W naszej szkole

  • XVIII Targi Edukacyjne Lublin

    W dniu 21 marca klasa 8 wzięła udział w XVIII Targach Edukacyjnych. Podczas wydarzenia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w prezentacjach, warsztatach oraz spotkaniach z uczniami i nauczycielami szkół średnich. Dowiedzieli się więcej o kierunkach kształcenia, profilach klas oraz możliwościach dalszego rozwoju.

    Targi były nie tylko cennym źródłem informacji, ale także inspiracją do świadomego wyboru szkoły i dalszej ścieżki edukacyjnej. Uczniowie wrócili z wyjazdu pełni wrażeń i nowych pomysłów na swoją przyszłość.

  • Pierwszy Dzień Wiosny to Dzień Osób z Zespołem Downa

    21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Pani pedagog Aneta Żydek ogłosiła kilka dni wcześniej, aby  uczniowie w ramach solidarności  założyli kolorowe dwie różne skarpetki, aby w ten sposób okazać wsparcie i integrację z osobami z Zespołem Downa.  Skarpetki  nie do pary symbolizują odmienność i różnorodność,  solidarność z osóbami z dodatkowym chromosomem.  Przedszkolaki obejrzały przygotowany przez panią pedagog film edukacyjny:,, Wyjątkowe dzieci, czyli Zespół Downa widziany oczami dziecka", któłry pozwolił poznać i zrozumieć specyfikę tej niepełnosprawności. Posłuchały także ,,Wypowiedzi najmłodszych podopiecznych Fundacji JA TEŻ dzieci z Zespołem Downa", które opowiadały o swoich potrzebach, o tym co lubią jeść, czym sie interesują, czego potrzebują.  Pozwoliło to naszym najmłodszym  zobaczyć jak dodatkowy chromosom wpływa na wygląd, umiejetnośći poznawcze, mowę, słuch. Uświadomiło, że wszystkie dzieci są wyjatkowe, maja różne talenty, potrzeby i upodobania. Wszystkie potrzebują miłości i kolegów do zabawy. Posumowaniem akcji było kolorowanie skarpetek  i zrobienie zdjęcia skarpetek, które  uczniowie dziś założyli.

    To był ważny dzień pełen świadomości, integracji i empatii. Dzieki takim inicjatywom dzieci uczą się wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.

     

  • WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY...

      Dnia 21 marca w naszej szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Tego dnia  lekcje odbywały się zgodnie z planem, jednak uczniowie mogli cieszyć się dniem bez sprawdzianów, kartkówek oraz pytań.   Uczniowie i przedszkolaki  ubrali się w kolorach, które wcześniej wylosowali, co dodało jeszcze więcej barw i radości do tego wyjątkowego dnia. Każda klasa miała swoje unikalne kolory, co sprawiło, że szkoła wyglądała barwnie i  kolorowo. Nauczyciele prowadzili zajęcia z elementami zabawy, wykorzystując wiosenne motywy i inspiracje. Nie zabrakło rozwiązywania zagadek, łamigłówek, krzyżówek, a także gier i zabaw ruchowych.Tego dnia uczniowie klasy 6 przygotowali kiermasz rozmaitości i słodyczy, a uczniowie kl. 3 upiekli smaczne  i pyszne gofry. 

      Nie zabrakło także programu artystycznego, który dostarczył nam wielu miłych wrażeń. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaśpiewały 2 piosenki o wiośnie, a uczniowie kl.6 zaprezentowali  miniaturkę sceniczną "Nad stawem" na podstawie utworów Ignacego Krasickiego i Jana Brzechwy, z którą dzień wcześniej byli na Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Bełżycach.

    Dodatkową atrakcją tego dnia była kolorowa Wiosenna Fotobudka, gdzie chętni  pojedynczo lub grupowo mogli zrobić sobie zdjęcie w niecodziennej aranżacji.

      Obchody przyniosły mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii, przypominając nam o urokach nadchodzącej wiosny oraz o tym, że nauka może być równie przyjemna i inspirująca jak wiosenne dni pełne słońca.

     

  • Konkurs ,,Ferie z książką"-rozstrzygnięty

    Przed feriami pani pedagog Aneta Żydek ogłosiła konkurs ,,Ferie z książką". Jego celem było szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, zachęcanie ich do spędzenia ferii zimowych w towarzystwie książki oraz poznanie zasobów szkolnej biblioteki. Młodsi uczniowie mieli za zadanie przedstawić w postaci  plastycznej  obraz, ilustrację z przeczytanej czy wysłuchanej książki. Klasy starsze miały napisać list do kolegi, koleżanki, w którym zachęcą do przeczytania dowolnej ksiażki, a także prawidłowo zaadresować kopertę.  Wpłynęło 15 prac plastycznych i 3 listy. Jury- w klasach młodszych Pani Katarzyna Masiukiewicz i Pani Jolanta Wieczorek brało pod uwagę kreatywność, estetykę wykonania i samodzielność. Pani Elżbieta Wącior  będąc Jury w klasach starszych -zwracała uwagę na prawidłową pisownię, błędy, formy grzecznościowe, sposób zaadresowania koperty zwracając uwagę na to kim jest nadawca, a kim adresat. 

     Autorzy listów a wśród nich: Kamil Kołodziej kl.5, Dominik Barwiak kl. 5 zostali nagrodzeni słodkimi upominkami  a praca Hani Gorgol z kl. 6  została wyróżniona. 

                     Zwycięzcami konkursu plastycznego w oddziałach przedszkolnych zostały:

    I miejsce  Celestyna Cichańska 

    II miejsce  Ania Ostrowska 

    III miejsce  Łucja Migdal 

                     Zwycięzcami konkursu plastycznego w klasach 1-3 były:

    I miejsce  Amelka Cichańska kl 2

    II miejsce  Amelka Skorek kl.2

    III miejsce  Laura Czerniej kl. 2

    Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni  upominkami zakupionymi przez SU. Pani Dyrektor Irena Śmiech  pogratulowała uczestnikom, wręczyła dyplomy zachęcając do odwiedzania naszej szkolnej biblioteki i czytania. A jak wiemy czytanie to taka supermoc, która wpływa na naszą pamięć, wyobraźnię, a także pewność siebie. 

    Gratulujemy naszym uczniom i zachęcamy do udziału w konkursach. 

     

  • Międzypowiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

    20 marca uczniowie klasy VI wzięli udział w Przeglądzie Teatrów w Bełżycach. Wystawiono miniaturkę sceniczną "Nad stawem" na podstawie utworów Ignacego Krasickiego i Jana Brzechwy. Grupa przyjęła nazwę "Na niby", ponieważ na przygotowanie przedstawienia mięliśmy 2 tygodnie i istniało duże ryzyko, że nie zdążymy.

    Efekty pracy oceńcie sami.

     

    https://www.youtube.com/watch?v=6cVXhtUHSp8https://www.youtube.com/watch?v=6cVXhtUHSp8

     

  • Marzec - miesiącem konkursów

    Kangur Matematyczny, to jedno z najpopularniejszych wydarzeń matematycznych dla uczniów w Polsce i na świecie. Konkurs ten, organizowany jest corocznie, w ponad 80 krajach na całym świecie. Celem konkursu jest sprawdzenie wśród uczniów umiejętność logicznego myślenia oraz rozwiązywania zadań matematycznych w różnych kategoriach wiekowych. Konkurs odbywa się w formie jednorazowego testu, który składa się z pytań o różnym stopniu trudności. W dniu 20 marca o godzinie 9.00 dwoje uczniów z naszej szkoły – Amelia Skorek, kl.II i Jan Masiukiewicz, kl.IV, przystąpiło do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: „Żaczek”(kl.II) i „Maluch” (kl.IV). Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów), zaś test konkursowy w kategorii „Maluch” zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Serdecznie gratulujemy Uczestnikom konkursu, trzymamy kciuk iżyczymy dalszych sukcesów w poznawaniu tajników matematyki.

    Puchacz Piotr, to konkurs matematyczny, który odbył się 14 marca 2025 r w dniu święta Liczby PI. Przystąpiło do niego 9  chętnych uczniów z klas 1-3, którzy przez 60 minut w formie pisemnej zmagali się z różnymi zadaniami matematycznymi. Obejmowały one zadania otwarte z matematyki, dostosowane do poziomu rozwoju dziecka, a także zadania z zakresu logicznego myślenia.

    Celem konkursu była popularyzacja matematyki, mobilizowanie i motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów, jak również odkrywanie matematycznych talentów. Dziękujemy wszystkim za udział i wytrwałość. Mamy nadzieję, że  konkurs był nowym doświadczeniem  kształtującym umiejętności przydatne na przyszłość.

    Drodzy Uczniowie!

    Udział w konkursach, to nie tylko sprawdzian wiedzy, ale także dowód Waszej determinacji i  ambicji. Poświęcenie własnego czasu i energii, aby się rozwijać – to właśnie jest prawdziwy sukces. Pamiętajcie, że najważniejsze  nie są miejsca na podium, lecz Wasze zaangażowanie i nieustanne dążenie do poszerzania horyzontów. Życzymy Wam niesłabnącej ciekawości świata i odwagi w dążeniu do swoich marzeń.

    Niech te konkursy będą dla Was początkiem kolejnych sukcesów!

     

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły - Piotr Filipiak, kl. IV i Patrycja Tarka, kl. VI wzięli udział w eliminacjach gminych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wojciechowie.  Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

  • Dzień Matematyki i Liczby Pi

    Matematyka, nazywana często „Królową Nauk”, jest dziedziną nauki, która zajmuje się badaniem liczb, struktur, przestrzeni i zmian. Jest to nauka abstrakcyjna, która ma ogromne znaczenie w wielu dziedzinach życia, takich jak: nauki przyrodnicze, inżynieria, ekonomia, informatyka, ale także jest wszechobecna w życiu codziennym każdego człowieka. Historia matematyki sięga starożytności, gdzie pierwsze zapisy matematyczne pochodzą z Mezopotamii i Egiptu. Jednak to starożytni Grecy przyczynili się do rozwoju matematyki jako nauki. Wielcy matematycy, tacy jak Pitagoras, Euklides i Archimedes, opracowali podstawowe teorie i twierdzenia, które są nadal używane do dziś. 

        W dniu 12 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki, zaś 14 marca świętowaliśmy Dzień Liczby PI. Głównym celem świętowania Dnia „Królowej Nauk”  była popularyzacja tej dziedziny nauki, która często postrzegana jest przez uczniów, jako  nauka trudna i niezrozumiała. W tych dniach wszyscy uczniowie naszej szkoły, wraz z przedszkolakami mieli możliwość uczestniczyć w lekcjach matematyki, w troszeczkę inny sposób. Nauczyciele, uczący matematyki na różnych poziomach edukacyjnych, opracowali zestawy zabaw, gier dydaktycznych, zagadek, wykreślanek oraz quizów dla poszczególnych klas. Zarówno wśród przedszkolaków, jak i uczniów klas starszych, konkursy matematyczne są świetną okazją do rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności. Często mają formę zabawy i są doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w przyjaznej atmosferze. Wśród uczniów klas starszych, dużym powodzeniem cieszyły się stacje zadaniowe, w których mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, zarówno Ci, którzy dobrze, jak i słabiej sobie radzą z matematyką. Podczas rozwiązywania zadań na poszczególnych stacjach, uczniowie musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z różnych działów matematyki.

    Dzień Matematyki był również doskonałą okazją do integracji uczniów oraz rozwijania ich umiejętności społecznych. Wspólne rozwiązywanie zagadek i udział w grach matematycznych sprzyjało budowaniu relacji między uczniami oraz rozwijało umiejętność współpracy w grupie. Rywalizacja grupowa dostarczyła uczniom wiele emocji, wrażeń, ale też dużo satysfakcji z ukończenia poszczególnych zadań. Organizatorzy szkolnych obchodów Dnia Matematyki i Święta Liczby PI, chcieli w ten sposób przełamać panujące stereotypy i uprzedzenia, że matematyka jest trudna i nudna, pokazując jej praktyczne i często zaskakujące zastosowania w życiu codziennym. Dzięki takim aktywnościom mamy nadzieję, że uczniowie lepiej zrozumieją i polubią ten przedmiot.

  • Zdrowo-cyfrowo w przedszkolu

  • Dzień Kobiet

    10 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet, który na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z tej okazji  Samorząd Uczniowski przygotował małe upominki dla naszych Pań, aby każda kobieta i dziewczynka mogła poczuć się wyjatkowo. Niespodziankę przygotowali także Panowie obdarowując  wszystkie Panie kwiatami.  Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła wszystkim od rana. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy byli jak prawdziwi gentelmeni  przemili i sympatyczni. W tym uroczystym dniu odbyła się akademia, w czasie której chłopcy składali życzenia a  dziewczyny prezentowały swoje taneczne, muzykalne talenty. Podsumowaniem uroczystości był Pokaz Mody, na którym dziewczynki prezentowały sie w najróżniejszych strojach. Jury miało trudny wybór, by wyłonić najfajniej, najciekawiej ubraną dziewczynkę więc wszystkie zostały wyróżnione. Każda wygladała wspaniale. Przygotowały się super. Były piekne kreacje, super fryzury, dodatki takie jak: torebki, walizki, korale, kapelusze czy okulary, a nawet szal i welon. Takie dodatki i świecidełka kochają wszystkie dziewczyny. Pani Dyrektor Irena Śmiech jako przewodnicząca Jury pogratulowała wszystkim uczestniczkom i wręczyła modelkom dyplomy. Pani Ela Ryba jako członek Jury rozdała  małe niespodzianki zakupione przez Samorząd Uczniowski. 

    Mogliśmy wszyscy podziwiać występy naszych uczniów zarówno przedszkolaków jak i starszych, w grupie ale i występów indywidualnych. Wszystkim gratulujemy. Dziekujemy za wspólne świętowanie.

    To był bardzo wesoły dzień. Wspólne jego świętowanie pozwala uczniom zrozumieć znaczenie szacunku i wdzięczności wobec kobiet w ich zyciu, takich jak mamy, babcie czy nauczycielki. Ponadto odgrywa istotną rolę w kształtowaniu pozytywnych postaw społecznych i rozwijaniu empatii u dzieci.

     

  • Marzec - miesiącem "Królowej nauk"

  • Zbiórka darów

    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce darów żywności dla podopiecznych Kuchni Brata Alberta w Lublinie. Zebrane produkty zostały przekazane Bractwu Miłosierdzia.

  • Walentynki

    14 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Św.Walentego okazując sobie wzajemną sympatię i koleżeństwo. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Nauczycielom i pracownikom szkoły zostały rozdane piankowe serduszka z życzeniami. Wszyscy byli mile zaskoczeni. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

       14 lutego 2025 r. po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. Nowe święto państwowe, uchwalił polski Sejm przez aklamację   9 stycznia 2025 r. w hołdzie żołnierzom Armii Krajowej – największej konspiracyjnej armii w podbitej przez Niemcy i Rosję Europie, armii, która jako zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego prowadziła bohaterską walkę o odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską suwerenności i niepodległości, a której żołnierze po II wojnie światowej byli prześladowani przez władze komunistyczne zależne od Związku Sowieckiego.

      Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem nauczyciela historii przygotowali  patriotyczną gazetkę okolicznościową związaną z Armią Krajową oraz zaprezentowali na apelu, przed publicznością szkolną najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.                                                                                                                                 

     Na budynku szkoły już z samego rana zawisła nasza  narodowa biało-czerwona flaga. Apel rozpoczęła  Pani Dyrektor informując  obecnych  o nowym, dopiero co uchwalonym święcie patriotycznym, celem, którego jest oddanie hołdu wszystkim żołnierzom Armii Krajowej, którzy walczyli o naszą wolność  i  zaprosiła na krótką lekcję historii. Wszyscy uroczyście w postawie na baczność odśpiewali  hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie posłuchali  wielu ważnych i ciekawych informacji dotyczących obchodzonego święta.

