W naszej szkole

  • Akcja-,,Kartka bożonarodzeniowa Klasa dla Klasy"


    Nasza szkoła wzięła udział w bożonarodzeniowej wymianie kartek świątecznych z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Palikijach. Kartki z pięknymi motywami Bożego Narodzenia zostały przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem wychowawców. Pani pedagog specjalny Aneta Żydek 17 grudnia odwiedziła szkołę w Palikijach składając życzenia świateczne oraz  przygotowane kartki na ręce Pani  Dyrektor Małgorzaty Pietraś. Pani  pedagog specjalny Żaneta Iwaniak odwiedziła nasza szkołę wręczając przepiękne kartki naszej Pani Dyrektor. Pisanie i wysyłanie kartek to nie tylko tradycja, ale również wspaniały sposób na utrzymanie i wzmacnianie relacji. Panie pedagog przeprowadziły akcję w ramach miedzyszkolnej współpracy. Choć dziś wszystko przesyłane jest przez Internet, tradycyjne, papierowe kartki mają  nadal ogromną wartość. Wyrażamy przez to szacunek i pamięć, rozwijamy kreatywność, doskonalimy pisanie, nawiązujemy nowe znajomości.

    Uczniowie z entuzjazmem obejrzeli dostarczone kartki i przeczytali świąteczne życzenia. Na ich twarzach malował sie radosny uśmiech.

    Bardzo dziękujemy za zaangżowanie w akcję. W przyszłym roku z pewnością będziemy chciały to powtórzyć.

  • Policjanci z wizytą w szkole

    W ostatnich dniach grudnia naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście: pan Dzielnicowy Cezary Jurak z Komisariatu Policji w Bełżycach oraz pani Emilia Kalisz aspirant Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie. Podczas spotkania dla przedszkolaków i klas młodszych poruszone zostały ważne tematy zwiazane z bezpieczeństwem. Pani aspirant wyjaśniła dzieciom jak powinny zachowywać się na drodze, przypomniała zasady przechodzenia przez jezdnię i zalety noszenia odblasków, jazdy w fotelikach. Poruszono tematykę ryzykownych zachowań dzieci w aspekcie przemocy rówieśniczej i agresji w środowisku szkolnym. Na koniec spotkania dla najmłodszych dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w przypadku niebezpiecznego zdarzenia oraz jakich informacji udzielić dyspozytorowi numeru 112.

    Prelekcja dla klas starszych dotyczyła tematów zwiazanych z bezpieczeństwem w Internecie oraz  odpowiedzialnego  korzystania z mediów społecznościowych. Uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy film, który pozwolił im na szersze spojrzenie na  tzw. cyberprzestrzeń. Pozostaje nam wierzyć,że internet nie przysłoni im świata i zobaczą, że bez niego też można się dobrze i bezpiecznie  bawić.

    Wizyta policjantów dostarczyła wszystkim uczestnikom nie tylko wrażeń, ale i wielu cennych informacji. Dzięki takim spotkaniom dzieci nabierają szacunku do pracy policjantów i rozumieją ważną rolę, jaką pełnią w naszym społeczeństwie.

    Serdecznie dziekujemy naszym Gościom  za wizytę i czekamy na kolejne spotkania, które pomagają budować wśród dzieci świadomość bezpieczeństwa i odpowiedzialne postawy.

  • GMINNY KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY"

    W dniu 11 grudnia 2024r. został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez Wójta Gminy Wojciechów pn "Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy". Pan Wójt Artur Markowski, Pani Zastępca Wójta Bożena Pajduszewska oraz Pan Sekretarz Łukasz Czarnomski uroczyście wręczyli zwyciężcom nagrody. Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

    - w kategorii przedszkole 

    I miejsce Martyna Gołębiowska

    III miejsce Martyna Pietrzak

    - w kategorii klas I-III

    III miejsce Nadia Stachyra

    - w kategorii klas IV-VIII

    II miejsce Patrycja Tarka

    Wyróżnienie - Łukasz Czerniec 

    Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które podczas apelu zostały uroczyście wręczone przez Panią Dyrektor Irenę Śmiech.

     

     

    Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zachęcamy do dalszej aktywności artystycznej.

  • DZYŃ, DZYŃ MIKOŁAJU ŚWIĘTY...

       6 grudnia już od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie.  Dzieci były świątecznie ubrane w barwach białych i czerwonych, w czapkach na głowach, a Pani Dyrektor na powitanie częstowała pracowników szkoły czekoladową figurką Mikołaja. Piękny wystrój i muzyka  płynąca z sal przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z przedszkola i klas 1-3.

        Wszyscy  z wielką niecierpliwością oczekiwali  przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwano dzwonków Świętego. Zgodnie z przewidywaniami dzieci z powodu  braku śniegu, Mikołaj przybył pieszo. Został powitany  na sali gimnastycznej gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego prezentując swoje umiejętności wokalne. Zaśpiewały piosenkę Mikołaj w czerwonej czapeczce i Nasz kochany Mikołaju.

    Następnie Mikołaj wręczył dzieciom i wychowawczyniom drobne  upominki , a Pani Dyrektor poczęstowała je cukierkami. Miło spędzony czas  został  uświetniony zdjęciami z  Mikołajem.

        To nie koniec prezentów mikołajkowych. W czwartek 12 grudnia dzieci pojadą także do Lublina  do Teatru H.CH. Andersena na spektakl pt. ,,Idziemy po skarb” oraz odwiedzą park rozrywki -Mania Skakania.

     

    Życzliwy i sympatyczny Mikołaj obiecał na koniec, że odwiedzi nas za rok!

     

  • Gminny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

    Dziś  6 grudnia 2024 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Gminnym Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej  im. Józefa Gadeckiego w Palikijach.

    Zaciętej rywalizacji towarzyszyła również dobra zabawa iprzyjazna atmosfera. W turnieju uczestniczyły reprezentacje ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Wojciechów. 

    Naszą szkołę w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentowali :

    Klasa 7-8 dziewczęta: Nadia MIgdal  kl 7

    Klasa 7-8 chłopcy : Piotr Barwiak kl 7 i Bartłomiej Filipiak kl 8

    Klasa 4,5,6 dziewczęta: Lena Kazanowska i Jowita Barwiak kl 6

    Klasa 4,5,6 chłopcy : Mateusz Kaznowski kl 4, Szymon  Czerniec i Damian Ciechański kl 6.

    Miejsce na podium - 3 -  zdobyła Jowita Barwiak.

    Wielkie GRATULACJE dla wszystkich naszych uczniów za wysiłek i walkę w duchu fair play. Podziękowania należą się organizatorom  oraz wszystkim uczestnikom turnieju. 

    Do zobaczenia :)

  • Reprezentacja szkoły w I Gminnym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy

    W dniu 27 listopada 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie odbył się I Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Sylwia Michałek, Angelika Barwiak i Bartłomiej Filipiak. Zadaniem uczestników było indywidualne rozwiązanie testu z zakresu udzielania pierwszej pomocy i promocji zdrowia. W części praktycznej należało wykazać się umiejętnościami udzielania pomocy przedmedycznej w czterech ogniskach urazowych - te zadania wykonywano zespołowo. Było to cenne doświadczenie pozwalające wykorzystać i zweryfikować własną wiedzę i posiadane umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.  Obyśmy takie działania musieli wykonywać tylko na sali w czasie warsztatów  i konkursów. 

  • Andrzejki

    28 listopada 2024 r w naszej szkole odbyla się  długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Na uczniów czekało oprócz zabaw przy muzyce i tańców w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej wiele atrakcji. Dyskoteka przebiegała w atmosferze wróżb i magii, z których uczniowie chętnie uczestniczyli. Niektórzy mogli dowiedzieć się jaka czeka ich przyszłość, jaki zdobędą zawód, jak będzie mieć na imię ich sympatia, bądz jakie znaczenie ma ich ulubiony kolor.  Wróżba ,,Marzenie za grosik" gwarantowała spełnienie życzenia każdemu komu udało się celnie wrzucić monetę do miseczki z wodą. Katalog wróżb był więc obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Na dzieci czekała też ogromna niespodzianaka jaką był bufet. Dzięki zaangażowaniu Rodziców można było kupić pyszne ciasteczka, galaretki, gofry, napoje i wiele innych przepysznych smakołyków.

    Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko.

    Bardzo dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w bufet andrzejkowy i wszystkim za dobrą zabawę.

  • Dzień Pluszowego Misia

    „Miś dobry jest na troski i zmartwienia, miś jest potrzebny do życzeń spełnienia.                                                                   Miś do zabawy, do przytulania, miś cały w sobie jest do kochania”.                                                   

     

          25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, przedszkolaki i uczniowie klas I-III w poniedziałek przyszli  do szkoły w towarzystwie swoich ukochanych pluszowych przyjaciół różnej wielkości i maści. W większości były to misie, choć nie tylko, zdarzały się również i inne stworzenia… Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię pluszowego misia, razem śpiewały piosenki o misiu, brały udział w zabawach ruchowych, próbowały słodkiego „co nieco”.  Wszyscy mogli podziwiać też piękne prace plastyczne z misiem w roli głównej.  Jury postanowiło nagrodzić kilka z nich. Wśród przedszkolaków I miejsce zajęła Zosia Gorgol, II miejsce Ania Ostrowska, miejsce III Martynka Pietrzak. W kategorii klas I-III  - I miejsce Antoni Gałecki, miejsce II- Hania Pietrzykowska i miejce III Jakub Adamczyk.  Wielkie brawa! Gratulujemy wszystkim artystom!  Wasze prace były znakomite.

          Mamy nadzieję, że 25 listopada był dla wszystkich dzieci i ich pluszowych misiów dniem pięknym

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada w  naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie założyli  ubrania w kolorze żóltym. Od samego rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali po klasach karteczki z miłymi słowami czy też serduszka a nich liczba określajaca do ilu osób należy podejść z  radosnym pozdrowieniem, czy uśmiechem.  Uczniowie w klasach wykonywali różne zabawy, ćwiczenia, prace plastytczne. Nie zabrakło pogadanek, warsztatów na temat szacunku, dobroci i empatii. Na szkolnym korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka i Drzewo Życzliwości, na którym każdy mógł zawiesić  swoje pozdrowienia. Ten dzień uświadamia nam, że warto podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Warto walczyć o to, aby relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale też nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.. 

    Życzymy wszystkim życzliwości na co dzień, a nie tylko od święta.

    Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był pełen uśmiechu i pozytywnych emocji.

     

  • Kiermasz książek - 26-27 listopada

  • VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

    19 listopada 2024 roku trzy uczennice: Nadia Stachyra z kl. I oraz Liliana Jarosińska i Milena Gałecka ze starszego oddziału przedszkolnego reprezentowały naszą szkołę podczas VI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. S. Żeromskiego w Nałęczowie oraz Nałęczowski Ośrodek Kultury. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez aktywność artystyczną, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, zachęcenie do wspólnych muzycznych spotkań oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci          i młodzieży.

    Swój talent zaprezentowało 17 grup, były to dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz  klas I-VIII.  Podczas występu jury brało pod uwagę dobór tematyczny repertuaru, muzykalność i warunki głosowe wykonawców, innowacje artystyczne oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców.

     

    Z nieskrywaną dumą informujemy, że w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej                              I miejsce w kategorii zespół zajęły dziewczynki z oddziału przedszkolnego: Liliana Jarosińska oraz Milena Gałecka.

