13 czerwca 2024r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas starszych uczestniczyły w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Trzciankach koło Janowca. Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów staliśmy się częścią niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Do krain , utrzymanych w klimacie baśni dotarliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów. Zwiedziliśmy wszystkie magiczne krainy, po których oprowadzała nas Wróżka. Podczas wędrówki dzieci spotkały bohaterów Magicznych Ogrodów, tj. Krasnoludy czy Mordole. W programie wycieczki nie mogło również zabraknąć pływania tratwą oraz zabaw na drewnianych zamkach. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie zakupili pamiątki i zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.
W miesiącu czerwcu na naszej świetlicy gościliśmy Panią Magdalenę, plastyczkę, rzeźbiarkę. Pani Magda pokazała nam technikę rysowania węglem drzewnym na kartkach papieru. Sprawiło to dzieciom wiele radości oraz stworzyło okazję ku nowym przeżyciom estetycznym. Nikt nie bał się troszkę ubrudzić.
Pani Magda zaprezentowała też sposób ścierania obrazka -czy dodawania na pomalowanej kartce węglem- dodatkowych elementów wykorzystując kawałki plasteliny. Zajęcia bardzo sie dzieciom podobały. Prace wyszły bardzo ciekawe. Stworzyliśmy z nich wspaniałą gazetkę.
Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie za tak cenną lekcję. Wrażenia zostana z nami na długo.
Aneta Żydek
W dniu 14 czerwca reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju sportowym, zorganizowanym w Miłocinie. W zawodach rywalizowali reprezentanci z SP Miłocin, SP Palikije, SP Maszki, SP Wojciechów, SP Łubki i SP Ożarów. Uczniowie wzięli udział w wielu konkurencjach, takich jak przeciąganie liny, król strzelców w piłce nożnej, bieg na 60m, biegi długie – 600m, 800m i 1000m oraz sztafeta 5-osobowa. W każdej konkurencji nagrodzono zawodników pucharami za I, II i III miejsce.
Wyniki naszych uczniów:
Bieg długi -800 m
Nadia Migdal II m-ce
Sztafeta :
Dziewczęta : Nikola Ciechańska, Alicja Borkowska, Nadia Migdal, Angelika Barwiak, Nikola Barwiak – II m-ce
Chłopcy: Łukasz Czerniec, Cezary Cichański , szymon Czerniec, Bartłomiej Filipiak, Damian Stachyra – III m-ce
Bieg - 60 m
W kategorii kl. IV - VI
– Nadia Migdal – II m-ce
- Nikola Ciechańska – III – m-ce
- Damian Ciechański – III -m-ce
W kategorii kl. VII - VIII
- Weronika Majchrowska I- m-ce
-Damian Stachyra – II m-ce
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za serce włożone w rywalizację, która odbyła się w duchu fair -play.
D. Kołodziejczyk
Dzień Dziecka w naszej szkole był radosny, beztroski, przepełniony dobrą zabawą i aktywnością sportową.
Rozpoczęliśmy go apelem, podczas którego Pani Dyrektor Irena Śmiech złożyła bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia i zapoznała z programem Święta Dzieci.
7 czerwca nie brakowało rozrywki i uśmiechu na twarzach, zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Animatorzy z fundacji "Dwa Ognie" zapewnili wszystkim doskonałą zabawę i wiele atrakcji, takich jak: koło zadań, taniec z bańkami mydlanymi, przeciąganie liny, gry i zabawy zręcznościowe.
Po pełnych pozytywnych emocji konkurencjach i zawodach czekał na wszystkich pyszny poczęstunek, który przygotowali niezawodni Rodzice.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia, będącego odskocznią od obowiązków szkolnych.
Uśmiech na twarzach maluchów i starszych stanowił dowód, że była to bardzo udana impreza środowiskowa.
R. Skowrońska
Za nami udana wycieczka szkolna. W tym roku zwiedzaliśmy zabytki Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska, Pragi – stolicy Republiki Czeskiej oraz podziwialiśmy piękno przyrody na Wielkim Szczelińcu.-najwyższym szczycie Gór Stołowych,rezerwacie krajobrazowym na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.
Z Łubek wyruszyliśmy we wtorek 4 czerwca 2024 r. o godz. 5.00. W przygodzie uczestniczyli uczniowie klas II, IV- VIII z naszej szkoły pod opieką pań: Doroty Kołodziejczyk i Anety Zubrzyckiej oraz grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach ze swoim opiekunem.
Z wyprawy wróciliśmy w czwartek – 6 czerwca przed północą pełni niezapomnianych wrażeń, zmęczeni i bardzo zadowoleni z udanego wyjazdu.
D. Kołodziejczyk, A.Zubrzycka
W kwietniu bieżącego roku odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci. Konkurs ogłoszony był pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Tematem konkursu było popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść projektu KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.
Konkurs był jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Cel konkursu kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich to promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Wydarzenie przebiegało pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – Agro Ubezpieczenia.
Zadaniem konkursowym dla dzieci było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.
Z naszej szkoły zostały wysłane 3 prace plastyczne, które wykonali:
Amelia Cichańska - uczennica kl.1
Natan Klepka - uczeń kl.3 i
Blanka Cichańska - uczennica kl.8 ( zdobyła 3 miejsce ).
W dniu 6 czerwca 2024r. do naszej szkoły zawitały przedstawicielki Placówki Terenowej KRUS w Bełżycach. Pani Kierownik Karolina Skrzetuska-Turska wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu. Serdecznie za nie dziękujemy.
Gratulujemy Uczestnikom i Życzymy kolejnych sukcesów plastycznych!
I. Śmiech, E. Ryba,
W poniedziałek 3 czerwca gościliśmy w naszej szkole Panią Beatę, która opowiedziała nam wiele ciekawostek o życiu i zyczajach pszczół. Dzieci dowiedziały się np. jak zbierają pszczoły pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód. Wszyscy mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda ul, plastry miodu i obejrzeć akcesoria, których potrzebuje pszczelarz do swojej pracy: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój, rękawice. Pani Beata zwróciła uwagę na bardzo odpowiedzialną pracę pszczelarza.
To miłe spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie, jak bardzo pracowitymi są owadami. Dużym powodzeniem cieszyła sie degustacja miodów z własnej pasieki przywiezionych przez Panią pszczelarz.. Każy miał ochotę na ,,małe co nieco"- jak mawiał najwiekszy smakosz miodów Kubuś Puchatek. Na koniec dzieci mogły ubrać roboczy strój pszczelarza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Bardzo dziękujemy Pani Beacie za tak cenną lekcję przyrody, która na długo zostanie w naszej pamięci.
Było wesoło i bardzo słodko.
Aneta Żydek
W dniu 28 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło pięcioro uczniów klasy czwartej. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Test egzaminacyjny zawierał 25 pytań, które dotyczyły m.in. ruchu pieszych i rowerzystów, znajomości znaków drogowych, umiejętności rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz pierwszej pomocy. Warunkiem zaliczenia części teoretycznej było rozwiązanie przez uczniów na min. 80% testu egzaminacyjnego. W części praktycznej, uczniowie musieli wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze, na przygotowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego pod czujnym nadzorem komisji egaminacyjnej, w skład której wchodzili: aspirant Cezary Jurak - Dzielnicowy Komisariatu Policji w Bełżycach, pani Dyrektor Irena Śmiech i pani Aneta Zubrzycka - nauczyciel techniki. Wszyscy ukończyli egzamin na kartę rowerową pozytywnym wynikiem. Gratulujemy! Bardzo dziękujemy również naszemu Dzielnicowemu za poświęcony nam czas i cenne wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania i poruszania się po drodze.
Aneta Zubrzycka
24 maja 2024 roku w naszej szkole gościł podróżnik, pan Mateusz Chołody. Pan Mateusz przybliża dzieciom i młodzieży w różnych placówkach edukacyjnych ciekawe zakątki świata, które odwiedził.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć interesującą, momentami zabawną i zaskakującą prezentację multimedialną pt. „ Egipt- kraina nad wielkim Nilem”. To prezentacja przedstawiająca ten kraj od czasów starożytnych aż po współczesność. W swojej niezwykle barwnej, pełnej emocji i humoru opowieści Podróżnik Mateusz wykorzystał prywatne zdjęcia i filmy. Całość wzbogacił pokaz kolorowych strojów i ozdób egipskich, do którego prowadzący zaangażował słuchaczy poprzez udział w krótkich scenkach. Przez chwilę chłopcy mogli poczuć się jak wszechmocni faraonowie a dziewczynki jak królowe Egiptu. Podróżnik przekazał wiele ciekawych informacji dotyczących tego kraju m.in. ukształtowania powierzchni, klimatu, historii powstania państwa, słynnych piramid, zwykłego życia prostych mieszkańców i potężnych faraonów. Chętni uczniowie obliczali też odległość dzielącą Polskę i Egipt, wirtualnie mogli zobaczyć wnętrze piramidy, usłyszeć kilka legend wyjaśniających np. brak nosa u Sfinksa, poznać nazwy dań kuchni egipskiej czy też zobaczyć i usłyszeć jak wygląda życie ich rówieśników.
Spotkanie było ciekawą i niezwykłą lekcją historii, geografii, religii. Może stać się inspiracją do podróżowania, poszerzania swoich horyzontów i nauki języków obcych. Ta nietypowa lekcja znalazła spore uznanie wśród uczniów, zwłaszcza młodszych. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z podróżnikiem, który zabierze nas w podróż do Argentyny.
R. Skowrońska
Porażka jest sukcesem, jeśli jesteśmy w stanie się z niej czegoś nauczyć.
Malcolm Forbes
22 maja w Osiedlowym Domu Kultury na Czechowie w Lublinie odbył się 43 Mały Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie z klasy V: Patrycja Tarka, Lena Kazanowska i Piotr Olech. Mimo tego, że nie było zbyt wiele czasu na przygotowanie interpretacji i pamięciowe opanowanie tekstów, nasi recytatorzy dali radę i pokonali tremę, występując w gronie 50 uczestników. Mieli też możliwość wysłuchania pięknych wystąpień koleżanek i kolegów z innych szkół, którzy prezentowali utwory różnych poetów i fragmenty prozy.
Lenka, Patrycja i Piotr zdobyli nowe doświadczenia, występując na dużej scenie, co było nie lada wyzwaniem. Dyplomy za udział w tym wydarzeniu, satysfakcja z możliwości reprezentowania Szkoły Podstawowej w Łubkach, szóstki z języka polskiego to nie są jedyne korzyści. Najważniejsza jest ambicja pokonywania trudności, chęć podejmowania wyzwań i rozwijanie talentów.
Dziękujemy Panu Zbigniewowi Olechowi za zapewnienie dowozu, a Pani Edycie Gospodarek za wsparcie recytatorów na miejscu występu.
Elżbieta Wącior
Wtorek, 14 maja to pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty, który już wkrótce zakończy ich kolejny etap edukacyjny. Egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się w dniach 14 - 16 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z harmonogramem.
Uczniowie, którzy korzystają z dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o 50%.
Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia!!!
Aneta Zubrzycka
Nocne powtórki z języka polskiego trwają. Uczniowie klasy VIII spotykają się w szkole, by wspólnie powtarzać materiał przed egzaminem. Atmosfera wieczoru wcale nie przeszkadza w utrwalaniu wiedzy, wręcz przeciwnie.
Wkrótce podzielimy się wrażeniami z naszych wyjątkowych zajęć.
Elżbieta Wącior
3 Maja to ważny dzień dla Polski. Tego dnia 233 lata temu w 1791r został uchwalony najważniejszy dokument w państwie - konstytucja. Jest to akt prawny, który określa ustrój państwa, a także wolność, prawa i obowiązki obywateli. Polacy jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie (po Amerykanach) uchwali konstytucję, które niosła duże zmiany: wprowadziła trójpodział władzy, zniosła liberum veto i wolną elekcję.
Do powstania Konstytucji 3 maja przyczynił się między innymi król Polski Stanisław August Poniatowski. Głównymi autorami byli zaś : Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki i Stanisław Małachowski. Wprowadzony dokument gwarantował każdemu mieszkańcowi Polski wiele wolności – jak wolność słowa i wiary. Zmiany wprowadzone w Konstytucji 3 maja miały ułatwić podejmowanie decyzji w państwie. Powstanie tego dokumentu wpływało na uporządkowanie prawa i utrudnienie Rosji, Austrii i Prusom dalszej ingerencji.
Za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego doszło do trzech rozbiorów ziem Polski. Miały one miejsce w latach 1772, 1793 oraz 1795. W ten sposób w 1795 roku nasz kraj zniknął z mapy Europy na ponad 100 lat.
Wprowadzenie Konstytucji 3 maja było dowodem na to, że Polacy w trudnych sytuacjach, potrafią się bardzo szybko jednoczyć. Między innymi to było powodem do wprowadzenia tego święta.
Święto zostało przywrócone po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Jednak oficjalne obchody nie odbywały się w okresie komunizmu w latach 1946-1989. Od 1990 roku wprowadzono w Polsce oficjalne uroczystości Państwowe.
W Polsce aktualnie obowiązuje Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku.
W związku z nadchodzącymi świętami majowymi w naszej szkole jak co roku, podjęto różne akcje i działania, aby przybliżyć dzieciom istotę i znaczenie m.in. n. konstytucji, symboli narodowych i patriotyzmu.
Na zajęciach uczniowie zarówno młodsi jak i starsi dowiedzieli się, jakie święta obchodzimy w maju, poznali ich historie i tradycje z nimi związane.
Wspólnie tworzyli Kodeks Młodego Patrioty, który zna historię Polski, dba o dobre imię swojej Ojczyzny, zna i śpiewa hymn, dba o poprawność języka, szanuję innych ludzi, dba o środowisko oraz pomaga innym. Układali kontury Polski z puzzli, rysowali i wyklejali flagę, wykonywali wykreślanki, zagrali w majowe 5 sekund, memory, wzięli udział w teście uważności oraz klasowych quizach.
W klasach i na korytarzu zawisły okolicznościowe gazetki.
Po wykonaniu wszystkich zadań byli gotowi na majówkę!
,,Nie pytajmy, co może zrobić dla nas ojczyzna. Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić.”
John Fitzgerald Kennedy
E.Ryba
W dniu 26 kwietnia w Centrum Kultury Gminy Jabłonna, odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik. Po raz pierwszy przystąpiły do niego dwie solistki z naszej szkoły: w kategorii wiekowej 6-8 lat Nadia Stachyra oraz w kategorii wiekowej 11-13 lat Nadia Migdal. Dla dziewczynek było to ważne wydarzenie - pokazały, że potrafią przezwyciężyć tremę i przed publicznością zaprezentować swoje zdolności wokalne. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców.
Z nieskrywaną dumą informujemy, że w Przeglądzie Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej III miejsce zajęła Nadia Stachyra z oddziału przedszkolnego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
J. Wieczorek
W dniach 22- 26 kwietnia realizowaliśmy różne przedsięwzięcia poświęcone naszej planecie. W tych dniach odbyły się na lekcjach min. pogadanki na tematy poświęcone dbaniu o naszą Ziemię, przygotowanie plakatów zachęcających do udziału w działaniach na rzecz naszego środowiska, projektowanie koszulek propagujących hasła dotyczące ochrony przyrody i środowiska, część artystyczna przybliżająca problemy z jakimi boryka się przyroda. Uczniowie naszej szkoły wyruszyli również na wiosenne porządki, przyłączając się w ten sposób do akcji * Wiosenne Sprzątanie Gminy z ZZOKiem.* Uczestnicy zostali zaopatrzeni w rękawiczki, i worki dostarczone przez Urząd Gminy w Wojciechowie i wymaszerowali w teren. Okolice szkoły sprzątali młodsi uczniowie ze swoimi wychowawcami, starsi zaś w asyście opiekunów oczyścili ze śmieci okolice rzeki, drogi i przystanku w Łubkach oraz pobliskiego lasu.
Cieszymy się, że swoimi działaniami mogliśmy podnieść świadomość ekologiczną uczestników oraz oczyścić nasze najbliższe otoczenie ze wszechobecnych śmieci .Podsumowując całą akcję zwracamy się z apelem do społeczności,, Nie pozwalaj na to, żeby dzieci sprzątały Twoje śmieci!".
D. Kołodziejczyk
26 kwietnia odbył sie apel na temat zagrożeń naszej planety, na którym nasi uczniowie promowali postawy ekologiczne. Z tej okazji wszyscy przyszli do szkoły ubrani w kolory zieleni. Nie zabrakło piosenek i wierszyków. Klasy młodsze na zajęciach świetlicowych mogły wykonać zabawkę z różnych materiałów, niepotrzebnych ,,śmieci". Kolejnym z działań było sadzenie rośliń- kwiatków bratków. Dzieci mogły zabrać kwiatki do domu, by wysadzić je w swoich ogródkach, Jak wiemy rośliny są nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim produkują tlen oraz oczyszczają i nawilżają powietrze, którym oddychamy. Tydzień Ziemi już się skończył, ale zapamiętajmy, że o naszą planetę musimy dbać cały rok.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Aneta Żydek
20 kwietnia 2024r. pięcio i sześciolatki z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Gminnym Festiwalu Tańca WESOŁE PLĄSY, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie. Celem festiwalu była integracja środowisk przedszkolnych z Gminy Wojciechów oraz popularyzacja różnych form ruchowo- tanecznych. Podczas imprezy mieliśmy okazję podziwiać występy 7 grup przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkolaki z naszej szkoły przygotowane przez panie: K. Masiukiewicz i J. Wieczorek zaprezentowały układ taneczny do piosenki You're The One That I Want (From “Grease”). Wszystkie grupy przedszkolne zostały nagrodzone brawami, medalami oraz innymi upominkami.
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i wspólną zabawę.
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska
"I śmiech niekiedy może być nauką...", pod takim hasłem 11 kwietnia 2024r. odbył się dziesiąty - jubileuszowy Konkurs "W Królestwie Słowa i Obrazu", zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.
W bibliotece szkolnej zebrali się przedstawiciele uczniów szkół podstawowych z Gminy Wojciechów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty utworów literackich skupione wokół przewodniego tematu, a ponad 40 prac plastycznych zawisło na towarzyszącej konkursowi wystawie.
Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas 1-3:
Lena Adamczyk kl. 3 – MISTRZ OBRAZU
Lena Migdal kl. 1 – WYRÓŻNIENIE
Kl.4-6
Nadia Migdal kl. 6 - WICEMISTRZ OBRAZU
W konkursie czytelniczym z klas 1-3 wzięli udział:
Jan Masiukiewicz kl.3 - WYRÓŻNIENIE,
Aleksandra Grzegorczyk kl. 2- WYRÓŻNIENIE,
Alicja Masiukiewicz kl.1
Amelia Skorek kl.1
Szymon Barwiak kl.2
Lena Adamczyk kl.3
Klasy 4-6 reprezentowali:
Lena Kazanowska kl.5- WICEMISTRZ SŁOWA
Lena Żurawicz kl.5 - WYRÓŻNIENIE,
Łukasz Czerniec kl. 4,
Patrycja Tarka kl.5
Piotr Olech, kl.5
Hanna Gorgol kl.5
Uczniowie zostali przygotowani do konkursu pod kierunkiem pań: Renaty Skowrońskiej, Elżbiety Ryby i Elżbiety Wącior.
Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepszych z tych najlepszych.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Gminy w Wojciechowie.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i wspaniałe występy, Organizatorom za zaproszenie, a Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w transporcie dzieci.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
E.Ryba
9 kwietnia 2024 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Lublina.
Pierwszym miejscem jakie odwiedzili był Park trampolin i rozrywki Lublin - Strefa Wysokich Lotów. Skorzystaliśmy tam z mnóstwa atrakcji, m.in.: z trampolin o różnych wymiarach, ogromnej kosmicznej sali zabaw, zjeżdżalni, tuneli, tyrolki, gier interaktywnych oraz ścianek wspinaczkowych z auto-asekuracją.
Następnie udaliśmy się do Restauracja McDonald’s aby nabrać sił po szaleństwie na trampolinach.
Ostatnim punktem na liście atrakcji była Opera Lubelska. Tam obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Kot w butach” na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci. Młodziutka publiczność śledziła nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek - wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot... łapie myszy w królestwie. Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka. W sceniczną akcję włączona została również dziecięca publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, byli zachwyceni przedstawieniem.
Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do domów. I już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu na wycieczkę 😉
K.Masiukiewicz
Dyrekcji
Wszystkim Nauczycielom
Pracownikom szkoły
Uczniom i ich Rodzinom
Życzymy
radosnego, wiosennego nastroju
serdecznych spotkań w gronie rodziny
oraz
Wesołego Alleluja
Samorząd Uczniowski