W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2024 roku reprezentacja uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Łubkach wzięła udział w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Wojciechowie o godzinie 11.30. Następnie wszyscy zebrani przystroili głowy w czerwone, niebieskie lub zielone korony i przemaszerowali za Trzema Mędrcami w Orszaku Trzech Króli przez Wojciechów śpiewając kolędy i pastorałki. Całą grupę kolędników ochraniały trzy wozy strażackie z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z Wojciechowa, Ignacowa i Łubek.
Mimo niskiej temperatury w Orszaku Trzech Króli zdecydowało się wziąć udział kilkaset osób.
Na zakończenie Orszaku wszyscy chętni udali się do remizy w Wojciechowie na świąteczny koncert kolęd i pastorałek. Spotkanie otworzył Wójt Gminy Pan Artur Markowski, a koncert rozpoczęli uczniowie naszej Szkoły z klasy IV, V i VI wykonaniem utworów ,,Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy” i ,,My też pastuszkowie''. Radosne śpiewy i poczęstunek przygotowany na tę okazję umilił wspólnie spędzone chwile i tradycyjne kolędowanie.
Edyta Gospodarek
Zdjęcia i filmy
Jolanta Wieczorek
Elżbieta Ryba
W dniu 6 stycznia 2024 roku na zaproszenie księdza kanonika Marka Jaworskiego, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie wystąpili w kościele parafialnym w Łubkach z inscenizacją przybliżającą historię narodzin Pana Jezusa.
Jasełka łączące ze sobą tradycyjną formę z elementami współczesności wprowadziły wszystkich w zadumę oraz wywołały radość i uśmiech na twarzy widzów, a kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci wzruszyły uczestników do łez.
Na zakończenie ksiądz proboszcz Marek Jaworski podziękował aktorom oraz reżyserom za występ. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami.
J.Wieczorek, K. Masiukiewicz
Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję zbierania skarpet. Wspieramy Fundację Daj Herbatę, która pomaga ludziom w kryzysie bezdomności.
A.Żydek
Przypominamy o akcji.
Samorząd uczniowski zaprasza całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję zbierania monet- Góra Grosza. Zbieranie monet trwa w okresie 01.11.2023-29.02.2024.
Organizator akcji Towarzystwo Nasz Dom za zebrane pieniądze organizuję pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Zebrane w klasach i przeliczone monety należy dostarczyć do p.Anety Żydek.
LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ!!!
Z góry dziękuję za wsparcie akcji.
A.Żydek
Nasza szkoła wzięła udział w międzyszkolnej, bożonarodzeniowej wymianie kartek świątecznych ze Szkołą Podstawową im. Stanosława Marusarza w Wojciechowie. Każda klasa pod czujnym okiem wychowawcy przygotowała własnoręcznie kartkę z pięknym motywem świątecznym i życzeniami. Następnie wymieniliśmy się kartkami. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dostarczyli do Dyrekcji szkół świąteczne kartki. W ten sposób kultywujemy piękną, choć nieco zapomnianą tradycję pisania świątecznych życzeń na kartkach, a nie przez SMS, e-mail czy portale społecznościowe. Obdarowywanie innych życzeniami i otrzymywanie kartek świątecznych sprawiło nam ogromną przyjemność.
Wszystkim życzymy, aby spełniły się świąteczne życzenia.
Dziekujemy wszystkim za udział w akcji.
A.Żydek
18 grudnia w naszej szkołe rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejszy pierniczek”.Jurry w składzie p.R.Skowrońska, p.A.Ceglarska, p.A.Żydek miało nie lada problem wybrać z 16 wspaniałych i fantastycznie udekorowanych pierniczków ten, który byłby najpiękniejszy. Wszystkie przyciągały uwagę. Ostatecznie postanowiono przyznać następujące miejsca:
I miejsce -Martyna Pietrzak (nr.16), Nadia Migdal (nr.13)
II miejsce -Łucja Migdal (nr.11), Mateusz Kaznowski (nr.3)
III miejsce -Zosia Gorgol (nr.14), Mateusz Gajda (nr12)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.Sponsorem nagród był: SU oraz RR.
Gratulujemy.
A. Żydek
Wszystkim
zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
wypełnionych miłością, światłem i pokojem Bożej Dzieciny
oraz optymizmu i spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy
Irena Śmiech
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubkach
Łubki 2023r.
Już od kilku lat tradycją w naszej szkole jest spotkanie opłatkowe i wspólne zasiadanie do wigilii szkolnej. Tak było i w tym roku, chociaż wszystko miało miejsce nie w szkole a w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubkach. 15 grudnia był dniem szczególnie ważnym i uroczystym, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski, Zastępca Wójta Gminy Wojciechów Tomasz Zielonka, Przewodniczący Rady Gminy Wojciechów Michał Sumiński, Kierownik OPS w Wojciechowie Wojciech Mirosław, Starszy inspektor w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie Urszula Mirosław, proboszcz parafii Łubki ksiądz Marek Jaworski oraz Teresa Plewik – Sołtys Łubek, Justyna Kołodziej - Sołtys Kol. VI Szczuczki, Jarosław Wierzbicki - Sołtys wsi Łubki-Szlachta oraz Piotr Matys - Sołtys wsi Łubki Kolonia. W uroczystości brał również udział Radny Gminy Wojciechów Pan Dariusz Kołodziejczyk, który był jednym z organizatorów szkolnej wigilii.
Spotkanie rozpoczęło powitanie przez Panią Dyrektor Irenę Śmiech przybyłych gości, rodziców oraz całej społeczności szkolnej. Następnie zgromadzeni goście zaproszeni zostali do obejrzenia występu w wykonaniu rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i dzieci. Mieliśmy okazję po raz kolejny przeżyć historię Józefa i Maryi. Jasełka, łączące ze sobą tradycyjną formę z elementami współczesności, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Jak nakazuje tradycja został również odczytany fragment z Pisma Świętego, opowiadający o narodzeniu Jezusa. Następnie Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia i wszyscy mogliśmy podzielić się opłatkiem. Głos zabrał również Wójt Gminy Wojciechów Pan Artur Markowski, który złożył życzenia zgromadzonym oraz ich rodzinom.
Spotkanie zakończył pyszny poczęstunek o który zadbali rodzice naszych uczniów.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za przygotowanie uroczystości, dekoracji oraz pysznego poczęstunku. Dziękujemy również naszym aktorom, na których zawsze możemy liczyć:
Józef - Dariusz Kołodziejczyk
Maryja - Agnieszka Jarosińska
Tata - Ryszard Czerniec
Mama - Agnieszka Kołodziejczyk
Babcia - Agnieszka Czerniec
Dziadek - Łukasz Gnaś
Ciocia - Anna Tarka
Wujek - Bartłomiej Pietrzak
Narrator- Izabela Gorgol
W tym wyjątkowym czasie niechaj wspomnienia z przeszłości, teraźniejszość i nadzieje na przyszłość splatają się w magiczną opowieść, która dodaje sensu naszemu życiu. Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą nie tylko radość, ale i wzruszenie głęboko ukryte w sercu.
J. Wieczorek
O tym, że trzeba czytać lektury, poznawać świat przedstawiony, bohaterów i ich perypetie, nie trzeba nikogo przekonywać. Na zakończenie omawiania utworu piszemy opowiadanie, organizujemy konkurs znajomości treści, przygotowujemy prezentację multimedialną lub plakat.
Można też przygotować lekturę w pudełku, czyli zamieścić w nim przedmioty, dekoracje, rekwizyty charakterystyczne dla danego dzieła.
Bartek Filipiak z klasy VII wykonał kilka takich prac, które zasługują nie tylko na pochwałę i wyróżnienie, lecz także ocenę celującą z języka polskiego. Stanowią też ciekawą dekorację pracowni i pomoc naukową zarazem.
Niech będą one inspiracją dla innych, by w sposób kreatywny i oryginalny utrwalać swoją wiedzę i zamienić naukę w ciekawą przygodę.
Brawo, Bartku!
Elżbieta Wącior
We wtorek o godzinie 6:30 zebraliśmy się na przystanku w Łubkach. Był chłodny i ciemny poranek, ale każdy z nas był podekscytowany. Czekaliśmy już tylko na przewodnika i autokar. Przed godziną 7:00 wyruszyliśmy w drogę do stolicy. Po prawie trzech godzinach jazdy (z jednym postojem), dojechaliśmy do Warszawy. Pierwszą atrakcją tego dnia był wjazd windą na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki. Widok z góry był zniewalający, mimo lekkiej mgły ujrzeliśmy panoramę metropolii. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i zjechaliśmy na dół, żeby spacerkiem powędrować do teatru Capitol na spektakl pod tytułem ,,Kongo”. Zanim dotarliśmy na miejsce, przeszliśmy alejkami Ogrodu Saskiego poznając kilka informacji z jego historii.
Po dotarciu do docelowego miejsca, dostaliśmy bilety i zajęliśmy miejsca na widowni. O godzinie 12:30 aktorzy wyszli na scenę. Obejrzeliśmy multimedialny musical, którego tematem przewodnim są problemy współczesnej młodzieży. Inscenizacja pokazała nam relacje międzyludzkie, które są coraz bardziej powierzchowne i sztuczne, między innymi przez media społecznościowe i presję bycia perfekcyjnym, a hejt ma niszczące działanie. Aktorzy przekazali, że bycie sobą to najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, nie musimy się dla kogoś zmieniać, by tylko ta osoba nas polubiła, pozostańmy sobą. Nie musimy dopasowywać się do grupy, bo różnorodność to szansa na nasz rozwój. Powinniśmy pokonywać swoje lęki i podążać za marzeniami nie patrząc, co mówią nam inni. To my sami powinniśmy wierzyć w siebie najbardziej. Relacje międzyludzkie są niezwykle ważne, przykro jest być człowiekiem samotnym, którego każdy ignoruje, bo ma inny kolor skóry lub pochodzi z biednej rodziny.
Spektakl bardzo mi się podobał, był niezwykle ciekawy i wiele nas nauczył. Po opuszczeniu teatru odbyliśmy bardzo długi spacer. Zwiedziliśmy Starówkę, Basztę rycerską, kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Małego Powstańca, pomnik Syrenki, która króluje na rynku Starego Miasta. Widzieliśmy także Arsenał o którym opowiedział nam pan przewodnik, wspomniał też o historii Alka, Rudego i Zośki, czyli głównych bohaterów książki „Kamienie na szaniec”, którzy w walce o odbicie Rudego wykazali się niezwykłym męstwem i odwagą.
Po długim zwiedzaniu, kupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy w stronę Lubelszczyzny, która przywitała nas mroźną zimą. Śmiało mogę stwierdzić, że była to jedna z ciekawszych wycieczek na jakich byłam. Mimo trudnych warunków atmosferycznych warto było odwiedzić Warszawę, poznać jej klimat i charakterytyczne miejsca, do których będę wracała we wspomnieniach.
Klaudia Tarka, ucz. kl. VIII
W dniu 30.11.2023r. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Fundację Inicjatyw Menedżerskich w Lublinie we współpracy z ZZOK w Bełżycach.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, placówki uczestniczące w konkursie nagrodzono za udział, poza tym wyłoniono i nagrodzono laureatów w każdej z trzech kategorii:
,, Moje ekologiczne przedszkole ,, - plakat
,, Moja mała ekologiczna ojczyzna,, dla klas 1-3 – makieta
,, Jestem EKO bądź i TY,, dla klas 4-8 - film
Uczniowie z naszej szkoły przygotowali prace we wszystkich kategoriach. Pomimo braku miejsc na podium jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac oraz filmu konkursowego.
Miesiąc grudzień to czas, kiedy w niemal kazdej kuchni unosi się zapach pierników, cynamonu, pomarańczy i innych bożonarodzeniowych smakołyków.Chcielibyśmy wykorzystać te magiczne chwile i zachęcić Was do udziału w naszym szkolnym konkursie.
A. Żydek
30 listopada obyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Po obiedzie dla klas młodszych została zorganizowana dyskoteka, na której nasi najmłodsi bawili się wyśmienicie. Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości, czy jaki zawód wybiorą, jak będzie miał na imię ich wybranek/czy wybranka, i wiele wiele innych ciekawostek. Samorząd Uczniowski przygotował sklepik gdzie każdy mógł kupić sobie mufinki, ciasteczka, owoce i inne przepyszne przekąski. Dla klas starszych zabawa trwała od godz. 15.00-do 18.00 Uczniowie bawili sie znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.
Andrzejki to lekcja o szacunku do tradycji i obrzędów ludowych, ale także lekcja klasowej międzyklasowej integracji. Radości i uśmiechu było wiele. Wszystko udało się wspaniale.
A.Żydek opiekun SU
,,Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości,
Bo dzisiaj jest Dzień Życzliwości"
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie ubrali się na kolor żółty. Na korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka, a nim drzewo życzliwości. Każdy mógł przyczepić na nim serduszko z miłymi i życzliwymi słowami, pozdrowieniami, czy zamieścić złote myśli. Uczniowie mogli także zerwać ,,zrywkę" i podarować taką karteczkę koledze, koleżance. Pani pedagog specjalny A. Żydek przeprowadziła pogadanki w klasach na temat znaczenia życzliwości w naszym życiu. Należy podkreślać jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi -wróci do nas ze zdwojoną siłą. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie. Dziś nie zabrakło komplementów, laurek, miłych gestów, zabaw i prac plastycznych. Na koniec dnia każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Życzmy sobie nawzajem by taki Dzień Życzliwości był codziennie.
,,Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy.''
Zapraszam do galerii zdjęć.
A. Żydek
Dnia 23 listopada 2023 roku (czwartek), o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Łubkach, odbędzie się zebranie z Rodzicami.
Serdecznie zapraszamy
Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starał swym zachowaniem,
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Tradycją naszej szkoły jest, że w listopadzie najmłodsi uczniowie przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest Pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień, który wzbudzał wiele emocji zarówno wśród uczniów, rodziców jak i nauczycieli.
Ślubowanie pierwszoklasistów odbyło się 16 listopada 2023r. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski, Ksiądz Proboszcz Marek Jaworski, Przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Gorgol oraz Rodzice pierwszoklasistów. Ponadto w uroczystości wzięli udział uczniowie klasy 2 i 3, sześciolatki z oddziału przedszkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po powitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas 1-3, przygotowana przez panie: Elżbietę Rybę - wychowawcę klasy 1 i Renatę Skowrońską - wychowawcę kl. 2 i 3.
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, recytatorskie, wokalne i taneczne. Był to egzamin, który zdali doskonale, jak stwierdziła Pani Dyrektor Irena Śmiech.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania, które nastąpiło po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz pasowanie na uczniów, którego symbolicznym piórem dokonała pani Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach. Wszyscy uczniowie, w pięknych biretach na głowach, otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez Pana Wójta. Pasowanie zostało przypieczętowane wpisem do kroniki szkolnej. Nie zabrakło też życzeń i upominków od Rodziców w postaci kolorowych kuferków wypełnionych słodyczami, uczniów klasy 2 i 3, zerówki oraz Samorządu Uczniowskiego. Rada Rodziców zaś ufundowała dyplomy, czapki, kokardy i teczki na świadectwa.
Pani Dyrektor, składając uczniom życzenia, wręczyła im piękną edukacyjną książeczkę Justyny Bednarek pt.,,Wnuczka antykwariusza", która jest zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Zaprosiła także Rodziców, Dziadków i Opiekunów do wspólnego czytania z dziećmi i czerpania z niego jak najwięcej radości, rozbudzania wrażliwości na drugiego człowieka i rozwijania niekończącej sie pasji poznawania świata.
Wychowawczyni, gratulując swoim podopiecznym, wręczyła im obrazkowe Słowniczki Ortograficzne, życząc by spełniały się ich wszystkie marzenia, by w drodze do ich realizacji korzystali z mądrości, wsparcia najbliższych, wiedzy i otwartości!
Pan Wójt Artur Markowski także złożył pierwszoklasistom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu. Podziękował za zaprezentowanie dużych umiejetności artystycznych, życząc wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu nowych umiejetności, takich jak czytanie, pisanie i liczenie, a także by szkoła, była drugim domem, a nauka wielką radosną przygodą. Pan Wójt podziękował Pani Dyrektor, Nauczycielom, Wychowawcy i Rodzicom za zaproszenie na uroczystość ślubowania i wręczył dzieciom słodkie upominki.
Po życzeniach nastąpił moment podziękowań dla Nauczycieli ze strony Rodziców. W dowód wdzięczności, dzieci wręczyły Pani Dyrektor, obecnym Gościom i Nauczycielom piękne bukiety kwiatów. Pod koniec spotkania pełnoprawni już Uczniowie I klasy, z całego serca, głośno wołając, podziękowały Rodzicom za wszystko, co im zawdzięczają.
Na zakończenie Pani Dyrektor Irena Śmiech złożyła podziękowania wszystkim, a zwłaszcza Nauczycielom, Wychowawcom i Rodzicom za zorganizowanie pięknej uroczystości. W przygotowaniach bardzo pomogły też Panie Jola i Kasia z oddziału przedszkolnego, za co również serdecznie dziękujemy.
Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Elżbieta Ryba
Z radością i satysfakcją przyjęliśmy podziękowania, jakie wpłynęły na ręce Pani Dyrektor Ireny Śmiech od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, za udział naszej szkoły w akcji Narodowego Czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Do listu dołączony został okolicznościowy egzemplarz powieści.
Zgodnie z intencją Pana Prezydenta przypomniał się wspólnie spędzony czas, a także fakt, że jesteśmy silnie związani z dziełami, które od pokoleń kształtują wyobraźnię Polaków. Klasyka rodzinnej literatury wspaniale odzwierciedla naszą polską duszę i historię naszego narodu.
Cieszymy się, że zaangażowanie społeczności Szkoły Podstawowej w Łubkach w tę patriotyczną akcję zostało docenione, a biblioteka wzbogaciła się o unikatową pozycję książki "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Elżbieta Wącior
Pod jedną flagą jesteśmy wszyscy
Pod jednym znakiem.
Niech nas połączy, by tworzył jedność
Polak z Polakiem.
11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.
Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.
11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
W tym roku przypadła już 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
10 listopada, w przeddzień najpiękniejszego Święta obchodzonego przez Polskę, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Ksiądz Marek Jaworski, Wójt Artur Markowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Gorgol mogli obejrzeć niezwykłą lekcję historii. Na scenie pojawiły się bowiem Duchy Polskości XVIII, XIX i XX wieku, by przenieść nas w czasy i miejsca związane z walką Polaków o wolność i niepodległość. Prowadzący przypomnieli rolę symboli narodowych: flagi, godła i hymnu, a także wprowadzili w trudną przeszłość naszego narodu.
Najmłodsi uczniowie w ciekawej i barwnej aranżacji muzycznej oddali walkę Polski z zaborcami i nasze zwycięstwo. W niezwykle podniosłym nastroju przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do Hymnu", polegającej na odśpiewaniu ,,Mazurka Dąbrowskiego". Przystrojeni w biało-czerwone kotyliony, z szacunkiem uczciliśmy naszą Ojczyznę.
Wybrzmiały też w wykonaniu uczniów klas I-III pieśni patriotyczne, a inscenizacja uświadomiła nam, że Polska, to nie tylko podniosłe momenty i wspominanie bohaterów narodowych, ale troska o jej wolność, także dzisiaj, przez naukę i pracę, umiłowanie języka ojczystego, wywieszanie flagi i poszanowanie świąt narodowych. W klasach zawisły piękne gazetki patriotyczne, a na zajęciach poruszono ważne tematy zwiazane z hasłem POLSKA i NIEPODLEGŁOŚĆ.
Pan Wójt Artur Markowski podziękował za piękny i wzruszający występ i podkreślił, że wolność nie jest dana raz na zawsze i powinniśmy troszczyć się o dobro Ojczyzny.
Pani Dyrektor Irena Śmiech podkreśliła rolę młodego pokolenia w kształtowaniu tożsamości narodowej, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.
Piękną lekcję historii przygotowała Pani Elżbieta Ryba, oprawę muzyczną i układy choreograficzne tańców najmłodszych, Panie Jolanta Wieczorek i Renata Skowrońska.
Elżbieta Wącior, Elżbieta Ryba
Dnia 6 listopada rozstrzygnięty został konkurs na LAMPION DYNIOWY – NIE HALLOWEENOWY.
Do konkursu zgłoszonych zostało aż 21 lampionów z dyni. Pomysłowość rodzin była ogromna, dlatego też cała społeczność naszej szkoły miała nie lada problem, aby oddać swój głos tylko na 3 wybrane prace. W wyniku głosowania wyłoniono 5 lampionów, które otrzymały największą liczbę głosów, a ich twórcy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy – podziękowanie za udział w konkursie oraz drobne upominki.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szymon Czerniec
II miejsce – Zofia i Hanna Gorgol
III miejsce – Alicja, Klaudia i Patrycja Tarka
IV miejsce – Łukasz Czerniec
V miejsce – Piotr Olech
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie tych pięknych lampionów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Katarzyna Masiukiewicz