,,Jest taka piękna kraina
gdzie dzień się uśmiechem zaczyna
kiedy staniemy tak naprzeciw siebie
ty uśmiechniesz się do mnie
a ja do Ciebie…’’
21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasze przedszkolaki razem ze swoimi paniami przyłączyły się do tego niezwykłego święta. Dzień rozpoczął się od powitania, przywitania na różne sposoby. Były tańce przy muzyce, śpiewanie piosenek, zabawy paluszkowe. Wszystkim dopisywał znakomity humor. Pani Anta Żydek zapoznała dzieci z gazetką na szkolnym korytarzu dotyczącą tego święta. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchali czym jest życzliwość, dlaczego warto być miłym i uczynnym każdego dnia. Chętnie brali udział w zabawie ,,Kłębek przyjaźni”, w czasie której starali się powiedzieć sobie nawzajem coś miłego.
Dzisiejszy dzień był tez wspaniałą okazją do tego, aby przypomnieć sobie ,,magiczne słowa”-proszę, dziękuję, przepraszam, których używanie świadczy o naszej kulturze i tym, że umiemy się ładnie zachować. Przedszkolaki złożyły swoim paniom i sobie nawzajem obietnicę związaną z życzliwym zachowaniem. Wszyscy na znak poparcia odbijali na plakacie swój paluszek zamoczony w kolorowej plakatowej farbce. Należą teraz do Grupy Życzliwych Przedszkolaków. Na koniec przy wesołej muzyce dzieci własnoręcznie wykonały ordery życzliwości, które wręczały sobie nawzajem. Tego dnia oprócz mówienia miłych słów Panu Dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły dzieci rozdawały swój promienny uśmiech, który wprowadzał wszystkich w dobry nastrój.
Taki dzień jak ten przypomina nam, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka- nie tylko od święta. Bycie miłym, dobrym, życzliwym, pozdrawianie się, pomocna dłoń ma moc uszczęśliwiania-nie tylko tego obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi-wróci do nas ze zdwojoną mocą.
,,Koleżanko i kolego
Bądź życzliwy dla każdego
Bo życzliwość się opłaca
I w dobroci do nas wraca’’.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Organizator:
Aneta Żydek
nauczyciel wspomagający
Prace wykonane na technice. Prowadząca zajęcia: Jolanta Wieczorek
- List Przemysława Czarnka Ministera Edukacji i Nauki do przekazania nauczycielom, uczniom i rodzicom.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.
Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.
Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.
Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
11 listopada 1918 r. - dzień, który kojarzy się Polakom z odzyskaniem przez Polskę niepodległości
W 1918 r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i wybiło na niepodległość.
Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Rosja pogrążyła się w zamęcie rewolucji i wojnie domowej, wielonarodowa monarchia austro-węgierska rozpadała się i chyliła ku upadkowi, a Niemcy uginały się pod naporem wojsk Ententy.
Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.
W dniu 28 października 1918 roku w Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, która zaczęła przejmować władzę z rąk Austriaków na terenie Galicji i Śląska Cieszyńskiego. Przypieczętowaniem jej dzieła było w kilka dni później rozbrojenie załogi austriackiej przez członków konspiracyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej oraz legionistów i młodzież.
W dniu 1 listopada 1918 r. we Lwowie wybuchły walki polskiej ludności z Ukraińcami, którzy proklamowali powstanie Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej.
W nocy z 6 na 7 listopada powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej pod kierownictwem Ignacego Daszyńskiego, w którego skład weszli przedstawiciele PPS, PPSD i PSL „Wyzwolenie”. Równocześnie podległe rządowi oddziały przystąpiły do rozbrajania wojsk okupacyjnych na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie.
W tym właśnie czasie powrócił do kraju Józef Piłsudski, więziony od lipca 1917 roku przez Niemców. W dniu 10 listopada 1918 roku przybył on do Warszawy. Jego przyjazd wywołał entuzjazm ludność stolicy i masowe rozbrajanie okupantów na terenie całej Kongresówki.
W dniu 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później przekazała mu całą władzę cywilną. Dzień wcześniej podporządkował mu się również Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej w Lublinie. Józef Piłsudski powołał nowy centralny rząd, który w dniu 21 listopada wydał manifest zapowiadający reformę rolną i nacjonalizację niektórych gałęzi przemysłu, uzależniając jednak ich przeprowadzenie od postanowień przyszłego Sejmu Ustawodawczego. Jednocześnie Józef Piłsudski wprowadził bardzo korzystne dla robotników warunki pracy i zapowiedział wybory parlamentarne.
W dniu 22 listopada Józef Piłsudski ogłosił się Naczelnikiem Państwa i razem z premierem podpisał dekret o tymczasowych władzach Republiki Polskiej.
O utrwalenie i utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości przyszło narodowi polskiemu toczyć krwawe boje. W dniu 27 grudnia 1918 r. wybuchło powstanie wielkopolskie, które przywróciło Wielkopolskę do macierzy. W Galicji Wschodniej trwały zacięte walki z Ukraińcami, a na wschodnich kresach Polski oddziały samoobrony walczyły z bolszewikami. Ponadto trzeba było trzech powstań śląskich, by część Górnego Śląska znalazła się w granicach Polski.
Przypieczętowaniem dzieła odrodzenia Rzeczypospolitej była Bitwa Warszawska, w której naród polski obronił odzyskaną niepodległość.
Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym. Jednak dzień ten był już od 1919 roku obchodzony jako Święto Niepodległości. W okresie międzywojennym toczyły się spory odnośnie właściwej daty odrodzenie Rzeczypospolitej. Tragiczny okres II wojny światowej nie zniszczył polskiej pamięci o odzyskaniu niepodległości. Po II wojnie światowej władze Polski Ludowej usunęły Święto Niepodległości z kalendarza, ale nie z serc Polaków. Środowiska niepodległościowe nadal obchodziły kolejne rocznice 11 listopada 1918 roku. Dopiero w 1989 roku Sejm IX Kadencji przywrócił do kalendarza państwowego dzień 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości. Pod tą nazwą święto odzyskania wolności i suwerenności państwa polskiego funkcjonuje do dzisiaj.
Niech dzień 11 listopada, będzie dla nas okazją zadumy, patriotyzmu i odpowiedzialnością za losy Ojczyzny i naszych najbliższych. Kolejna już rocznica obchodzenia tego święta-przypadająca w tak trudnym dla nas okresie, zobowiązuje nas do szacunku wobec historii i odpowiedzialności za przyszłość i pomyślność Rzeczypospolitej. Wierzymy, że następne obchody Święta Niepodległości będą bardziej uroczyste i radosne.
,,Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…”
dodała: Elżbieta Ryba
Źródło: wojsko-polskie.pl
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych
i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.
Stacjonarnie, tak jak do tej pory, pracować będą również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).
Opieka w świetlicach szkolnych oraz praca nauczycieli
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Nauczyciele oraz inni pracownicy szkół i placówek oświatowych realizujący nauczanie zdalne będą mogli zostać oddelegowani do pracy w domu z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań na terenie placówki. Rozwiązanie to przyczyni się do zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników na terenie placówki.
Przypominamy również, że istniejące przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu
i bezpieczeństwu uczniów.
Wsparcie 500+ dla nauczycieli
Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, nauczyciele będą mogli skorzystać z jednorazowego wsparcia finansowego w wysokości 500 zł. w zakresie poniesionych kosztów związanych
z kształceniem na odległość.
Szczegóły dotyczące wypłaty świadczenia zostaną podane wkrótce.
Konsultacje dla zdających egzaminy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.
Olimpiady, turnieje i konkursy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwia się przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły.
Poszczególne etapy tych zawodów odbywają się w różnych terminach, od września do czerwca. Tytuły laureata i finalisty olimpiady oraz turnieju, a także laureata konkursu nadają ich posiadaczom istotne uprawnienia, zarówno w systemie egzaminów zewnętrznych, jak i procesie rekrutacji.
Kształcenie zawodowe
Nauczanie zdalne w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe również zostaje przedłużone do 29 listopada br.
W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego, zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik.
Dla uczniów ostatnich klas 4-letniego technikum, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2021 r.) będą zdawali końcowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, w okresie do 29 listopada br. możliwe będzie prowadzenie części zajęć praktycznych stacjonarnie. Zajęcia te będą realizowane w mniejszych grupach, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godz. w tygodniu.
Wprowadzamy również możliwość przywrócenia części zajęć praktycznych dla słuchaczy ostatnich semestrów szkół policealnych, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2021 r.) będą zdawali końcowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie/egzamin zawodowy. Zajęcia byłyby realizowane w mniejszych grupach, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godz. w tygodniu.
Pozostałe zajęcia praktyczne powinny zostać uzupełnione w późniejszym terminie.
Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa. Mogą być one także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.
Do 29 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.
źródło: www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec
„ Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi”
Kardynał Stefan Wyszyński
W dniu 19 października 2020 roku, z inicjatywy Pana Dyrektora Szkoły mgr. Leszka Samcika na terenie parku naszej Szkoły Podstawowej w Łubkach został posadzony młody dąb w miejsce usuniętego drzewa, które zagrażało bezpieczeństwu uczniów.
Na uroczystość zostali zaproszeni goście:
Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski
Zastępca Wójta Gminy Wojciechów Tomasz Zielonka
Podinspektor Anna Jamróz
Konserwator Tomasz Chomicki
Wojewódzki Konserwator Zabytków dr Dariusz Kopciowski
Redaktor Kuriera Lubelskiego Agnieszka Antoń-Jucha
Autorki i Pomysłodawczynie konkursu Kształtowanie Tożsamości Krajobrazu :
Pani Marianna Król
Pani dr Jadwiga Michalczyk
Pan Dyrektor przywitał przybyłych na uroczystość Księdza Marka Jaworskiego, Pana Wójta dr. Artura Markowskiego. Panią Annę Jamróz oraz Pana Tomasza Chomickiego.
Pani dr Jadwiga Michalczyk przesłała list, który został odczytany zebranym.
dr Jadwiga Michalczyk
emerytowany nauczyciel akademicki
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wielce Szanowny Pan
Leszek Samcik
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubkach
Wielce Szanowny Panie Dyrektorze!
Jednym z wyróżników Szkoły Podstawowej w Łubkach były dęby rosnące przed budynkiem, które swą majestatycznością ogłaszały wszem i wobec doniosłość tego miejsca. Niezłomne siły przyrody sprawiły, że w przestrzeni szkoły jednego z nich zabrakło. Unaoczniła się deformacja miejsca, ale i pobudził się emocjonalny stan braku. Ten stan poruszył społeczność i zmobilizował do działań, których efektem staje się posadzenie nowego dębu. Teraz jest on małą sadzonką i nie dorównuje monumentalności swego poprzednika. Budzi jednak nadzieję przyszłej okazałości. Staje się symbolem i siłą jednoczącą do działań na rzecz dobra.
Wszystko to wpisuje się w działania Szkoły, prowadzone przed laty, pod hasłem: „Kształtujemy tożsamość krajobrazu”. Hasło to Szkoła, którą Pan kieruje, dopełnione zostało słowami zaczerpniętymi z mądrości Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego „Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi”. Cieszę się, że prawdę tę uwiecznia – rękami, sercem i umysłem Pana Dyrektora wraz ze społecznością szkolną – Szkoła Podstawowa w Łubkach.
Dziękuję bardzo za zaproszenie mnie na tę doniosłą uroczystość i włączenie do grona uczestników. Z niezależnych ode mnie powodów nie mogę wziąć w niej bezpośredniego udziału. Prosząc o wyrozumiałość, łączę się myślą i sercem z Uczestnikami tego wydarzenia. Gratuluję wielkiego dzieła i życzę, by działania dla wspólnego dobra nadal były owocne oraz przyniosły wiele satysfakcji. Niech DOBRO zwycięża! Niech cały świat wie, że w MAŁYCH ŁUBKACH dzieją się WIELKIE RZECZY! I niech tak zawsze będzie!
Z wyrazami głębokiego szacunku
Jadwiga Michalczyk
Lublin, 12 października 2020 r.
Uroczystemu zasadzeniu drzewa towarzyszyła piękna pogoda i słowa piosenki „ Pamiętajcie o ogrodach”. Pod sadzonką drzewa umieszczono też kapsułę pamięci, mówiącą o licznych działaniach Pana Dyrektora Leszka Samcika i społeczności szkolnej na rzecz kształtowania tożsamości krajobrazu i troski o otoczenie szkoły.
To ważne wydarzenie zostało upamiętnione przez zamontowanie i wmurowanie tablicy z wygrawerowanym napisem: " Człowiek jest odpowiedzialny za owocowanie ziemi" / ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński/.
Pragniemy przy tej okazji serdecznie podziękować Panu Wójtowi dr. Arturowi Markowskiemu za hojne wsparcie tej inicjatywy i ufundowanie zakupu pamiątkowej płyty, która pozwoli przyszłym pokoleniom uświadomić potrzebę odpowiedzialniości za środowisko, w którym żyjemy.
Dąb jest symbolem siły, szlachetności i długowieczności. Zieleń wokół szkoły oddziałuje pozytywnie na zdrowie dzieci i młodzieży, ma korzystny wpływ na ich nastrój i emocje. Uspokaja, dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie i regeneruje system nerwowy. Wśród zieleni stajemy się lepsi. Uczniowie przebywający na łonie natury odzyskują siły witalne, ale jednocześnie wyciszają się. W parku przyszkolnym szczególnie ważną rolę odgrywają drzewa. Pod rozłożystym dębem dzieci będą miały miejsce do rozważań, rozmyślań i refleksji.
Niech ten dąb stanie się symbolem siły, wiary i nadziei w zwycięstwo dobra i miłości nad chaosem i niepokojem.
W związku z zagrożeniem koronawirusem część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pp. Leszka Iwaniaka i Elżbiety Wącior została nagrana. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce przyrody i zdrowia, obiecali też pielęgnować i troszczyć się o zasadzone drzewo.
dodała Elżbieta Wącior
Szanowni Państwo,
od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br.
Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.
Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkół i placówek znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne.
Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym osobom.
Z poważaniem
Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki
Załączniki:
Serdecznie zapraszamy do udziału w Quizie
Regulamin i szczególowe informacje Regulamin_spis_powszechny.pdf
Uczniu rozwiąż quiz (test wyboru) umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/nLGL45iJAsbU2Asq5.
Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz google do 16 listopada 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dzień 14 października jest we współczesnej Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale też jako dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom za ich pracę.
Dziękując Państwu za to, że tacy jesteście, życzę przede wszystkim wytrwałości.
Życzę, by znaczenie pracy, którą wykonujecie, stawało się coraz bardziej oczywiste dla wszystkich członków naszego społeczeństwa.
Cieszmy się, że dane nam jest brać czynny udział w jednej z najważniejszych powinności, jaką może mieć człowiek w stosunku do drugiego człowieka – w przekazywaniu mu wiedzy i doświadczenia,
w wychowywaniu go.
Życzę wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym sukcesów w pracy, nieustającej aktywności i kreatywności.
Leszek Samcik- dyrektor szkoły
List Lubelskiego Kuratora Oświaty List-LKO-DEN-2020.pdf
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia
Panu Dyrektorowi, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom obsługi.
Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.
Niech podejmowany trud będzie dla Was zródłem satysfakcji i społecznego uznania.
Samorząd Uczniowski
Środa (14.10.2020) - Dzień wolny od zajęć edukacyjnych
Jestem sobie przedszkolaczek,
Jestem ważny – dużo znaczę!!!
20 września już po raz siódmy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, uchwalony przez Sejm RP. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Ze względu na to, że w tym roku wypadał on w niedzielę, to właśnie poniedziałek był dniem gdy dzieci z Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły wesoło świętowały swoją uroczystość. Dzień ten wyglądał inaczej niż zawsze. Było niezwykle kolorowo, a to za sprawą balonów, kolorowych serpentyn oraz uśmiechniętych buziek dzieci. Od razu po pysznym śniadaniu rozpoczęła się zabawa, były tańce, ogromne bańki mydlane, wspólne zabawy muzyczno – ruchowe, zabawy z hustą KLANZA i zawody sportowe. Na koniec wielkiego świętowania każde dziecko otrzymało „Dyplom Przedszkolaka”. Po szczęśliwych buźkach przedszkolaków można było stwierdzić, że dzień ten należał do niezwykle radosnych i udanych.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Katarzyna Masiukiewicz
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
uprzejmie informuję, że Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.
Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego.
List oraz wytyczne przekazuję w załączniku. Uprzejmie proszę o przekazanie ich rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa szkoły i placówki.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Załączniki:
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Zapraszamy Was serdecznie 1 września 2020 r. na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, które z uwagi na pandemię będzie zorganizowane inaczej niż dotychczas.
Spotkania uczniów z wychowawcami odbędą się w salach lekcyjnych według następującego harmonogramu:
Godzina 9.00
Oddział przedszkolny młodszy - sala nr 2 ( sala gimnastyczna)
Oddział przedszkolny starszy ,, 0” - sala nr 8
klasa I - sala nr 5
klasy II i III - sala nr 10
Godzina 10. 30
klasy IV i V - sala nr 7
klasy VI i VII - sala nr 2 ( sala gimnastyczna)
klasa VIII - sala nr 3
! W spotkaniach dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klasy pierwszej dziecku może towarzyszyć jeden z rodziców. Na terenie szkoły rodziców obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką/przyłbicą.
Uczniowie klas II -VIII do szkoły wchodzą bez rodziców/ opiekunów.
! Przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce,
w części wspólnej (czyli na korytarzu) prosimy uczniów o zakrycie nosa maseczką/przyłbicą.
Po wejściu do klasy maseczki/przyłbice będzie można zdjąć.
Do zobaczenia we wtorek - 1 września.
Szanowni rodzice i nauczyciele, drodzy uczniowie!
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się w Szkole Podstawowej w Łubkach
w dniu 01.09.2020 r. o godzinie 9:00.
Po dwóch miesiącach upalnych wakacji spotkamy się ponownie w naszej szkole. Jednak z uwagi na wymogi sanitarne Nowy Rok Szkolny powitany zostanie w klasach na spotkaniu z wychowawcami, gdzie zostaniecie zapoznani z wieloma procedurami - narzędziami niezbędnymi do tego, aby od pierwszego dnia czuć się w szkole jak w domu.
Cieszę się i z największą radością witam uczniów, którzy wracają z wypoczynku, zabawy, spotkań z koleżankami, kolegami, rodziną.
Jestem pewien, że ten czas, oprócz intensywności, był też czasem relaksu, i że przystąpicie do nauki z chęcią, zapałem i zacięciem godnych młodych odkrywców.
Pragnę też powitać najmłodszych – dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i po raz pierwszy pierwszoklasistów, mogę zapewnić was, że po kilku dniach odnajdziecie się w naszej szkole jak we własnym domu. Możecie też liczyć na wsparcie zarówno ze strony innych uczniów, jak i nas nauczycieli.
Każdy rok to duże wyzwanie, zarówno dla was, uczniów, jak i dla nas, pedagogów i rodziców.
Już wkrótce wkroczycie do szkoły, rozpoczniecie pierwsze zajęcia, zapoznacie się z wymaganiami, obowiązkami, przywilejami i nowymi procedurami pozwalającymi na bezpieczny pobyt w szkole.
Będziecie budować waszą przyszłość również na wiedzy i doświadczeniu, które my, dorośli, będziemy przekazywać wam najlepiej, jak potrafimy.
Życzę nam wszystkim, aby rok szkolny 2020/2021 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Niech uczniów nie opuszcza zapał do nauki, a nauczycielom towarzyszy pasja i zawodowa satysfakcja. Z kolei rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu i jak najwięcej powodów do dumy.
Leszek Samcik – dyrektor Szkoły
Szanowni Państwo,
wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej