowano wówczas 280 różnego rodzaju obiektów takich jak: baraki więźniarskie, gospodarcze i administracyjne, warsztaty, komory gazowe i krematoria, ogrodzenia oraz wieże strażnicze i wartownie( dziś muzeum zajmuje 90 hektarów). Centralną część obozu stanowiły baraki przeznaczone dla więźniów usytuowane na 5  polach więźniarskich. W barakach tych jednocześnie można było pomieścić ok. 25 000 osób.                                                                                                      Na Majdanku powstało pierwsze na świecie muzeum martyrologiczne dokumentujące wydarzenia związane z II wojną światową.  Dla większości uczestników wycieczki była to pierwsza wizyta na Majdanku. Uczniowie rozpoczęli wędrówkę przy Pomniku-Bramie, będącej symbolicznym wejściem do obozu, nawiązującym do bramy piekieł z ,,Boskiej Komedii” Dantego, a  zakończyli wędrówkę po obozie w mauzoleum (umieszczonym na jednej osi z Bramą)- Pomniku Walki i Męczeństwa,  gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu. Wszyscy na długo zapamiętają hasło widniejące na mauzoleum, a będące przestrogą dla następnych pokoleń w walce o wolność i pokój.

  „ Los nasz dla Was przestrogą…..” – PAMIĘTAJMY !!!

  Dodała : Elżbieta Ryba

  Z wizytą w Muzeum na Majdanku w Lublinie - Obrazek 1

  Z wizytą w Muzeum na Majdanku w Lublinie - Obrazek 2

   

 • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

       Dnia 16 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Podczas „Turnieju Wiedzy i Umiejętności” pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami i zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Każde zadanie komisja - w skład której wchodzili przedstawiciele poszczególnych klas – oceniła pozytywnie. Dzieci z klasy I poradziły sobie znakomicie, czym udowodniły, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach.

       Ze wzruszeniem powtarzały: „ (...) ślubujemy być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami(...)”. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wielkim ołówkiem dokonał uroczystego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści akt ślubowania przypieczętowali paluszkiem w kronice szkolnej a Pan Dyrektor wręczył im pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. W krótkim przemówieniu Pan Dyrektor pogratulował pierwszakom pięknego występu, zachęcił do nauki, życzył sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.

       Dumni pierwszoklasiści zostali obdarowani słodyczami i życzeniami od Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Eweliny Sochy, drobnymi upominkami od Samorządu Uczniowskiego i od wychowawczyni. Kolejny prezent - niespodzianka to wspaniały występ uczniów klasy II i III przygotowany przez Panią Elżbietę Rybę. Uczniowie klasy I otrzymali od starszych kolegów dobre rady oraz miłe upominki.

       Na dowód wdzięczności uczniowie klasy I wręczyli piękne kwiaty Panu Dyrektorowi oraz uczącym ich nauczycielom. Miłą i pełną emocji uroczystość zakończył wspaniały poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów klasy I oraz wspólna zabawa taneczna.

       Dziękujemy także uczniom klasy VIII za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do: Dominiki Zubrzyckiej, Alberta Malinowskiego, Kacpra Tarki oraz uczennicy klasy IV- Julii Czerniec. Pani Anecie Zubrzyckiej dziękujemy za oprawę muzyczną uroczystości.

       Gratulujemy pierwszakom, życzymy samych szóstek i wspaniałych przyjaciół.

        Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

   

  Dodała: Renata Skowrońska

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  Dzień Komisji Edukacji Narodowej - Obrazek 1

  14-go października przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny uczniowie okazują wdzięczność swoim Pedagogom i wszystkim Pracownikom szkoły. W naszej szkole ten szczególny dzień obchodzony był 16 -go października. Uczniowie klasy VI i VII pod opieką wychowawcy, pani A. Zubrzyckiej  przygotowali montaż słowno-muzyczny. Poprzez ciepłe i bardzo wymowne słowa, dziękowali Wszystkim za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywaną na co dzień. Za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie, za wiarę i niustanne udzielanie cennych rad i wskazówek dla swoich podopiecznych. Zostały wyśpiewane również piękne życzenia przez uczniów klasy II i III. Miłą niespodzianką był solowy występ uczennicy klasy czwartej Julki Czerniec. Oprawę muzyczną zapewnił p. Leszek Iwaniak. Do życzeń dołączył się także Samorząd Szkolny. Następnie uczniowie w podziękowaniu wręczyli kwiaty Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Pan Dyrektor również w swoim przemówieniu odniósł się do trudu pracy jaką wykonują Nauczyciele. Życzył wszystkim tego co najlepsze zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Dziekujemy również ks. Markowi Jaworskiemu, proboszczowi tutejszej parafii, który ten szczególny dzień zechciał spędzić razem z nami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Dodała: Aneta Zubrzycka

   

 • 79-rocznica Masowego Mordu w Szczuczkach

  „Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne, obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi.”

  Krzysztof Kamil Baczyński

       7 października uczniowie naszej szkoły, delegacja rodziców i nauczycieli wraz z Panem Dyrektorem mieli przywilej uczestniczyć w uroczystych obchodach rocznicy mordu dokonanego przez Niemców na mieszkańcach Szczuczek w roku 1939. Pod pomnikiem pomordowanych delegacja naszej szkoły złożyła wieniec.

       Po raz pierwszy nasi wychowankowie wystąpili z częścią artystyczną, na którą złożyły się teksty mówiące o okrutnym czasie tamtych dni, bolesnych przeżyciach i zwyczajnej ludzkiej tragedii.

       Mateusz Czępiński z klasy VIII podkreślił, że wojna to przemoc, zagłada, zranione serca, krew, rozpacz, cierpienie, natomiast  Albert Malinowski, Dominika Zubrzycka, Oliwia Kowalczyk i Kacper Tarka odtworzyli poetycki obraz dramatu tych wydarzeń. Łzy, zaduma, wzruszenie kombatantów, zgromadzonych mieszkańców i licznie przybyłych gości były najlepszym podziękowaniem za występ młodzieży, który został przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Wącior i Leszka Iwaniaka.

      Na koniec słowa pieśni „ Miejcie nadzieję!...Nie tę lichą, marną[…] lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno przyszłych poświęceń w duszy bohatera. Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje i przechowywać ideałów czystość; do nas należy dać im moc i zbroję, by z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość ” przypomniały o potrzebie pamięci i szacunku dla naszej przeszłości, ale też obowiązku dochowania wierności ideałom patriotycznym tu i teraz w naszej wolnej Ojczyźnie.

  Dodała: Elżbieta Wącior

  79-rocznica Masowego Mordu w Szczuczkach - Obrazek 1

  79-rocznica Masowego Mordu w Szczuczkach - Obrazek 2

  79-rocznica Masowego Mordu w Szczuczkach - Obrazek 3

 • Z wizytą w kinie

  27.09.2018

  Z wizytą w kinie

  Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

  Uczniowie klas V- VIII w dniu 27 września mieli możliwość obejrzeć film pt. „ Dywizjon303” w kinie w Nałęczowie. Oczywiście film bardzo się podobał i wśród chłopców zrodziły się pragnienia pokonywania podniebnych przestworzy.

  Przekonaliśmy się, że małe kino ma swoisty klimat i czar. Na sali byliśmy wspólnie z młodzieżą ze szkoły w Maszkach. Była więc okazja do zapoznania się.

  Dzięki skorzystaniu z naszego szkolnego autokaru, koszty wyjazdu były niewielkie, za to przeżycia niezapomniane. Film spełnił rolę atrakcyjnych  lekcji języka polskiego i historii.

  Czekamy na kolejną taką okazję

  Dodała E. Wącior

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Łubkach
  Łubki 58
  24-204 Wojciechów
 • 81 517 10 06

Galeria zdjęć