W naszej szkole

  • Zdalne Dni Otwarte ZS1

    Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, ul. Podwale 11

  • Wczesne wspomaganie szansą na rozwój twojego dziecka

    Drodzy rodzice!

    Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiego spotkania z pracownikami PPP w Bełżycach nt. „Wczesne wspomaganie szansą na rozwój twojego dziecka”.

    Zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem. Linki są aktywne przez 6 dni.

     

    Nagranie nr 1 https://moc.ac/98vDYVK

    Nagranie nr 2 https://moc.ac/48hEQTw

    Film z konferencji WOKRO – https://youtu.be/aGXIIpP9gjM

     

  • Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW....

    Sześciolatki prezentują swoje prace.

  • OGŁOSZENIE

    Szanowni Państwo,w związku ze zniesieniem obowiązujących obostrzeń, dotyczących funkcjonowania oddziałów przedszkolnych, informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, zarówno dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców naszej Gminy, oddziały te funkcjonujące we wszystkich placówkach oświatowych nadal pozostaną zamknięte. Decyzja ta została podjęta po konsultacjach z dyrektorami wszystkich Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wojciechów. Będziemy informować Państwa na bieżąco o ewentualnej zmianie decyzji w sprawie ponownego uruchomienia oddziałów przedszkolnych.

    Artur Markowski

    Wójt Gminy Wojciechów

  • Wiwat Maj, 3 Maj.

     

    Witaj majowa jutrzenko,

    Świeć naszej polskiej krainie,

    Uczcimy ciebie piosenką,

    Która w całej Polsce słynie.

    Witaj maj, trzeci maj,

    Dla Polaków błogi raj… 

     

       Tymi słowami rozpoczyna się pieśń nawiązująca do wydarzeń sprzed 229 lat. Czym jest Święto Narodowe Trzeciego Maja?

    3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która do dziś nazywana jest Konstytucją 3 Maja. Powszechnie uważana jest ona za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą regulującą ustrój prawny, obowiązki obywateli oraz organizację władz państwowych. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w celach ratowania Rzeczypospolitej.Co zmieniła Konstytucja z 3 maja 1791 roku? Przede wszystkim, wprowadziła jedność państwa. Oznaczało to, że w kraju miał być jeden rząd, skarb oraz armia. W pierwszym artykule dokumentu określono też dominującą rolę religii katolickiej. Kolejne artykuły stanowiły też o ważności szlachty oraz mieszczaństwa, a także opisywały poddaństwo chłopów wobec szlachty. Konstytucja wprowadziła też trójpodział władzy. Władza ustawodawcza spoczywała na dwuizbowym parlamencie (Sejm i Senat), funkcja wykonawcza przypadała królowi oraz rządowi, a rola sądownicza została powierzona niezależnym trybunałom. Konstytucja straciła znaczenie już 24 lipca 1792 roku. Wtedy to Stanisław August Poniatowski przystąpił do konfederacji targowickiej. W 1793 roku przestała obowiązywać jako akt prawny. Dopiero 30 kwietnia 1990 roku Sejm przywrócił Święto Narodowe Trzeciego Maja. W ten sposób tradycja sięgająca roku 1791 wróciła. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Co roku kiedy nadchodzi  jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku- miesiąc maj, mamy okazję obchodzenia wielu świąt patriotycznych: 1 maja- Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja - Narodowe Święto Konstytucji, a 9 maja -Dzień Unii Europejskiej. W związku z istniejącą sytuacją i brakiem możliwości uczczenia tego święta w szkole w sposób tradycyjny, została ogłoszona akcja wykonania kartek okolicznościowych. Ich  tematem przewodnim była  229 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w 1791 r. Na apel odpowiedziała spora grupa chętnych i kreatywnych uczniów klas 0-8 , którzy wykonali piękne i oryginalne prace nawiązujące do symboliki tego święta.

    Zapraszamy do galerii prac nadesłanych przez: Łukasza Czernieca, Lenkę Żurawicz, Wiktora Celejewskiego, Klaudię Tarkę, Julię Czerniec, Dawida Olecha, Natalię Gałecką, Wiktorię Gałecką, Natalię Dwornikiewicz, Bartosza Jarosińskiego, Szymona Jaroszyńskiego, Tomasza Kaznowskiego, Różę Wieczorek, Jakuba Jaroszyńskiego, Emilię Dwornikiewicz ,Amelię Wieczorek i Weronikę Żydek.

    Cieszymy się że znalazła się spora grupka uczniów, którzy znaleźli chęci  i czas na wykonanie prac. Dziękujemy wszystkim za angażowanie się w tą akcję.

    Wiwat Maj, 3 Maj.

     

    Dodała: Elżbieta Ryba

     

     

     

     

  • 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

       22 kwietnia obchodzone jest na całym globie święto naszej planety. Jego celem  jest promowanie harmonii z naturą, która wpływa na równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

    Niech ten dzień skłoni nas do refleksji nad naszym zachowaniem:

    czy oszczędzam wodę?

    czy potrafię segregować odpady i robię to?

    czy  śmieci wyrzucam do kosza, a nie za siebie?

    czy umiem zachować się w lesie lub na obszarze chronionym?

    czy szanuję zwierzęta?

    co mogę zrobić dla mojego otoczenia?

       Szczególnie wymowne znaczenie ma ten dzień dzisiaj w czasie epidemii COVID-19, kiedy to ludzkość zmaga się z mikroskopijnym koronawirusem, spowolniła aktywność człowieka  a przyroda ma czas na regenerację. Niestety widoczne są również skutki działalności człowieka : płoną torfowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym- gdzie  w płomieniach giną zwierzęta, topnieją lodowce na Grenlandii, zapowiada się susza...

     Dbajmy o przyrodę! Nasi uczniowie również wykazują swoje inicjatywy w trosce o Matkę Ziemię. Oto wiersz apel uczennicy klasy 5 oraz dyplomy uczennic z klasy 3, które wykazały się wiedzą w zakresie dbałości o przyrodę:

     

    WIERSZ NA DZIEŃ ZIEMI 

     

     

    Ziemio, Ziemio moja kochana,

    Chcę byś była przez wszystkich szanowana,

    Martwię się o Ciebie od samego rana.

    Pragnę byś była czysta i zdrowa,

    Zawsze uśmiechnięta i kolorowa.

    Nie chcemy śmieci, papierów i puszek,

    porozrzucanych wszędzie,

    Gdyż z tego fetor okropny będzie.

    Trzeba posprzątać taki bałagan,

    Napełnić worki i kontenery.

    Niech czyste będą łąki i lasy,

    Idźcie precz wszystkie brudasy!!!

    Chcę by las był piękny i zielony,

    By wokół było miło.

    Kiedy wszyscy się zbierzemy,

    tych śmieci się  pozbędziemy.

    Świat wtedy będzie znów czysty,

    cudny, barwny i przejrzysty.

    Masz go chronić i szanować.

    By porządek wszędzie zachować.

    Czyste rzeki i źródełka to jest dopiero radość wielka.

    Wtedy będzie nam się miło żyło,

    I z przyjemnością na spacer wychodziło.

    Gdy ktoś papierek na ziemię rzuci,

    Pamiętaj, aby mu uwagę zwrócić.

    Nie można przecież śmiecić i to wiedzą nawet dzieci.

    Kosze służą na odpadki, Pamiętajcie o tym dziadki!.

    Tak bym chciała żyć na świecie,

    W którym śmieci nie znajdziecie.

    Czy to w górach czy nad morzem

    cały kraj jest naszym domem.

    Tu mieszkamy i żyjemy

    więc wokół ładnie mieć pragniemy!.

     

    Julia Czerniec

     

    Dodała D. Kołodziejczyk 

     

  • Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

    Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
    które niesie odrodzenie duchowe,
    napełni wszystkich spokojem i wiarą,
    da siłę w pokonywaniu trudności
    i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
    Wesołego Alleluja!

     

  • Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

    CZY TO W SZKOLE, CZY TEŻ W DOMU

    CIĘŻKO PRACUJEMY, BO DO PIERWSZEJ KLASY OD WRZEŚNIA PÓJŚĆ CHCEMY.

    KAŻDEGO DNIA COŚ WYKONUJEMY I NASZYMI PRACAMI POCHWALIĆ SIĘ CHCEMY.

     

    Dodała: J. Wieczorek

  • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

    Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

  • „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

    Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

    Codziennie od poniedziałku do piątku

    Od dziś, każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

    Program „Wesoła Nauka”

    „Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący            Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

    Program „Wielkie Dzieła Małych Rąk”

    „Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

     

    Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

  • „Szkoła z TVP”- nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

    Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!

    – Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu  podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

    Oferta edukacyjna – akcja „Szkoła z TVP”

  • Oświadczenie dodatkowy zasiłek opiekuńczy - wzór ZUS

  • Procedura organizacji nauki domowej

  • Zintegrowana Platforma Edukacyjna dostępna dla nauczycieli

    Uprzejmie informujemy, że kształcenie z wykorzystaniem technik na odległość, które ma ruszyć 25 marca br., będzie obejmowało m.in. naukę z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej dostępnej pod adresem epodreczniki.pl

    Szczegółowe informacje o platformie znajdują się w załączonym pliku.

    Do pracy z uczniami zostało udostępnionych na platformie MEN epodreczniki.pl około 30 tys. e-materiałów edukacyjnych. W ten sposób wszystkie e-podręczniki i inne e-zasoby edukacyjne, powstałe w ramach wcześniejszych projektów unijnych, przeniesiono na zintegrowaną platformę edukacyjną. Platforma umożliwia udostępnianie, ale także tworzenie e-zasobów.

    Edytor ZPE jest prostym w obsłudze narzędziem do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych. Czytelny interfejs umożliwia tworzenia kompletnych e-materiałów bez udziału programistów.

    Platforma umożliwia tworzenie projektów w wieloosobowym zespole, nauczyciele posiadają możliwość tworzenia i edytowania grup uczniów, dodawania materiałów do poszczególnych grup, a uczniowie mają dostęp do przypisanych im w grupie materiałów edukacyjnych.

    Zintegrowana Platforma Edukacyjna.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć