Informujemy, że dla swojego bezpieczeństwa i ochrony życia NIE MOŻNA korzystać z boiska i jego urządzeń ze względu występujących tam usterek do czasu naprawy. Poinformujemy o możliwości korzystania jeżeli będzie taka możliwość.
Młodszy Oddział Przedszkolny 3, 4, 5-latki
Rok szkolny 2022/2023
Wyprawka Przedszkolaka:
- obuwie na zmianę (do łatwego i samodzielnego założenia) + worek
- komplet ubrań na zmianę (w podpisanej siateczce),
- 1 pudełko chusteczek higienicznych,
- 1 rolka ręcznika papierowego (dużego),
- 1 op. chusteczek nawilżanych,
Wyprawka plastyczna:
- teczka z gumką (A4),
- kredki ołówkowe GRUBE 12 kolorów,
- plastelina 8 lub 12 kolorów,
- garby akwarelowe 12 kolorów,
- klej w sztyfcie (wykręcany) średni (15 g) 2 szt.,
- blok techniczny kartki białe A4 – 1 szt.,
- blok techniczny kartki kolorowe A4 – 1 szt.,
- papier ksero biały A4 – 1 szt.,
DODATKOWO DLA NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW:
- taca plastikowa prostokątna,
- podkładka/mata na stolik (wielkość A3),
- fartuszek do prac plastycznych.
Proszę o PODPISANIE rzeczy dzieci
Minął rok szkolny 2021/2022. Trudny rok, pełen wyzwań zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Pan Dyrektor Leszek Samcik podsumował sukcesy, wręczył nagrody i dyplomy. Popłynęły słowa pełne wdzięczności i zadumy nad przemijaniem, pojawiły się łzy wzruszenia i mądre rady na dalsze życie naszych Absolwentów.
Wakacje rozpoczęte. Życzymy wszystkim udanego, bezpiecznego wypoczynku.
Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2021/2022, obędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 8.00 w kościele parafialnym.
Po Mszy Św. zapraszamy do szkoły na uroczyste podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu oraz wręczenie świadectw na godzinę 9.00.
Serdecznie zapraszamy
Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 15 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
Przybyłych gości powitał Pan Dyrektor oraz złożył rodzicom najserdeczniejsze życzenia. Bogatą część artystyczną otworzył występ dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III, które zaprezentowały swoim rodzicom wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali wierszy i piosenek. Gościom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Uczniowie starszych klas zatańczyli i zaśpiewali dla Mam, a także odczytali swoje prace przygotowane na konkurs „Portret Mamy słowem malowany”. Na twarzach ukochanych Mamuś pojawiły się łzy wzruszenia i radości. Na zakończenie części artystycznej dzieci obdarowały swoich rodziców upominkami.
Miłym akcentem podkreślającym podniosłość tego dnia był tort. Jednak zanim został pokrojony wszystkie dzieci zaśpiewały dla wspaniałych mam i tatusiów „Sto lat”. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek.
Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.
Dodała Katarzyna Masiukiewicz
Dnia 8 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami oraz nauczycielami wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Jurajskiego Kompleksu Turystycznego w Bałtowie. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko. Było naprawdę warto bo atrakcje, które tam na nas czekały wynagrodziły długi czas podróży.
Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od magicznego miejsca Sabatówki - Wioski Czarownic. To miejsce gdzie świętokrzyskie czarownice objęły swą władzę. Po przekroczeniu jej bramy przenieśliśmy się w świat wiedźm, czarownic i białej magii. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. W jego dolnej części zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Następnie odbyliśmy przejażdżkę po Zwierzyńcu Górnym amerykańskim "school busem". Podróżowaliśmy pomiędzy żyjącymi tam zwierzętami rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie, które mieliśmy okazję obserwować z bliska. Czuliśmy się wtedy jak na prawdziwym safari. Kolejnym miejscem do którego udaliśmy się był Jura Park. Wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Wędrując ścieżkami widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Następnie udaliśmy się na warsztaty mydlarskie. Podczas pobytu w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym nie mogło również zabraknąć czasu na Park Rozrywki, który zafascynował najmłodszych uczestników wycieczki.
Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii.
Dodała Jolanta Wieczorek
W dniu 07.06.2022r. roku uczniowie z klas 1-4 pod opieką pań: E. Ryby, R. Skowrońskiej i K. Masiukiewicz udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy, celem której było wzbogacenie wiedzy na temat naszej stolicy, poznanie zabytków znajdujących się na Starym Mieście, wizyta na Zamku Królewskim oraz warsztaty w Manufakturze Słodyczy. Już w trakcie podróży uczniowie mieli możliwość usłyszeć od pana przewodnika różne ciekawe historie związane z Warszawą. Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia w Manufakturze Cukierków. Na wejściu można było już podziwiać i kupować umieszczone na półkach różnego kształtu i koloru lizaki i cukierki. Wszyscy usiedli wygodnie na ławeczkach, żeby obejrzeć pokaz ręcznego wytwarzania lizaków. Następnie każdy uczeń podczas warsztatów własnoręcznie wykręcał swojego lizaka, który został zapakowany do domu. Na pożegnanie dzieci i opiekunowie dostali słodkie upominki. Pobyt w tym miejscu był pouczającą lekcją, gdyż wszyscy dowiedzieliśmy się z czego i w jaki sposób wytwarza się pyszne słodkości. Ponadto dzieci otrzymały Dyplomy Małego Cukiernika. Kolejnym punktem zwiedzania stolicy był spacer ulicami Starego Miasta i podziwianie różnych zabytków, m.innymi , Kolumny Zygmunta, Grobu Nieznanego Żołnierza, Barbakanu, Pomników Małego Powstańca, Jana Kilińskiego, Adama Mickiewicza, Syrenki Warszawskiej, gdzie dzieci mogły się chwilę zatrzymać i kupić pamiątki związane z Warszawą. Około godziny 14.00 mieliśmy przerwę na posiłek. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, który zachwycił nas swoim pięknym wnętrzem i bogatą historią opowiadaną przez przewodnika. Zwiedziliśmy Apartament Wielki, Galerię Owalną, Salę Wielką, Koncertową, Rycerską i Tronową. Podziwialiśmy Gabinety Monarchów Europejskich i Pokój Marmurowy, a także wspaniałe Apartamenty Królewskie wraz z Małą Kaplicą. Podczas przejazdu uczniowie widzieli także Stadion PGE Narodowy oraz inne obiekty znane wcześniej tylko z fotografii. Wzbogacili także swoją wiedzę na temat Wisły- Królowej Polskich Rzek.
Około godziny 19.00 szczęśliwi i pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły, gdzie na dzieci czekali stęsknieni rodzice.
Wyjazd byłą okazją poznania wielu interesujących miejsc, a także integracji z dziećmi ze szkoły w Maszkach, które wspólnie z nami uczestniczyły w wycieczce. Mamy nadzieję, że kiedyś ponownie odwiedzimy to wspaniałe miejsce poznając kolejne atrakcje stolicy.
Elżbieta Ryba- kierownik wycieczki
Rower to jedna z najpopularniejszych aktywności zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Największą korzyścią jaką daje nam regularna jazda na rowerze, to poprawa kondycji i stanu naszego zdrowia. Do 10 roku życia, dzieci powinny jeździć tylko pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy rowerem, należy:
- uzyskać pisemną zgodę rodziców/prawnych opiekunów na wydanie karty rowerowej,
- otrzymać pozytywną opinię nauczyciela – wychowawcy,
- zaliczyć obsługę techniczną roweru,
- zaliczyć pomoc przedmedyczną,
- wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ruchu drogowego (egzamin teoretyczny)
- opanować technikę kierowania i jazdy rowerem (egzamin praktyczny).
Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową, przeprowadzony w dniu 6 czerwca 2022r. pod czujnym okiem pana dyrektora – Leszka Samcika, dzielnicowego – asp. Cezarego Juraka, st.sierż. Bartłomieja Pietrzaka, pani Anety Zubrzyckiej – nauczycielki przygotowującej dzieci do egzaminu. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik z egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do egzaminu praktycznego – rowerowego toru przeszkód.
Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.
Po przeprowadzonym egzaminie sprawnościowym na kartę rowerową dla uczniów klasy czwartej, Panowie Policjanci przybliżyli wszystkim uczniom naszej szkoły, czym jest praca policjanta, jakie warunki trzeba spełnić, aby w przyszłości wykonywać zawód policjanta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcesoria, które są wykorzystywane i noszone podczas pracy w policji. Największą atrakcją oczywiście był samochód policyjny, do którego dzieci mogły wsiąść i zobaczyć jego wyposażenie od wewnątrz. Dzieci miały również możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Policjanci, przypomnieli również, jak bezpiecznie można spędzać wolny czas od nauki, zwłaszcza, że wkrótce zaczną się wakacje.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane i czuwały nad prawidłowym przebiegiem egzaminu oraz służbie mundurowej za uatrakcyjnienie dzisiejszego dnia i owocną współpracę.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Dodała: Aneta Zubrzycka
W konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski ,,Portret mojej mamy” wzięło udział 21 osób, w tym 5 osób z oddziałów przedszkolnych, 9 osób z klas 1-3, 7 osób z klas 4-8. Jury w składzie: Pani Aneta Żydek, Pani Jolanta Wieczorek, Pani Katarzyna Masiukiewicz miały trudne zadanie z wyborem najpiękniejszej pracy, gdyż wszystkie były wspaniałe. Każdy portret przedstawiał mamę taką, jaką widzi jej dziecko, tą …Jedyną…Najukochańszą…Najdroższą…
Wszystkie prace więc były przepiękne.
Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Udało się znaleźć sponsorów, a dzięki ich uprzejmości i otwartemu sercu wszyscy uczestnicy dostali prezenty.
Ogromne podziękowania dla naszych sponsorów:
*Bank Spółdzielczy w Poniatowej Oddział w Wojciechowie
*Pani Agnieszka Kołodziejczyk z Łubek
*Przedsiębiorstwo Brukarskie BUDMAR Wojciechów
*Sklep Spożywczo-przemysłowy Twardowski w Szczuczkach
*Sklep Spożywczo-przemysłowy Jolanta Majchrzak w Łubkach
*Sklep Spożywczo-przemysłowy ,,Nasz Sklep” w Łubkach
Wspaniałe dzieła naszych artystów są wywieszone na gazetce na szkolnym korytarzu. Jedne w ozdobionej ramce, inne ze słoneczkiem, trawką, chmurką czy w jeszcze innej szacie graficznej stały się swoistym hołdem dla mam, ukłonem i podziękowaniem ,,za to, że jesteś MAMO..’’.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów.
Dodała Aneta Żydek
W dniu 1 czerwca reprezentacja uczniów z klas 4-8 naszej szkoły uczestniczyła w Turnieju Miast i Gmin zorganizowanym w Miłocinie przez Stowarzyszenie u Źródeł Ciemięgi. W pięciu konkurencjach rywalizowały ze sobą drużyny ze szkół podstawowych z Łubek, Miłocina i Palikij. Młodzi sportowcy zmagali się w sztafecie 5x200m, biegu długim - 600m, 800 m i 1000 m ( w zależności od kategorii wiekowej), biegu na 60 m, przeciąganiu liny przez mieszane drużyny 10 - osobowe oraz rozgrywkach meczowych piłki nożnej dla drużyn mieszanych ( 4 chłopców + 2 dziewczyny). Wysiłek włożony przez naszych uczniów w rywalizację przełożył się na ich sukcesy indywidualne lub w drużynie. Wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów:
I miejsce sztafecie dziewcząt – kategoria kl. 6-8 ( drużyna w składzie: Nikola Barwiak, Natalia Grudzień, Natalia Dwornikiewicz, Wiktoria Gałecka, Natalia Gałecka)
II miejsce w biegu na 600 m – Angelika Barwiak;
IV miejsce w biegu na 600 m - Nadia Migdal;
IV miejsce wbiegu na 800 m - Weronika Majchrowska;
I miejsce na 60 m dziewcząt – kl. 6-8 – Weronika Majchrowska;
II miejsce na 60 m dziewcząt – kl. 6-8 – Wiktoria Gałecka;
III miejsce - przeciąganie liny;
III miejsce - piłka nożna.
Wszyscy nasi reprezentanci wykazali się ogromną ambicją i chęcią walki, mogą być z siebie dumni, że pomimo braku wiary we własne możliwości stanęli na wysokości zadania i wbrew obawom odnieśli sukces.
D. Kołodziejczyk
https://sp-lubki.edupage.org/album/#gallery/270
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
Janusz Korczak
Jak co roku najpiękniejsze święto w naszej szkole było pełne atrakcji i samych miłych, dobrych przeżyć. Pan Dyrektor powitał Dzieci i Rodziców oraz przedstawił szczegółowy harmonogram obchodów Dnia Dziecka, na który składały się liczne zabawy, niespodzianki i smakołyki przygotowane przez Rodziców.
Już od rana unosił się zapach pieczonych kiełbasek i dymu z grilla, który obsługiwali niezastąpieni Tatusiowie.
Na dużym boisku pojawiła się dmuchana zjeżdżalnia, do której szybko ustawiała się kolejka chętnych, zaś przed szkołą loteria fantowa kusiła barwnymi gadżetami. Maluchy z pomalowanymi buziami pełnymi szczęścia i uśmiechu czekały na kolejne atrakcje.
Samochód strażacki i rozciągnięte węże zapowiadały przygodę z wodą i pokazy sprawnościowe naszych strażaków. Bańki mydlane i malowanie na folii zapewniły moc szczęścia. Były też medale zdobyte podczas konkurencji sportowych w klasach młodszych.
Na stołach owoce, słodycze, ciastka i napoje zachęcały do konsumpcji, a promienie słońca oświetlały wesołe twarze dzieci.
Pogoda sprzyjała świętowaniu, a różnorodność ciekawych wydarzeń sprawiła, że dzień minął w radosnej atmosferze, o czym świadczą piękne zdjęcia.
Życzymy naszym Dzieciom zdrowia, pogodnego dzieciństwa, radości z odkrywania tajemnic wiedzy i motywacji do spełniania marzeń, małych i dużych sukcesów, a przede wszystkim świata wolnego od przemocy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Dodała Elżbieta Wącior
13 maja 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie odbyły się Eliminacje Gminne do 41 Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach:
- uczniowie kl. I-III,
- uczniowie kl. IV-VI oraz uczniowie kl. VII-VIII.
Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce. Jury oceniało dobór i interpretację utworu, warsztat a także ogólny wyraz artystyczny prezentacji.
Naszą szkołę reprezentowali: Jan Masiukiewicz z kl. I, Łukasz Czerniec z kl. II, Lena Kazanowska i Patrycja Tarka z kl. III oraz Julia Grzegorczyk z kl.VI i Julia Czerniec z kl. VII.
Spośród 30 uczestników konkursu jury nagrodziło dwoje uczniów z naszej szkoły - Jasia Masiukiewicza za recytację wiersza „Jak tu ciemno” oraz Patrycję Tarka za prezentację utworu „Miss Stonoga”. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i pięknie ilustrowane książki oraz nominację do eliminacji rejonowych w Nałęczowie.
Pozostali uczestnicy konkursu zdobyli pamiątkowe dyplomy. Do konkursu recytatorskiego uczniów przygotowały panie: Elżbieta Ryba, Elżbieta Wącior, Renata Skowrońska.
20 maja 2022r. w Nałęczowie to kolejny dzień zmagań recytatorskich tym razem na szczeblu rejonowym. W konkursie brało udział 22 uczniów z klas I-VIII. Reprezentanci naszej szkoły to: Jan Masiukiewicz kl. I i Patrycja Tarka kl. III.
Nasz uczeń odniósł kolejny sukces - jury nagrodziło wyróżnieniem występ – Jana Masiukiewicza z kl. I. Ogromne brawa dla Jasia! Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i słodkim upominkiem.
Zwycięzcom gratulujemy! Uczestnikom konkursów dziękujemy! Zachęcamy do udziału w konkursach, to świetna okazja do promowania swojego talentu.
Dodała
Renata Skowrońska
Co roku 7 kwietnia na całym świecie organizowane są obchody Światowego Dnia Zdrowia.
W tym roku hasło przewodnie brzmi: ”Nasza planeta, nasze zdrowie”.
W naszej szkole w kwietniu organizowanych było szereg akcji, które promowały zdrowy tryb życia oraz zachęcały do podejmowania działań proekologicznych znacząco wpływających na stan środowiska.
Uczniowie naszej szkoły mogli:
- wykonać zdrowe, kolorowe wiosenne kanapki i zrelacjonować wszystko w formie foto;
- doświadczyć sympatycznego ruchu w formie tańca - aktywna przerwa prowadzona przez uczniów klas II-III; cieszymy się, że najmłodsze dzieci z tak wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tej formie przyjemnego spędzania czasu;
- zadbać o naturalne środowisko poprzez aktywny udział w akcji „Sprzątanie gminy”, uczniowie klas I-VIII sprzątali najbliższą okolicę - worki do segregacji śmieci, rękawiczki i kamizelki odblaskowe otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Wojciechowie;
- założyć hodowlę ziół, kiełków, nowalijek, które stanowiły pyszne urozmaicenie drugiego śniadania; to była także świetna okazja do praktycznej lekcji przyrody;
- pogłębić swoje wiadomości związane z hasłem ŚDZ poprzez m.in oglądanie prezentacji, filmów edukacyjnych, lekcji tematycznych;
- podzielić się przepisami na ulubione, zdrowe i smaczne desery, pyszne śniadania czy dania obiadowe wzbogacone kolorową ilustracją wykonaną własnoręcznie lub komputerowo - klasy IV-VIII. Zebrane prace posłużyły do stworzenia szkolnej książki kucharskiej.
Z inicjatywy nauczyciela geografii p. Elżbiety Kwiatkowskiej zostały także zakupione bratki do szkolnych gazonów - sponsorem były klasy starsze naszej szkoły.
Wszystkim uczniom, wychowawcom klas, nauczycielom, dyrekcji i administracji szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.
Dodała
Renata Skowrońska
W dniu 10.05.2022roku wyjechałem na wycieczkę szkolną w góry - Pieniny. Wycieczka była trzydniowa. Mieliśmy zaplanowane mnóstwo atrakcji . Pogoda była cudowna i udało się zrealizować cały plan.
We wtorek musiałem wstać bardzo rano, ponieważ wyjazd był planowany o szóstej. Autokar był duży
i bardzo nowoczesny. Po sprawdzeniu pojazdu przez policję, wyruszyliśmy w drogę. Dotarcie na miejsce zajeło nam siedem godzin, w tym były trzy postoje na toaletę i posiłek. Pierwszą z atrakcji był spacer wąwozem Homole. Widoki zapierały dech w piersi. Po wejsciu na szczyt widać było góry i pastwiska owiec, dotarliśmy do polany, na której znajduje sie bacówka, tam mogliśmy kupić pamiątki oraz oscypki, które uwielbiam. Póżniej pojechaliśmy do pijlnii wód mineralnych, mogliśmy tam skosztować różne smaki wody,min. słone, ale nie przypadły mi do gustu. Następnie było zakwaterowanie w pensjonacie Józefina w najdłuższej miejscowości
w Polsce. Po małych potyczkach udało mi się zamieszkać z fajnymi kolegami. Po obiadokolacji długo rozmawialiśmy w pokoju, było bardzo miło i wesoło.
W drugim dniu wycieczki, po śniadaniu autokar zawiózł nas do Krościenka, skąd wyruszyliśmy pieszo na szczyt pieniński - Trzy Korony. Trasa była piękna, roślinność nieznana, nawet chciałem wziąć małą sadzonkę mamie, ale Pani powiedziała, że te rośliny są pod ochroną i nie wolno niczego zrywać. Szlak okazał się dużym wyzwaniem dla niektórych uczestników, którzy zapewne mało czasu spedzają na świeżym powietrzu. Ja na szczęście do takich nie należę, więc nawet mnie nogi nie bolały. Na szczycie znajduje się platforma widokowa,
z której było widać całą panoramę Pienin oraz Słowacje i rzekę Dunajec. Po zejściu z góry, zjedliśmy lody, nastepnie pojechaliśmy do hotelu na obiadokolację i kiełbaski z grilla. Wydawało mi się, że w krzakach zobaczyliśmy padalca, taką małą beznogą jaszczurkę. I z takim widokiem w głowie udałem się do pokoju próbując jakoś zasnać.
Trzeciego dnia wyruszyliśmy na spływ Dunajcem. Trwał on około 3 godzin. Nawet mam pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia. Widziałem z tratwy górę- Wysoką Kaśkę, na której wczoraj byliśmy, wyglądała cudownie. Tratwa płyneła wolno, ale były momenty, że bujało nami na boki. Po stronie słowackiej widać było wysepkę ułożoną z pięknych kolorowych głazów. Po zakończonym spływie poszliśmy na stragany, gdzie kupiłem sobie ciupagę, góralską czapkę i kilka upominków dla najbliższych. Nastepnie udaliśmy się na obiad
i spakowaliśmy się do powrotu. Droga powrotna przebiegła dość szybko, udało nam się też zajechać do Mc Donalda na przerwę w podróży i przekąski ( niezdrowe, ale na wycieczce wybaczalne...).
To były cudowne trzy dni w moim życiu. Mimo małych problemów bawiłem się doskonale. Te chwile
i widoki pozostaną w mojej głowie na zawsze. Bardzo bym chciał jeszcze kiedyś tam wrócić na przykład
z rodzicami i bratem.
Bartek z kl V
,, ... wycieczka bardzo mi się podobała. Nie znajduję takich słów, aby opisać jak pięknie tam było. Jestem pełna niesamowitych wrażeń." Nikola
,, Nie oszukujmy się, było ciężko, ale warto, widok z gór był zniewalający" Klaudia
,, Moje wrażenia po wycieczce, która juz niestety minęła są niesamowite.Zapewne długo będę wspominała ten cudowny wyjazd w góry. Myślę, że nikt nie żałuje swojego wyboru. Polecam odwiedzić Pieniny." Julia
D. Kołodziejczyk
,,…A ja wolę moją mamę
co ma włosy jak atrament,
złote oczy jak mój miś,
może się uśmiechnie dziś…”
Majka Jeżowska
Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs:
,,Portret mojej mamy”
Konkurs skierowany jest do uczniów
klas I-VIII i oddziałów przedszkolnych
Cele konkursu:
- kształtowanie szacunku dla mamy
- wzmacnianie poczucia więzi rodzinnych
- propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności twórczej
- rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych dziecka.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Podzielony na trzy kategorie wiekowe.
2. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.
3. Konkursowym zadaniem jest przedstawienie w ciekawej formie plastycznej Portretu swojej Mamy.
4. Prace mają być wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A4 i A3.
5. Autora prac należy podpisać na odwrocie kartki.
6. Prace należy składać do 31 maja 2022r. do Pani Anety Żydek (oddział przedszkolny).
Planowana data ogłoszenia wyników to 3 czerwca 2022r.
7. Prace będą oceniane przez Jury składające się z nauczycieli, a oceniane według kryteriów:
- zgodność pracy z tematem
- kreatywność
- walory artystyczne
- samodzielność wykonania
- estetyka wykonania
9. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni.
10. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców. Poszukujemy także dodatkowo sponsorów wśród osób prywatnych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Wszystkich informacji udziela P. Aneta Żydek
- opiekun Samorządu Uczniowskiego
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Góra Grosza.
To już XXII edycja.
Cel Góry Grosza
,,Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie”.
Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji
• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
• Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
• Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.
Zebraliśmy w akcji w tym roku 221.53 zł. Monety zostały przez SU posegregowane, policzone, zważone, odpowiednio zapakowane i przekazane Urzędowi Pocztowemu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.
Dodała A. Żydek
W dniu 7 maja 2022 roku, w parku przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie”. W uroczystości uczestniczyli: pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, pani Anna Pańczyk – Dyrektor Biura Poselskiego pani Beaty Mazurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, pan Janusz Wawerski – doradca społeczny pana Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki, pani Ewelina Dolińska, Kierownik Filii w Chełmie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, pani Małgorzata Kiec, Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, pan Szczepan Niebrzegowski, Starosta Powiatu Radzyńskiego, pan Jerzy Rębek, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski, pan Sławomir Niedziela, Dyrektor PGE Dystrybucja Rejon Energetyczny Chełm, pani Bożena Płatek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim, pan Cezary Czarniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Głównymi bohaterami uroczystości było dwunastu laureatów konkursu zorganizowanego w kategoriach literackiej i plastycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego, którzy odebrali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu, panią Beatę Mazurek i panią Teresę Misiuk oraz Honorowego Patrona Konkursu pana Jarosława Stawiarskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego. Upominki otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Uroczystości towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac plastycznych. Laureaci konkursu w kategorii literackiej zaprezentowali na scenie swoje wiersze. Pomocy w organizacji konkursu udzieliła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim. Oprawę artystyczną przygotowali i przedstawili uczniowie z chóru działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim./Osoba wprowadzająca dokument:Kwieciński Arkadiusz/
Laureatką wojewódzkiego konkursu "Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie" w kategorii literackiej została uczennica klasy VI Julia Grzegorczyk, która pod opieką p. Elżbiety Wącior napisała wiersz pt.: "Konstytucja 3 Maja". Jest to już kolejny sukces naszej szkoły, ponieważ w ubiegłorocznej edycji tytuł laureata w tej samej kategorii, otrzymała Aleksandra Kozak z klasy VIII.
Fotorelacja z wręczenia nagród i podsumowania wyników konkursu w dniu 7 maja 2022r. w Radzyniu Podlaskim oddaje uroczysty i podniosły charakter tego wydarzenia.
Niech sukces Julki, który jest radością i dumą naszej szkoły, będzie inspiracją do rozwijania pasji i talentów, jakie posiada każdy z nas. Dziękujemy też Julii Czerniec z klasy VII, która również napisała wiersz poświęcony Konstytucji 3 Maja i wzięła udział w konkursie.
Gratulujemy!!!
Zamieściła Elżbieta Wącior