Idą święta. Niedługo nadejdzie też zima. To ciężki czas dla osób w kryzysie bezdomności. Bezdomność to nie wybór, a życie pisze różne scenariusze. W nawiązaniu do obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem zachęcamy społeczność naszej szkoły do włączenia się w akcję organizowaną przez Fundację Daj Herbatę. Przez cały listopad zbieramy skarpety męskie i damskie od rozmiaru 38 i więcej-oprócz rozmiarów dziecięcych. Mogą być nowe, ale także i te mało używane w bardzo dobrym stanie. (Prosimy zanosić je do p. A. Żydek).
Damy im drugie życie.
Każdy ma prawo do godnego życia. Pomóżmy tym, którzy nas potrzebują...
Zebrane dary zostana przesłane pocztą na adres fundacji. Z góry dziękuję za właczenie się w akcję.
A.Żydek
Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się w akcję ,,Kartka urodzinowa dla Jakuba". Udało się zebrać 36 kartek. Wszystkie piękne. Wyjatkowe. Każda inna. Jedne rysowane kredkami, inne malowane flamastrami, drukowane. O Jakubie wiedzieliśmy że jest w spektrum autyzmu, lubi samoloty, poznaje i fascynuje się literkami i oczekuje 10-tych urodzin, a mieszka 650 km od nas... Tak daleko... A udało nam się zrobić dla niego urodzinowy prezent.
Mama Kuby przesłała podziękowania za tą urodzinową niespodziankę. Chłopiec był bardzo zadowolony. Wszystkie kartki się podobały. Bo wszystkie zrobione z miłości. To taki dar serca od Nas- dla Jakuba na jego 10-te urodzinki.
Jak niewiele potrzeba, aby sprawić radość innym. Razem możemy więcej.
Dziekuję za zaangażowanie.
Aneta Żydek
...nie umiera ten,
kto trwa w pamięci żywych..."
Święto zmarłych...
Uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Ireną Śmiech odwiedzili cmentarz w Wojciechowie. Przy pomniku ostatniego właściciela dworku w Łubkach -Mieczysława Dąbrowskiego zapalili znicze i postawili kwiaty. Przedszkolaki z p. A.Żydek odwiedziły miejsce na terenie placu kościelnego w Łubkach, gdzie w piaskowym kurhanie spoczęło serce właściciela tych dóbr. Posłuchały też miejscowej legendy o zacnym dziedzicu.
Uczciliśmy w ten sposób pamięć o Wielkim Polaku, dzięki któremu dzisiaj możemy uczyć się i pracować w zabytkowym budynku. Ma on wygląd dworku i mieści się w nim Szkoła Podstawowa w Łubkach.
Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za zaangażowanie i współpracę.
Dodała A. Żydek
Dzień Dyni-królowej jesieni.
,,Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam"- słowami tej rymowanki rozpoczęliśmy wielkie ,,Święto Dyni" 30 października. Dzieci z oddziałów przedszkolnych tego dnia przyniosły różnego rodzaju dynie, co pozwoliło nam stworzyć wspaniałą dekorację. Była okazja do oglądania, porównywania jej pod względem koloru, kształtu czy ciężaru. Przedszkolaki z p. Anetą Żydek brały udział w konkurencjach sportowych jak turlanie dyni, slalom, tory przeszkód. Mogły sprawdzić jakie skarby ukryte są w jej wnętrzu. Obejrzały także film edukacyjny pt.,,Kazio i dzień dyni", z którego dowiedziały się o jej właściwościach zdrowotnych, a także o potrawach jakie można z niej przyrządzić. Na koniec każdy mógł zrobić pracę plastyczną z tym pomarańczowym warzywem w roli głównej.
Także w klasach I-III 31 października przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematem dyni. Uczniowie klas I-III oglądali z p. Elżbietą Rybą m.in. film edukacyjny pt.,,Dynia", a następnie wykonywali różne zadania i karty pracy. Na zajęciach plastycznych uczniowie z klas II-III zaprojektowali znaczek pocztowy z dynią w roli głównej.
Dynia to królowa jesieni. Zachęcamy wszystkich do bliższego jej poznania i smakowania. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Jest lekkostrawna i niskokaloryczna. Zawiera mnóstwo witamin, Jest też piękną dekoracją w naszym domu.
A. Żydek
Zrób lampion dyniowy - nie halloweenowy!!!
Jesiennie już wokół nas
,,Kto powiedział, że jesień jest smutna,
że ma kolor szarego płótna,
że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła,
roześmiana i gwarna jak szkoła!
Lśniąca skórką kasztana na trawie,
w odlot ptaka wpatrzona ciekawie..."
M. Głogowski
Mamy już jesień. To piękna pora roku. Piękne barwy jesienne sprawiają, że zachwycamy się urodą otaczającego nas świata. Dzieci zbierają kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a czas w naszej świetlicy spędzamy wykonując prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu i nie mamy ,,czasu" na nudę.
O tym jak ważne jest nasze samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne, o tym czym jest stres i jak sobie z nim radzić opowiadała pedagog specjalny p. A. Żydek. Uczniowie posłuchali jak ważnym aspektem jest dobry sen, unikanie używek, zdrowe żywieniowe nawyki. Promując zdrowy styl życia dzieci przygotowały pyszną owocową sałatkę. Pani padagog zwróciła uwagę na bardzo istotną kwestię jaką jest umiejetność rozmawiania i nazywania emocji w sytuacjach, kiedy żle się uczniowie czują. Ważne, by pomówić o tym z zaufaną osobą dorosłą, w szkole z pedagogiem, psychologiem, wychowawcą. Stawiajmy na pozytywne relacje bo są one podwaliną zdrowego samopoczucia psychicznego i pozwalaja nam rozwinać skrzydła, tak abyśmy mogli skutecznie realizować swoje życiowe cele.
A. Żydek
Rozstrzygnięcie konkursu ,, Kapelusz Pani Jesieni".
Z przyjemnością informujemy, że konkurs ,,Kapelusz Pani Jesieni " został rozstrzygnięty. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać 16 wspaniałych kapeluszy. Komisja konkursowa w składzie pani Elżbieta Ryba, p. Aneta Żydek miała bardzo trudne zadanie z wybraniem tego jedynego, który byłby najpiękniejszy, gdyż poziom prac był bardzo wysoki, Wszystkie były zachwycające i każdy inny, jedyny w swoim rodzaju. Dlatego też wszyscy okazali się w tym konkursie zwycięzcami. Do pracy uczniowie wykorzystali dary Pani Jesieni. Były szyszki, orzechy, jarzębina, kasztany, różnego rodzaju liście, kwiaty, trawy itp. Pani Dyrektor Irena Śmiech wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy, a od Samorządu Uczniowskiego małe upominki. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno pory roku, jaką jest jesień, a także wzmacnianie więzi rodzinnych, zadowolenia z dzieła wykonanego ze swoimi najbliższymi. Do tego konkursu zapraszaliśmy więc opiekunów, rodziców, rodzeństwo i innych członków rodziny. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o tym, kto brał udział przy powstawaniu kapeluszy, jak były podzielone prace. Miło było słuchać, że ten wspólnie spędzony czas upływał w wesołej atmosferze.
A oto nasi uczestnicy:
1. Aleksandra i Julka Grzegorczyk
2. Amelka Skorek
3. Milena Gałecka
4. Zosia i Hania Gorgol
5. Hania Pietrzykowska
6. Liliana Jarosińska
7. Nadia i Lena i Łucja Migdal
8. Alicja Masiukiewicz
9. Zosia Szczęsna
10. Nadia i Damian Stachyra
11. Patrycja i Alicja i Klaudia Tarka
12. Marysia Rosiecka
13. Blanka i Czarek i Celestyna i Wiktoria i Amelka Cichańscy
14. Szymon Czerniec
15. Ania i Emilka Ostrowskie
16. Dominik Kołodziejczyk
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za udział i zaangażowanie.
A. Żydek
W związku z wyborami parlamentarnymi, które odbyły się 15 października 2023, 10 października zorganizowana została w naszej szkole Szkolna Debata Parlamentarna przygotowana i przeprowadzona przez uczniów klasy 8. Debacie tej przyglądała się cała społeczność szkolna. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne na temat programu wybranego przez siebie ugrupowania partyjnego mającego swoich reprezentantów w polskim parlamencie. Następnie w rundzie pytań i odpowiedzi wykazali się dużą znajomość programów reprezentowanych przez siebie ugrupowań.
Po debacie odbyły się Szkolne Wybory Parlamentarne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę książek, książeczek nowych lub mało używanych. Mogą to być książki dla dzieci, powieści, książki kulinarne, przewodniki turystyczne, albumy. Prosimy przynosić je do pani Anety Żydek do końca pażdziernika. W miesiącu listopadzie odbędzie się kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na dalszą działalność SU.
Drogi Uczniu jeśli masz w domu książki, z których nie korzystasz i chcesz się ich pozbyć-to przynieś do Nas, my im damy drugie życie.
Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji.
A. Żydek
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów składa najserdeczniejsze życzenia Pani Dyrektor Irenie Śmiech, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły. Życzymy wytrwałości w przekazywaniu wiedzy, satysfakcji z odkrywania naszych zdolności i talentów oraz z osiąganych wyników. Niech Państwa entuzjazm i pasja zwyciężą z trudami dnia codziennego. Dużo zdrowia, optymizmu i uśmiechu każdego dnia a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Samorząd Uczniowski
11 października 2023 r. uczniowie klas 0-3, pod opieką swoich wychowawców, uczestniczyli w przedstawieniu teralnym „Brzechwolandia. Spektakl przygotowany przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia odbył się w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
W trakcie przedstawienia, słuchając znanych wierszy Jana Brzechwy, dzieci przeniosły się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Towarzysząc zabawkom Krzysia – Pajacykowi, Misiowi, Robotowi, Lalce i Tygryskowi w ich niesamowitych przygodach dzieci uczyły się jak powinno się w życiu postępować. Często przecież zapominamy o dobrym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku. Spektakl był bardzo dobrą okazją do poznania wspaniałych wierszy polskiego poety, który rymował piękne strofy: „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, itp.
Po przedstawieniu uczniowie udali się do Centrum Rekreacyjno – Edukacyjnego- KIDS’ CLUB, gdzie również miło spędzili czas, doświadczyli niesamowitych wrażeń i niezapomnianych chwil radości. W jednym miejscu dzieci mogły aktywnie wypocząć i uczyć się w trakcie zabawy. Każde dziecko znalazło coś interesującego do wypoczynku, zabawy i nauki. KIDS’ CLUB to wyjątkowe miejsce i wyjątkowa zabawa stymulująca rozwój dziecka we wszystkich płaszczyznach jego rozwoju: fizycznej, społecznej i poznawczej, gdzie dzieci bawiąc się rozwijają sprawność fizyczną i koordynację wzrokowo – ruchową, kształtują orientację w przestrzeni, pobudzają wyobraźnię, uczą się współdziałania w grupie, starają się pokonywać słabości i budować swoją odwagę i rozwijają możliwości intelektualne i zdolności twórcze. Ostatnim punktem wycieczki był zajazd do MacDonalda.
Po dniu pełnym wrażeń wszyscy w dobrych humorach powrócili do swoich domów.
Elżbieta Ryba
Dnia 1 października 1939 r. w miejscowości Szczuczki, w Gminie Wojciechów, Niemcy dokonali pierwszego na Lubelszczyźnie masowego mordu polskiej ludności cywilnej. Tego tragicznego dnia, w tej miejscowości, zginęło ponad stu mężczyzn w różnym wieku, a ich ciała zostały oblane benzyną i spalone w szkole. W miejscu, w którym zostały złożone ciała pomordowanych stoi dziś kapliczka – pomnik. To tam, zawsze w pierwszą niedzielę października, odbywa się uroczystość ku czci pomordowanych. W tym roku obchodziliśmy już 84-tą rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Podczas tegorocznych obchodów przy Kapliczce, zebrało się wiele osób, którzy chcieli oddać hołd pomordowanym oraz być z ich rodzinami, w tym tak trudnym dla nich dniu. Na uroczystość przybyli Przedstawiciele: Władz Wojewódzkich, Powiatowych i Samorządowych, różnych instytucji, stowarzyszeń, organizacji kombatanckich, strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wojciechów oraz z Kraczewic, delegacje ze szkół oraz mieszkańcy Szczuczek i okolic. Naszą szkołę reprezentowali: uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz Pani Dyrektor Irena Śmiech. Obchody rocznicowe rozpoczęły się od złożenia wieńców przez poszczególne delegacje przed pomnikiem pomordowanych. Następnie został wspólnie odśpiewany Hymn Państwowy. Pan Wójt Gminy Wojciechów, Artur Markowski w swoim wystąpieniu, powitał wszystkich obecnych, zgromadzonych na uroczystości oraz oddał hołd poległym spoczywającym na tym cmentarzu. Głos zabrali również zaproszeni goście. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowanej przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Palikijach. Swój hołd poległym w słowach pieśni wyraziły również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jedyneczki”, Kapela Wojciechowska oraz Kapela Orkiestry Dętej. Podczas uroczystości upamiętniających tę zbrodnię, zgromadzeni mogli wysłuchać także wzruszających wspomnień naocznych świadków (głos zabrali pan Jan Czępiński oraz pani Cecylia Makuch z domu Marczyńska). Głównym punktem uroczystości była Msza Św. w intencji Pomordowanych odprawiona przez ks. Marka Jaworskiego, Proboszcza Parafii Łubki oraz ks. prof. Włodzimierza Bielaka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. O oprawę muzyczną zadbała Kapela Wojciechowska oraz pan Organista.
Aneta Zubrzycka
"Zawsze jest pora i widzieć i mówić prawdę" - Eliza Orzeszkowa
Powyższe przesłanie towarzyszyło akcji Narodowego Czytania, do której przystąpiliśmy po raz kolejny od wielu lat w dniu 27 września 2023 r. o godzinie 18.00.
Uczniowie klasy ósmej już na początku września zapoznali się ze scenariuszem i przystąpili do prób czytania tekstu. Ustalono datę występu, w sali zawisły litery i portret Elizy Orzeszkowej starannie przypięte przez Panie Katarzynę Kalicką i Jolantę Wieczorek.
Pani Dyrektor Irena Śmiech zaproponowała, że może zrobimy przy tej okazji wieczornicę dla lokalnej społeczności, zaprosimy do szkoły gości i mieszkańców okolicznych wsi.
Pewnego dnia Panie Agnieszka Kołodziejczyk i Ania Tarka zaoferowały pomoc przy przygotowaniu dekoracji, wypożyczenie strojów z okresu powstania styczniowego, a nawet swój udział w czytaniu. Prace nad spektaklem nabraly tempa i artystycznych rumieńców. Zaproszenia zostały dostarczone i z zapałem przystąpiono do licznych prób, na których ciągle rodziły się nowe pomysły, a rekwizytów i elementów wystroju ciągle przybywało.
Sala udekorowana została niezwykle barwnie i w pełni oddawala klimat dworku w Korczynie. Dodatkowego uroku dodały prace Pana Darka Sadlaka, który przywiózł swoje drewniane lampy, zegary, lustra i inne wyroby.
Nagranie z przebiegu uroczystości oddaje wprawdzie ostateczny efekt, ale na pewno nie odzwierciedla emocji, zaangażowania, współpracy, miłej atmosfery, jaka panowała nie tylko w czasie prób, ale też wtedy, gdy pojawili się licznie przybyli goście. Sala napełniła się po brzegi i po bardzo ciepłym powitaniu przez Panią Dyrektor wybrzmiały kolejne dialogi, sceny, opisy, słowa pieśni i melodia " Ty pójdziesz górą, a ja doliną " w wykonaniu Pani Katarzyny Masiukiewicz i Pana Leszka Iwaniaka. Dużo mądrych spostrzeżeń na temat mezaliansu przekazała Zdzisława Gadatliwa, a Pan Marek Krótki streścił powieść Elizy Orzeszkowej w 111 słowach.
Nie obyło się bez śmiechu, ale też wzruszeń i zachwytu, nawet bardzo młodej widowni. Po spektaklu wszyscy mogli skorzystać z pysznego ciasta, kawy i herbaty, pooglądać rekwizyty, rękodzieła artystyczne, stroje i przede wszystkim podzielić się miłymi wrażeniami.
Dziś już wiemy, że pomysł wieczornego spotkania z tejże okazji był bardzo dobry. Wpisy w kronice zawierają potwierdzenie, że było warto.
Pani Dyrektor Irena Śmiech podziękowała wszystkim przybyłym: Pani Sekretarz Annie Pyź, Panu Michałowi Sumińskiemu - Przewodniczącemu Rady Gminy Wojciechów, Radnym Jarosławowi Zubrzyckiemu i Dariuszowi Kołodziejczykowi, Pani Dyrektor Irenie Zubrzyckiej, Pani Helenie Rejmak, a także sąsiadom, przyjaciołom, rodzicom i uczniom naszej szkoły.
Kolejne Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Łubkach przeszło do historii, jako wydarzenie niezwykle podniosłe i uroczyste, które mogło takie być dzięki udanej współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli trud, talent, zaangażowanie i serce w to wyjątkowe przedsięwzięcie, zapewnili koloryt i oprawę, przynieśli kwiaty, ciasto, poświęcili swój czas na wspólne spotkanie, rozmowy, bo zawsze jest pora i widzieć i mówić prawdę.
Wyrazy wdzięczności pragniemy też skierować do Pani Małgorzaty Olejnik ze Stowarzyszenia Historycznego Ćwieki ze Starościna za nieodpłatne użyczenie strojów oddających klimat powieści "Nad Niemnem". Liczymy na dalszą współpracę z naszą szkołą.
„Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna.”
Franklin Delano Roosevelt
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotowała i opracowała Pani Aneta Zubrzycka.
Elżbieta Wącior
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji o nas i nie tylko... 25.09.2023 Magda Grydniewska „Bo to jest dwór”
Dnia 21 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Naszymi gośćmi byli: aspirant Cezary Jurak oraz starszy aspirant Wojciech Sito z Komisariatu Policji w Bełżycach.
Spotkanie podzielone było na dwie części: dla klas młodszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów klas IV - VIII.
Najmłodsi, bardzo aktywnie brali udział w rozmowie dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych oraz jak należy zachować się przed przejściem dla pieszych i bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Panowie Policjanci, przypomnieli również dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza jesienią, gdy widoczność zaczyna być niedostateczna. Funkcjonariusze policji, zwrócili także uwagę na konieczność jazdy młodszych dzieci w fotelikach, czy też na podstawkach z zapiętymi pasami. Wytłumaczyli, jak należy zachowywać się, gdy zaczepi ich obca, nieznajoma osoba lub zaatakuje pies. Dzieci miały okazję poćwiczyć "pozycję bezpieczną" wcześniej zademonstrowaną przez jednego z uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia policjanta. Uczniowie mieli okazję przymierzyć kajdanki oraz potrzymać pałkę. Spotkanie z Policjantami cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyło mnóstwo pytań zadawanych przez najmłodszych. W drugiej części spotkania uczestniczyli uczniowie klas IV - VIII. Policjanci przypomnieli uczniom jak należy: bezpiecznie, od ilu lat, z jaką prędkością i jakimi środkami transportu poruszać się po drogach publicznych. W sposób jasny i zrozumiały przedstawili uczniom jakie grożą konsekwencje nie stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Prowadzący spotkanie zwrócili również uwagę, na coraz częściej spotykaną agresję i przemoc w środowisku szkolnym oraz Internecie. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle przepisów prawa oraz kto i kiedy ponosi odpowiedzialność, gdy dojdzie do przewinienia. Zostali również zapoznani z procedurami postępowania wobec sprawcy przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej. Podczas spotkania poruszony został temat szeroko rozumianych używek, przyczyn sięgania po środki odurzające wśród nastolatków oraz ich wpływu na organizm młodego człowieka.
Dziękujemy aspirantowi Cezaremu Jurakowi oraz starszemu aspirantowi Wojciechowi Sito za przeprowadzenie zajęć w naszej szkole. Mamy nadzieję, że przeprowadzona prelekcja przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów i wpłynie pozytywnie na ich zachowanie w szkole i poza nią.
J. Wieczorek
Samorząd Uczniowski
Zaprasza wszystkie dzieci
wraz z rodzicami, opiekunami do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym:
,,Kapelusz Pani Jesieni”
Cele konkursu:
-uwrażliwienie dzieci na piękno nadchodzącej pory roku
-rozwijanie aktywności twórczej, kreatywności dzieci
-kształtowanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej
-rozbudzanie zainteresowań różnymi formami i technikami plastycznymi
-odczuwanie satysfakcji, radości, zadowolenia z dzieła wykonanego ze swoimi najbliższymi i możliwości eksponowania go dla szerszego grona widzów
-wzmacnianie więzi rodzinnych.
Regulamin konkursu:
-Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy członkowie rodziny
-Zadaniem uczestników jest wykonanie kapelusza wykorzystując barwy jesienne w połączeniu z darami przyrody (np. jarzębina, liście, orzechy…itp.)
-Praca ma mieć formę przestrzenną (czyli można go nałożyć na głowę, przenieść go w ręce), chętne osoby będą mogły się zaprezentować szerszej publiczności na pokazie.
-Jedną pracę przestrzenną –kapelusz -dostarcza uczeń (rodzeństwo także jedną)
-Do pracy należy dołączyć metryczkę z informacją o autorze
-Prace należy dostarczyć do p. Anety Żydek w terminie-
- od 9 do 12 października 2023r.
Tylko w tym terminie dostarczone prace będą brane
pod ocenę komisji.
-Komisja będzie oceniać oryginalność, pomysłowość, technikę wykonania
- Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie przewidziano nagrody, których sponsorem jest SU.
Serdecznie zapraszamy
Samorząd Uczniowski
-
20 września to już od 10 lat dzień, w którym swoje święto obchodzą przedszkolaki z całej Polski. Również dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Łubkach uczciły ten wyjątkowy dzień. Każdy przedszkolak na tą okazję założył na siebie piękne ubranko. O godzinie 10.00 uroczyście Dzień Przedszkolaka otworzyła Pani Dyrektor, składając przedszkolakom życzenia z okazji ich święta. Tego dnia nie zabrakło wyjątkowych zabaw z kolorową chustą, tańców, szaleństwa z bańkami mydlanymi. Rodzicom przedszkolaków dziękujemy za pyszny poczęstunek w postaci ciasteczek, soków i owoców.
Katarzyna Masiukiewicz
12 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W skład zarządu SU weszli:
Przewodnicząca SU Julia Grzegorczyk kl. VIII
Zastępca Przewodniczącej Nikola Barwiak kl. VIII
Skarbnik Klaudia Tarka kl. VIII
Kronikarz Anna Borkowska kl VIII
Pozostali kandydaci będą należeć do sekcji : dekoracyjnej, ekologicznej, organizacyjnej.
Opiekunem SU wybrana została p.Aneta Żydek
Nowej Radzie SU gratulujemy i życzymy realizacji wielu ciekawych pomysłów. Do współpracy zapraszamy całą społeczność szkolną.
Opiekun SU: A Żydek