      83 lata temu, 14 lutego 1942 r., Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski przekształcił Związek Walki Zbrojnej w Armię Krajową i mianował jej dowódcą generała Stefana Roweckiego ps. Grot. Kolejnymi dowódcami Armii Krajowej byli generałowie: Tadeusz Komorowski ps. Bór oraz  Leopold Okulicki ps. Niedźwiadek.

      Armia Krajowa była największą podziemną armią w okupowanej przez Niemcy i ZSRS Europie. W 1944 r. jej liczebność osiągnęła ponad 350 tys. zaprzysiężonych żołnierzy, w tym około 10 tys. Oficerów. Była ona nie tylko jedną z organizacji dywersyjnych utworzonych do walki z okupantem, ale też zbrojnym ramieniem polskiego państwa podziemnego, zorganizowaną tajną strukturą funkcjonującą na  obszarze II Rzeczypospolitej, prowadzącą  działalność administracyjną, polityczną, wojskową i sądowniczą. W ramach polskiego państwa podziemnego funkcjonowało m.in. tajne szkolnictwo na każdym poziomie, działały wydawnictwa.

    Armia Krajowa jako część polskiego państwa podziemnego miała ogromny wpływ na całe społeczeństwo polskie. Była symbolem niezgody na zniewolenie, mobilizowała do powszechnego oporu wobec okupantów, jednoczyła naród we wspólnej sprawie: walce o niepodległą Ojczyznę. Po rozwiązaniu Armii Krajowej do jej etosu nawiązywali wszyscy, którzy walczyli nadal w podziemiu antykomunistycznym. minn. Żołnierze Wyklęci. Po wojnie żołnierze AK byli prześladowani, więzieni, często skazywani na karę śmierci, jak Łukasz Ciepliński, gen. Emil Fieldorf ps. Nil, rtm. Witold Pilecki.

     Starsi uczniowie odczytali także tekst Roty przysięgi Armii Krajowej, obowiązującej od lutego 1942 r jaką składali wstępujący do niej żołnierze, młodzi ludzie, harcerze i kobiety  pełniące funkcje łączniczek i sanitariuszek.

      W trakcie pogadanki  uczniowie poznali symbole Armii Krajowej  oraz powojenne losy jej żołnierzy. Dowiedzieli się wielu ciekawostek  na temat: Jak współcześnie uczymy się i  upamiętniamy Armię Krajową?

      Na koniec po serii pytań sprawdzających zdobytą dzisiaj   wiedzę  uczniowie klasy 8 wraz z Wychowawczynią udali się pod pomnik Mieczysława Dąbrowskiego i tam zapalili dwa symboliczne biało-czerwone znicze.

      Mamy nadzieję, że udało nam się oddać istotę, sens i cel  tego patriotycznego święta, a swoim zaangażowaniem złożyliśmy należny hołd tym, którzy prowadzili bohaterską walkę  o odzyskanie suwerenności i niepodległości naszej Ojczyzny.

      Dziękujemy wszystkim za pomoc i  zaangażowanie w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.

     

     

  • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2025/2026

  • Dzień Babci i Dziadka

    ,,Hej, babciu, hej dziadku, witamy was piosenką

    Wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą.

    W piosence sto dźwięków, a każdy pięknie gra

     dla babci i dziadka dziś koncert na sto dwa…”

     

     

     

     

    Tak śpiewały dzieci obecne na uroczystości przygotowanej  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę i kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.  To właśnie Oni kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. 21 i 22 stycznia to wyjątkowe daty w kalendarzu - święto wszystkich Babć i Dziadków.

    30 stycznia na zaproszenie dzieci, do remizy OSP w Łubkach  przybyli licznie Babcie i Dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów.

    Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Irena Śmiech, która  powitała przybyłych Gości: Zastępcę Wójta Panią Bożenę Pajduszewską, Babcie i Dziadków, Rodziców, uczniów i nauczycieli. Złożyła serdeczne życzenia i zaprosiła na program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków oraz klasy I-III pod czujnym okiem wychowawczyń: Katarzyny Masiukiewicz, Jolanty Wieczorek, Elżbiety Ryby i Renaty Skowrońskiej.

    Mali artyści podzieleni na grupy wzięli udział w teleturnieju, podczas którego odpowiadali na zadawane pytania.          W trakcie przerw na reklamę wystąpiły „Babuszki staruszki” oraz chłopcy prezentujący taniec. Artyści recytowali wiersze, przeplatane piosenkami, prezentowali swoje umiejętności taneczne. Na koniec występów składając życzenia ,,zdrówka i szczęścia dnia każdego, uśmiechu na ustach i wszystkiego najlepszego” stwierdzili, że bez  Dziadków smutno by było na świecie i po raz kolejny zapewnili, iż BARDZO, BARDZO ICH  KOCHAJĄ!           

    Goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i ze wzruszeniem odbierali  wszystkie słowa kierowane pod ich adresem, oklaskiwali i nagradzali brawami  każdą zaśpiewaną piosenkę. Po części artystycznej i gromkich brawach jak co roku w stronę dzieci posypały się cukierki. Następnie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani upominkami przygotowanymi własnoręcznie przez dzieci.

    Ten wyjątkowy dzień był okazją do rozmów, umacniania więzi rodzinnych oraz wspólnego spędzenia czasu                     z wnukami. 

    Serdecznie dziękujemy naszym Gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta. Dziękujemy Rodzicom, którzy zadbali o przygotowanie sali i słodkiego poczęstunku oraz OSP w Łubkach za udostępnienie remizy dla tak licznej widowni. Dziękujemy również Pani Magdalenie Rzęsa za wykonane pamiątkowe fotografie.

    Mamy nadzieję, że ten dzień pełen radości i wzruszeń pozostanie jak najdłużej w naszej pamięci, a wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego - nie tylko w dniu ich święta.

  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,,Puchacz Piotr"

     

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE 

    „Puchacz Piotr” to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs odbywa się cyklicznie i jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.

    Cel konkursu

    Szukamy i odkrywamy matematyczne talenty w całej Polsce.

    • Popularyzacja matematyki
    • Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych dzieci
    • Odkrywanie matematycznych talentów
    • Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia
    • Rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów
    • Mobilizowanie i motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów

    Konkurs podzielony jest  na trzy etapy o różnej trudności. Zadania konkursowe na wszystkich etapach i na wszystkich trzech poziomach będą przeprowadzone w formie pisemnej. Obejmują zadania otwarte z matematyki, dostosowane do poziomu rozwoju dziecka, a także zadania z zakresu logicznego myślenia.

     Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 1-3 chcących wziąć udział w bezpłatnym Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym do zgłaszania się do wychowawców w terminie do 10 lutego 2025 roku. 

    1etap szkolny odbędzie się 14 marca 2025r.

    Czekamy na zgłoszenia chętnych uczniów!

  • Czytam, bo lubię - sukces Hani Gorgol

    Hania Gorgol - uczennica klasy VI bardzo lubi czytać. Potrafi przeczytać książkę w dwa dni. Jeździ na targi książki, uczestniczy w spotkaniach autorskich, zdobywa pozycje z autografami autorów. W domu ma bogatą biblioteczkę - ok. 60 sztuk.

    Bez wahania wzięla udział w konkursie ogłoszonym przez GOK w Wojciechowie " Czytam, bo lubię" i została jego laureatką, nagrywając filmik o ulubionej książce.

    Gratulujemy Hani sukcesu, życzymy rozwijania cennej pasji i przeżycia wielu przygód z bohaterami lektur.

    Posłuchajmy, jak Hania opowiada o jednej z ostatnio przeczytanych książek: " Nie tak miało być" autorstwa Amy Lea.

  • KONCERT NOWOROCZNY

    26 stycznia 2025r. uczennice naszej szkoły Liliana Jarosińska, Hanna Piertrzykowska, Nadia Stachyra i Lena Adamczyk wzięły udział w Koncercie Noworocznym organizowanym przez Wójta i Radę Gminy Wojciechów oraz Gminny Ośrodek Kultury          w Wojciechowie w ramach 33 finału WOŚP.  

  • Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć