Uczniowie klasy pierwszej przygotowania do tej uroczystej chwili rozpoczęli już od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się nowych tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
21 października od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Dekoracje na sali gimnastycznej były już przygotowane. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, z lekkim stresem czynili ostatnie przygotowania, próby - wszystko po to, aby ich ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Prowadząca uroczystość uczennica klasy VI – Julia Grzegorczyk powitała gorąco wszystkich obecnych: Pana Dyrektora, nauczycieli, przewodniczącą Rady Rodziców, rodziców uczniów klasy 1, oraz obecnych uczniów, a w szczególności klasę pierwszą. Na początku krótkie wiersze wprowadzające zaprezentowali starsi koledzy z klasy 2 i 3. Następnie pierwszoklasiści popisywali się swoim talentem prezentując przygotowane wiersze. Wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewali piosenki, pod kierunkiem pana od muzyki, rozwiązali zadania z matematyki i języka polskiego, które były dowodem na to, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej zabrał głos pan dyrektor, który dokonał oceny prezentacji uczniowskiej. Podziękował wszystkim za pracę włożoną w wychowanie i przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości. Stwierdził, że dzieci są gotowe, aby je przyjąć w poczet uczniów naszej szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed narodową flagą trzymaną przez Damiana, ucznia starszej klasy, pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Natalia Gałecka, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramiona najmłodszych kolegów, a Julka zakładała im czerwone birety na głowę. Był to dla nich ważny i emocjonujący moment.
Następnie Pan Dyrektor składając uczniom życzenia wręczył im pamiątkowe dyplomy i nastąpił wpis do kroniki szkolnej. Do życzeń dołączyli także zaproszeni goście, Samorząd Uczniowski, uczniowie kl.2 ze swoją wychowawczynią p. Renatą Skowrońską , wychowawczyni klasy 1 i rodzice. Również Rada Rodziców reprezentowana przez p. Magdalenę Stachyrę pamiętała o święcie dzieci i tradycyjnie sfinansowała zakup niezbędnych materiałów do dzisiejszej uroczystości. Wszystkie prezenty- łącznie z niespodzianką ukrytą w kuferkach, wręczoną przez Rodziców sprawiły dzieciom ogromną radość. Rodzice i dzieci pamiętali także o podziękowaniach dla nauczycieli, którym wręczyli piękne bukiety kwiatów. Zorganizowali "słodkie" przyjęcie w klasie, które zakończyło uroczystość ślubowania.
Kochane Pierwszaki!
Cieszę się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzę Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jestem przekonana, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością.
Mam nadzieję, że mimo obostrzeń związanych z czasem pandemii wydarzenie to na długo zostanie w Waszej pamięci.
Dziękuję wszystkim za udział, zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości ślubowania 1 klasy.
Wychowawczyni klasy 1 – Elżbieta Ryba
Piosenka pt. ,, Pierwszaczek"
,,Za serce, uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
i pochwałę gdy wszystko szło dobrze,
za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy,
za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni,
za to, że w tak wielu sytuacjach możemy na Państwa liczyć …”
Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły w Dniu Edukacji Narodowej składamy najpiękniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, cierpliwości, spełnienia marzeń, zrozumienia i wytrwałości.
Samorząd Uczniowski
W tym roku w ramach Narodowego Czytania spotykamy się z Moralnością pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To utwór, który porusza problem udawania kogoś innego przed światem. Główna bohaterka chce, by świat mówił o niej jak najlepiej, a jednocześnie zachowuje się negatywnie wobec innych.
Dzisiaj też spotykamy się z tym problemem. Często w sieci ludzie chcą tworzyć nieprawdziwy, wyidealizowany obraz siebie.
W Moralności pani Dulskiej poznajemy dwie córki głównej bohaterki (Klaudia Tarka) – Melę i Hesię. Dziewczyny są zupełnie inne, Mela (Ania Borkowska) jest wrażliwa i dobra, trudno jej poradzić sobie z problemami, Hesia (Julia Grzegorczyk) jest odważna, sprzeciwia się ograniczeniom, łamie zasady, próbuje poczuć się dorosła. Dulski (Dawid Olech) milcząco godzi się na wszystko, Hanka (Julia Czerniec) ma kłopoty, a Zbyszko (Wiktor Celejewski) łamie wszelkie konwenanse...
Posłuchajmy, pooglądajmy jak w role bohaterów dramatu Gabrieli Zapolskiej wcielili się uczniowie klasy VI i VII.
Występ odbył się 5 października 2021 roku. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała p. Elżbieta Wącior, a oprawę muzyczną i nagranie zapewnił p. Leszek Iwaniak.
Elżbieta Wącior
Sprawdź swoją wiedzę i wygraj jedną z 100 hulajnóg ufundowanych przez KRUS
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosujemy 100 hulajnóg.
20 września jest od 2013 roku Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto ustanowione zostało uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jego celem jest popularyzacja wychowania przedszkolnego oraz wzrost jego znaczenia w świadomości społecznej.
Przedszkolaki w tym roku dołączyły do ogólnopolskiej akcji „Dzień przedszkolaka to ważne święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Zgodnie z założeniami, tak jak wszystkie przedszkolaki w naszym kraju, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki „Życie przedszkolaka”. W tym szczególnym dniu piękne życzenia przedszkolakom złożył Pan Dyrektor Leszek Samcik. Były tańce, śpiewy i super zabawa. Rodzice zatroszczyli się o pyszny poczęstunek dla dzieci. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w tym jakże ważnym dla nich dniu.
Katarzyna Masiukiewicz
Jolanta Wieczorek
15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki - święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Kropka” zrealizowanego na podstawie książki dla dzieci P. H. Reynoldsa „The Dot” (czyli “Kropka”). W filmie opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Kolejnym krokiem była rozmowa na temat filmu i odkrywanie własnych talentów – przedszkolaki mówiły misiowi jaki mają talent. I okazało się, że WSZYSTKIE dzieci potrafią coś, czego mogą nauczyć misia! W tym szczególnym dniu nie zabrakło zabaw z kropkami – szukania drugiej połówki kropki, wyklejania, malowania oraz... kropkowych zdjęć, które wszystkim sprawiły ogromną radość!
Katarzyna Masiukiewicz
Dziecięca Przychodnia Okulistyczna 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 lat na bezpłatne okulistyczne badania przesiewowe. Szczegóły w załączniku
Szanowni Rodzice, drodzy Nauczyciele, kochani Uczniowie!
Ubiegły rok szkolny z uwagi na zajęcia zdalne był trudny jednak wszyscy zdaliśmy egzamin ze zdalnego nauczania na ocenę celującą.
Nasza szkolna społeczność stała się wspólnotą. Połączyły nas niewidzialne więzy w elektronicznej chmurze. Dziś wszyscy o wiele lepiej radzimy sobie z technologią informatyczną, mamy ze sobą bliższy kontakt. Jaki będzie rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022? Z całą pewnością wyjątkowy… szczególnie trudny ze względu na pandemię COVID-19. Wszyscy musimy odnaleźć się w nowej szkolnej rzeczywistości i starać się funkcjonować dalej, pokonując bariery, które zgotował nam los.
1 września spotykamy się w szkole, możecie usiąść w klasie i posłuchać nauczycieli…
To, czy będziemy spotykać się w murach szkoły zależy tylko i wyłącznie od naszej odpowiedzialności
i przestrzegania zasad sanitarnych.
Jeśli chcemy, aby nauka odbywała się w szkole, proszę Was o bezwzględne przestrzeganie najwyższych standardów higienicznych. Moje słowa nie są skierowane tylko do uczniów, ale także do nauczycieli oraz pozostałych pracowników naszej szkoły. Najbliższe miesiące również dla Was będą czasem wytężonej pracy, choć bardzo liczę na to, że będzie to wysiłek, który się opłaci. Wierzę, że efekty Waszych działań staną się dla Was motywacją do tego, by nie ustawać w staraniach, i będą najlepszym dowodem na to, jak wiele da się osiągnąć dzięki pasji i zaangażowaniu.
Moi drodzy, chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że placówka oświatowa jest specyficznym miejscem. Nasza Szkoła nie jest wyjątkiem. Nie ulega wątpliwości, że aby szkoła mogła prawidłowo funkcjonować i należycie spełniać wszystkie swoje cele, powinna przypominać dobrze naoliwiony mechanizm, w którym każda, nawet najdrobniejsza i z pozoru zupełnie nieistotna część posiada swoje własne, jasno określone miejsce i dokładnie sprecyzowane zadania do wykonania.
Obok domu rodzinnego to szkoła jest miejscem, w którym młodzi ludzie zdobywają wiedzę, kształtują swoją osobowość, odkrywają swoje mocne oraz słabe strony, rozwijają talenty.
To my, pracownicy placówek oświatowych, jesteśmy odpowiedzialni za rozwój naszych podopiecznych
i zaszczepienie w nich chęci poznawania świata i siebie samych.
Wspólnie tworzymy jeden doskonały mechanizm – realizujemy swoje cele, wykonujemy powierzone nam zadania, uczymy się od siebie, wymieniamy wiedzą i inspirujemy siebie nawzajem.
Kochani Uczniowie, drodzy Nauczyciele! Za chwilę rozejdziecie się do klas, gdzie odbędą się krótkie spotkania organizacyjne.
Pierwszego dnia nowego roku szkolnego życzę wam, drodzy uczniowie, bardzo dobrych ocen, rozwijania zainteresowań, nawiązywania pięknych znajomości, przyjaźni, a Wam, nauczycielom dużo cierpliwości, wytrwałości i pasji w wykonywaniu powierzonych zadań. Niech mury naszej szkoły opuszczają świetnie wyedukowani ambitni absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoło wymaganiom współczesności!
Leszek Samcik
Szanowni Państwo, Lubelski Kurator Oświaty publikuje list z okazji Nowego roku Szkolnego 2021/2022, treść poniżej
Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z informacjami z pliku poniżej:
Za nami kolejny rok szkolny, który był trudnym czasem dla nauczycieli, uczniów, a także rodziców. Każdy z nas bowiem musiał funkcjonować na innych niż dotychczas warunkach. Ze względu na pandemię Covid19 uczniowie większość miesięcy szkolnych spędzili w domach, ucząc się przed komputerami, a w mury szkoły powrócili na kilka tygodni przed wakacjami, by się zintegrować i przypomnieć sobie jak wygląda nauka ze szkolnej ławki.
25 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele przez proboszcza ks. Marka Jaworskiego.
Następnie wszyscy zgromadzili się na placu przed szkołą, gdzie odbyła się ceremonia zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Ósmoklasiści w krótkim występie pożegnali się z nauczycielami i młodszymi kolegami, a potem odebrali świadectwa ukończenia nauki w szkole podstawowej dołączając tym samym w poczet Absolwentów naszej szkoły. Starszych kolegów pożegnali siódmoklasiści wręczając im pamiątkowe upominki.
W dalszej części uroczystości uczniowie z klas I -VII otrzymali świadectwa promocyjne. Najlepsi uczniowie dostali również stypendia naukowe oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Okazało się, że pomimo trudności był to pracowity i pełen sukcesów rok.
W miłej atmosferze, pełni radości i wzruszenia pożegnaliśmy naszą szkołę na czas wakacji.
Niech będą one dla wszystkich udane, bezpieczne i pełne dobrych przygód.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
D. Kołodziejczyk
Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca (piątek) o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Łubkach.
Następnie o godzinie 9.00, odbędzie się w szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Serdecznie zapraszamy
Dyrekto szkoły, grono pedagogiczne
W poniedziałek, 21 czerwca Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Łubkach wyruszyły na wycieczkę do Wojciechowa. Pierwszym punktem naszej wyprawy było „Muzeum Kowalstwa”, mieszczące się w Wieży Ariańskiej. Na miejscu powitała nas Pani Ula, która opowiedziała nam historię Wieży i zaprosiła na zajęcia warsztatowe. Naszym zadaniem było wykonanie podkowy z masy solnej. Zadanie na pozór proste i szybkie okazało się dość pracochłonne. Wszystko dlatego, że Pani Ula pięknie opowiadała nam o podkowie, opisywała jej poszczególne elementy i ich funkcje. Dzięki temu, każdy wykonał podkowę jak najprawdziwszy kowal. W czasie, gdy podkowy wypiekały się w piecu, my pokonaliśmy 107 schodków i dotarliśmy na sam szczyt Wieży Ariańskiej. Tam właśnie mieści się jedyne w Polsce „Muzeum Kowalstwa”. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie kowala w dawnych czasach. Zwiedzaliśmy imitację starej kuźni, ekspozycję narzędzi rolniczych oraz podków dla koni i bydła, kolekcje replik broni średniowiecznej oraz ekspozycję wyrobów kowalstwa artystycznego kowali polskich i zagranicznych. Próbowaliśmy też zaostrzyć siekierę na ręcznej szlifierce. Tuż przed wyjazdem otrzymaliśmy wykonane przez nas podkowy. Dziękujemy serdecznie GOK Wojciechów za poświęcony nam czas i bardzo miłą atmosferę.
Następnym niezwykłym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Edukacyjno-Rekreacyjny „Owadolandia”. Pani przewodnik poprowadziła nas szlakiem edukacyjnym, na którym mogliśmy zobaczyć repliki owadów wielkości dorosłego człowieka. Dzięki wiernemu odtworzeniu modeli owadów mogliśmy poznać szczegóły ich budowy. Wzięliśmy również udział w warsztatach plastycznych – malowanie gipsowych odlewów w kształcie owada (figurki owadów zabraliśmy ze sobą na pamiątkę). Nie zabrakło również czasu na zabawę. Do naszej dyspozycji mieliśmy ogromną altanę, gdzie chroniliśmy się przed upałem, plac zabaw wyposażony w huśtawki i zjeżdżalnie, tyrolkę, trampolinę, ogromne karuzele linowe oraz basen z łódkami do pływania. Ten dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla nas. Wycieczkę „last minute” do stolicy naszej gminy bez wahania możemy uznać za bardzo udaną i podsumować znaną sentencją Stanisława Jachowicza:
„Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie”
My już wiemy i Wam również bardzo polecamy!
Katarzyna Masiukiewicz
Jolanta Wieczorek
W dniu 18 czerwca 2021r. uczniowie kl. VII i VIII pod opieką pań: D. Kołodziejczyk i E. Ryby uczestniczyli
w wyjeździe do Lublina, w celu zwiedzenia obozu zagłady na Majdanku oraz Ogrodu Botanicznego. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania nazistowskiego obozu na Majdanku. Z wielkim wzruszeniem i smutkiem, w zadumie przy bardzo upalnej pogodzie uczniowie szli słuchając komentarza przewodnika. Podczas dwugodzinnej lekcji historii uczestnicy przeszli szlakiem więźniów. Zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Swoim pobytem oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu. Dla każdego z uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii, o której powinien wiedzieć każdy, kto chce nazywać siebie Polakiem i Patriotą. Pobyt na Majdanku uświadomił wszystkim wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Niemiecki obóz w Lublinie, zwany potocznie Majdankiem, działał od października 1941 r. do lipca 1944 r. Oficjalnie pełnił funkcje obozu jenieckiego, a później koncentracyjnego. Wykorzystywany był, jako miejsce masowych egzekucji oraz jako obóz karny i obóz pracy. Na Majdanku odbywały się również egzekucje więźniów Zamku w Lublinie, w którym mieściło się więzienie niemieckiej policji i służby bezpieczeństwa. Obóz zajmuje powierzchnię ponad 90 ha. Do dzisiaj zachowało się jedynie 71 obiektów spośród 280 baraków, które zostały wybudowane. Pozostała część uległa zniszczeniu lub została rozebrana tuż po wojnie.
Po trudnej lekcji historii udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, gdzie mogliśmy podziwiać bogatą szatę roslinną. Wizyta w ogrodzie była też okazją do wykonania sesji zdjęciowej na tle przyrody.
Mamy nadzieję, że wycieczka, a zwłaszcza pobyt w Muzeum na Majdanku pozostanie na długo w pamięci uczniów.
Nauka jazdy na rowerze to doświadczenie, które pamięta się przez całe życie. Jazda rowerem daje dzieciom zarówno wiele korzyści, jak i wiele radości. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego do 10 roku życia, jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe jest samodzielne poruszanie się po drodze, ale należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa. Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy rowerem, należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego i opanował technikę kierowania rowerem. Uczniowie naszej szkoły systematycznie zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące przepisów ruchu drogowego podczas lekcji techniki. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową, który odbył się w dniu 11 czerwca 2021r. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy IV oraz uczniowie klasy V, którzy z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, nie mogli tego zrobić w zeszłym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego – rowerowego toru przeszkód. Egzamin przygotowany został i przeprowadzony przez p. A. Zubrzycką. Prawidłowy przebieg egzaminu nadzorowała komisja w składzie: pan dyrektor Leszek Samcik, z-ca przewodniczącej rady rodziców – pani Anastazja Kaznowska i pan Łukasz Gnaś – nauczyciel. Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.
Dodała: Aneta Zubrzycka
Szkolne obchody Dnia Dziecka
Program uroczystości:
9.00 - 10.00 gry planszowe - Łamigłówki mądrej główki,
10.00 - 10.30 ZUMBA na świeżym powietrzu,
10.30 - 11.30 posiłek
11.30 - 12.30 stacje zadaniowe (gra terenowa)
Informuję, że zgodnie z decyzjami podjętymi przez Radę Ministrów, od dnia 31 maja 2021r. wszyscy uczniowie klas I-VIII powracają do nauki stacjonarnej.
Lekcje będą odbywały się według planu obowiązującego przed rozpoczęciem zajęć w formie zdalnej.
Na terenie szkoły stosujemy zalecenia GIS i MZ:
Prosimy rodziców o wyposażanie dzieci w odpowiedni do warunków pogodowych ubiór.
Na terenie szkoły obowiązuje:
Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid- 19
Dyrektor Szkoły
Leszek Samcik