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Wieczornica patriotyczna

    W dniu 15 listopada o godzinie 16.00 w remizie OSP w Łubkach odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Ta wyjątkowa okazja zgromadziła wielu mieszkańców Łubek oraz licznie przybyłych  zaproszonych gości.

    Występ pt.: "Sąd nad Polską" przygotowali uczniowie pod kierunkiem Elżbiety Ryby i Elżbiety Wącior. Przedstawiał on burzliwe losy naszego kraju i walkę narodu o przetrwanie mrocznych lat niewoli. Proces sądowy nad umęczoną Ojczyzną przeplatany był pieśniami patriotycznymi w wykonaniu zespołu Ależ Babki, absolwenta naszej szkoły Jakuba Kołodziejczyka, uczniów klas 2 i 3 oraz  pana Leszka Iwaniaka.

    Finałowa scena wyrażająca radość ze zwycięstwa i wyzwolenia się spod rąk ciemiężców wywołała łzy wzruszenia zebranych.

    Cieszmy się, że nam przyszło żyć w wolnym kraju, nad Wisłą. Pani Bożena Pajduszewska - Zastępca Wójta Gminy Wojciechów podziękowała za chwile zadumy i wzruszenia, jakich dostarczyła ta podniosła uroczystość.

    Wspólne śpiewanie pieśni narodowych z zespołem Ależ Babki i panem Leszkiem Iwaniakiem pogłębiło wspólnotę mieszkańców, uczniów, nauczycieli, pozwoliło odczuć dumę narodową, miłość do kraju, a także oddać hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolność naszą i waszą.

    Słodki poczęstunek, na który złożyły się ciasta, torty w barwach narodowych stanowił dopełnienie radosnego świętowania. Kotyliony, kwiaty, wystrój sali, palące się świece sprawiły, że każdy czuł wyjątkową atmosferę i patriotyczny, podniosły klimat wydarzenia.

    Pani  Dyrektor Irena Śmiech podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania.

    Zapraszamy do obejrzenia nagrań i fotorelacji.

  • Szkolny Turniej Sportowy " Dla Niepodległej"

    W dniach 4-8 listopada 2024 r. uczniowie rywalizowali w szkolnym turnieju sportowym. Wysiłek włożony przez młodych sportowców w zmagania był hołdem dla wszystkich, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Współzawodnictwo odbywało się głównie podczas zajęć wychowania fizycznego i pozwoliło wyłonić najlepszych sportowców w kategoriach wiekowych. W tej szkolnej olimpiadzie punktowane były: skoczność, szybkość, zwinność, wytrzymałość, siła, celność, orientacja przestrzenna, refleks - więc każdy mógł poczuć się w wybranej kategorii najlepszym. Mistrzów wyłoniono po zliczeniu punktów uzyskanych we wszystkich zadaniach. Podsumowanie Turnieju odbyło się 15 listopada podczas wieczornicy patriotycznej. Najlepsi sportowcy zostali uhonorowani kubkami ufundowanymi przez Prezesa Stowarzyszenia ,, U źródeł Ciemięgi" z Miłocina - pana Krzysztofa Góreckiego. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe medale. 

    Triumfatorzy Szkolnego Turnieju Sportowego ,, Dla Niepodległej" w 2024 r. to:

    kl. I-III - Laura Czerniej, Jakub Adamczyk,

    kl. IV- V - Nikola Ciechańska, Łukasz Czerniec.

    kl. VI- VIII - Lena Kazanowska, Damian Ciechański.

    Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za rywalizację w duchu fair play i dobrą zabawę. 

     

     

  • Konkurs na rodzinne ciasto z okazji Święta Niepodległości -rozstrzygnięty

    Dnia 15 listopada został rozstrzygnięty konkurs na rodzinne ciasto z okazji Święta Niepodległości. Przedmiotem konkursu było upieczenie dowolnego ciasta, ciasteczek, rogalików, pączków itp., które zawierało elementy związane z patriotyzmem i polskością (kształt, barwa, nazwa). Powołana komisja w składzie: Irena Śmiech - Dyrektor szkoły, Aneta Zubrzycka - przedstawiciel Rady Pedagogicznej, Agnieszka Kołodziejczyk - przedstawiciel Rady Rodziców oraz Angelika Barwiak - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie ciasta były bardzo smaczne i efektowne. Komisja oceniała przyniesione na konkurs słodkości w czterach kategoriach: smak, wygląd, nazwa, akcenty patriotyczne. Wybór był bardzo trudny. Po zliczeniu wszystkich punktów, komisja przyznała trzy dyplomy za  zajęcie I, II i III miejsca oraz podziękowania dla pozostałych uczestników konkursu. Podczas Wieczornicy patriotycznej, pani Dyrektor Irena Śmiech oraz Pani Agnieszka Kołodziejczyk wręczyły dyplomy, podziekowania oraz nagrody dla osób, które wzięły udział w konkursie. Wszystkim osobom, które zaangażowały sie  upieczanie słodkości na naszą Wieczornicę patriotyczną, zarówno w konkursie, jak i poza konkursem bardzo serdecznie dziękujemy.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczne, darmowe wydarzenie dla szkół, które odbywa się od 2011 roku. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do wspólnej zabawy międzypokoleniowej oraz do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski - nauczyciel matematyki, trener lekkiej atletyki i twórca Kart Grabowskiego. W tym roku, 15 listopada przeprowadzona została już 14-ta edycja tej akcji pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Tabliczka mnożenia wielu osobom, zarówno starszym, jak i młodszym sprawia wiele trudności. W życiu codziennym często się nam przydaje, dlatego też trzeba ją ciągle utrwalać i przypominać. Przez kilka tygodni, uczniowie naszej szkoły powtarzali sobie tabliczkę mnożenia w różny sposób poprzez: gry, zabawy, stacje i platformy edukacyjne. Punktem kulminacyjnym był egzamin, prowadzony pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Zgodnie z hasłem, dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Jolanty Wieczorek i pani Anety Zubrzyckiej, sprawdzały czy starsi tabliczkę mnożenia znają. W akcji udział wzięli chętni uczniowie klas II-VIII, rodzice i nauczyciele. Egzamin przeprowadzany był w formie pisemnej i ustnej. Osoba, która nie zdała egzaminu za pierwszym razem, mogła powtórzyć go za godzinę. W sumie do egzaminu przystąpiło 48 osób. Każdy uczestnik, który przystąpił do egzaminu i otrzymał pozytywny wynik, otrzymał Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

  • Aktywna tablica

  • Poznajemy Madagaskar

    W piątek ósmego listopada uczniowie klas IV - VIII wyjechali do Wojciechowa, by w sali GOK-u spotkać się z podróżnikiem panem Michałem Szulimem, który przedstawił atrakcje wyspy Madagaskar. Dzięki barwnym opowieściom i zdjęciom mogliśmy poznać klimat, zwyczaje, ciekawostki  fauny i flory tego egzytocznego miejsca.

      Pan Michał nie tylko zaraził nas swoją pasją poznawania niezwykłych miejsc na świecie, ale też przekonał, że warto uczyć się języków.

    Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Na pewno warto było poznać wyspę króla Juliana.

  • Akcja patriotyczna ,,Szkoła do hymnu"

      8 listopada 2024 roku Szkoła Podstawowa w Łubkach po raz kolejny  przystąpiła do akcji Szkoła do hymnu,  polegającej  na wspólnym odśpiewaniu przez  całą społeczność szkolną Mazurka Dąbrowskiego. Wykonanie hymnu odbyło się  o symbolicznej godzinie 11:11 w 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Historia naszego hymnu: ,,Mazurka Dąbrowskiego" zaczyna się w 1797 roku we włoskim miasteczku Reggio Emilia w Lombardii, gdzie przebywali polscy żołnierze – legioniści.

