Uprzejmie informujemy, że kształcenie z wykorzystaniem technik na odległość, które ma ruszyć 25 marca br., będzie obejmowało m.in. naukę z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej dostępnej pod adresem epodreczniki.pl
Szczegółowe informacje o platformie znajdują się w załączonym pliku.
Do pracy z uczniami zostało udostępnionych na platformie MEN epodreczniki.pl około 30 tys. e-materiałów edukacyjnych. W ten sposób wszystkie e-podręczniki i inne e-zasoby edukacyjne, powstałe w ramach wcześniejszych projektów unijnych, przeniesiono na zintegrowaną platformę edukacyjną. Platforma umożliwia udostępnianie, ale także tworzenie e-zasobów.
Edytor ZPE jest prostym w obsłudze narzędziem do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych. Czytelny interfejs umożliwia tworzenia kompletnych e-materiałów bez udziału programistów.
Platforma umożliwia tworzenie projektów w wieloosobowym zespole, nauczyciele posiadają możliwość tworzenia i edytowania grup uczniów, dodawania materiałów do poszczególnych grup, a uczniowie mają dostęp do przypisanych im w grupie materiałów edukacyjnych.
Szczegółowe informacje na stronie MEN >>
Ksztalcenie_na_odleglosc_nowe_regulacje_prawne_MEN.pdf
Rozporządzenie MEN nowelizacja-COViD-19
W imieniu Pani Marii Dworzyckiej, doradcy metodycznego nauczycieli języka polskiego LSCDN zapraszamy na kolejne spotkanie online, podczas którego zaprezentowane zostaną metody pracy zdalnej z uczniami, narzędzia, które mogą być przydatne w prowadzeniu tego typu zajęć. Webinarium odbędzie się w najbliższy poniedziałek 23 marca br. o godzinie 18.00. Jest bezpłatne i co najważniejsze, nie wychodzicie Państwo z domu.
Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest posiadanie konta Google (poczta gmail).
Osoby zainteresowane webinarium, proszone są o kontakt: mdworzycka@lscdn.pl
Szczegółowe informacje:
https://www.lscdn.pl/pl/doradcy/11591,Webinarium-o-metodach-pracy-zdalnej-z-uczniami.html
inister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do dyrektorów informację w sprawie przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.
Szczególowe informacje
https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-informacje-dla-dyrektorow
Szanowni Państwo Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie,
Przesyłamy Państwu prezentację przygotowaną przez panią Iwonę Lipiec konsultanta ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i doradcę zawodowego w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem szczególnie tych rodziców i uczniów, którzy stoją przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.
W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” przygotowanych w ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców w domu”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki informujemy, że 17 marca na naszym profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.
Materiały można pobrać pod adresem:
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Lekcje z internetu - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje
Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!
Zgodnie z podstawą programową
Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.
Zapraszam do śledzenia programu TVP Kultura, gdzie znajdzie się wiele ekranizacji lektur. M.in. "Szatan z VII klasy", "W pustyni i w puszczy", "Legendy" i wiele innych.
Na podstawie obejrzanych filmów będziemy pracować na zajęciach online.
Z pozdrowieniami
Elżbieta Wącior
W związku z faktem przedłużającego się czasu zamknięcia szkół, w celu realizacji podstawy programowej, planuje się organizację zdalnego nauczania poprzez kontakt nauczycieli z uczniami przy pomocy komunikatorów internetowych, np. dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej. Szczegóły zostaną opublikowane wkrótce w dzienniku elektronicznym oraz na stronie szkoły.
Dyrektor szkoły –Leszek Samcik