    To tu w dniach od 16 do 19 lipca, zaraz po przybyciu na miejsce, na pierwszy widok Wojska Polskiego, jak wspomina sam gen. Dąbrowski, Józef Wybicki pisze swoją pieśń. Napoleon miał Marsyliankę, która warta była dla niego 100 pułków artylerii. Podobną bojową pieśń chciał mieć dla swoich legionistów Dąbrowski.

     Utwór nosił wówczas nazwę  ,,Pieśń Legionów Polskich we Włoszech" i był poświęcony ich organizatorowi i dowódcy - gen. Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu. Wybicki ułożył słowa pod dźwięki ludowego mazurka, nieznanego autora. Polski nie było wówczas na mapie Europy.

    "Jeszcze Polska nie umarła, kiedy my żyjemy. Co nam obca moc wydarła, szablą odbierzemy. Marsz, marsz Dąbrowski, z ziemi włoskiej do Polski, za twoim przewodem złączym się z narodem…" - śpiewali żołnierze Legionów Polskich.

        26 lutego 1927 roku "Mazurek Dąbrowskiego" został oficjalnie uznany za hymn państwowy. Stało się to po dojściu do władzy eks-legionistów, uważających się za spadkobierców idei i czynów żołnierzy gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

    Polski hymn - liczy już ponad 227 lat. Nadal jest żywym symbolem polskości i ducha narodu. Jest jednym z najwyżej cenionych patriotycznych elementów charakteryzujący jedność Polaków.

    Powstał jako protest przeciwko wymazaniu Polski z mapy Europy. Kiedyś towarzyszył  Polakom w czasie zrywów niepodległościowych, bitew i wojen. Obecnie  jest śpiewany w czasie ważnych uroczystości, świąt państwowych czy innych wydarzeń np. sportowych. Został przetłumaczony na kilkanaście języków.

     

     

  • Wieczornica Patriotyczna "Sąd nad Polską"

  • Konkurs na rodzinne ciasto z okazji Święta Niepodległości

    Serdecznie zapraszamy chętne dzieci wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na wypiek z okazji Święta Niepodległości.

    Przedmiotem konkursu jest upieczenie ciasta (pół blachy), ciasteczek, rogalików, pączków itp. (ok. 10-12 sztuk- odpowiednik połowy blaszki ciasta). Uczestnik konkursu przygotowuje dowolne ciasto, może je ozdobić,  nadać mu nazwę własną związaną z patriotyzmem i polskością.

     Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 12 listopada do godz.11.00 w Sekretariacie szkoły lub
    u wychowawców klas. Dostarczamy wypiek w piątek  tj. 15 listopada do godz.9.00 do jadalni  szkolnej z załączoną nazwą i podpisem wykonawcy.

                                          Cele konkursu:

    -pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny,

    -kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę,

    -promocja sposobu świętowania wydarzeń  patriotycznych,

    -inspirowanie i promocja kulinarnych talentów i pasji uczniów i ich rodzin,

    - aktywizacja społeczności i zachęcanie do udziału w lokalnych wydarzeniach.

     

                 Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 listopada w godz.10.00-11.00. Słodkie wypieki oceniać będzie komisja w składzie: Pani Dyrektor, przedstawiciel Rady Pedagogicznej, przedstawiciel Rady Rodziców, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

                Komisja dokona oceny wypieków biorąc pod uwagę następujące kryteria:

    -nadana nazwa

    -wygląd i dekoracja wypieku

    -uwzględnienie akcentów patriotycznych

    -walory smakowe i estetyczne.

    Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (zakupionych z funduszy RR ) za trzy pierwsze miejsca  odbędzie się na Wieczornicy dn.15 listopada o godz.16.00.

                                            Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

                                                                   Dyrektor i Rada Rodziców
                                                             Szkoły Podstawowej w Łubkach

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć