W poniedziałek 9 grudnia odbył się mikołajkowy wyjazd z naszej szkoły do Cinema City w Lublinie na film pt. „Kraina Lodu 2". O godzinie 8:00, klasy 4-8 i nauczyciele zebrali się na przystanku w Łubkach. Gdy przyjechał autobus, wszyscy do niego wsiedliśmy i wyruszyliśmy w drogę. Podczas jazdy rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki, a niektórzy grali na telefonach. Po dojechaniu do Plazy zostało jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia filmu. Większość dziewczyn poszła na zakupy, a ci głodniejsi do McDonalda lub KFC. Gdy zbliżał się czas rozpoczęcia filmu, zakupiliśmy colę i popcorn, weszliśmy na salę kinową i usiedliśmy na swoich miejscach. Przez kilkanaście minut leciały reklamy różnych filmów. Następnie na ekranie pojawił się wyczekiwany przez wszystkich seans. Opowiadał on o losach dwóch sióstr - Elsy i Anny, które wyruszyły do lasu w poszukiwaniu tajemniczego głosu. Po wyjściu z kina mieliśmy czas wolny dla siebie. O godzinie 13:00 wszyscy spotkaliśmy się w umówionym miejscu i udaliśmy się do autobusu. Do domu wróciliśmy o godzinie 14:00.
Autor: Filip Wieczorek
22 listopada 2019 r ., na zaproszenie Pani Moniki Szumery - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłocinie, uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem i opiekunem uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu, wręczeniu nagród i wyróżnień z okazji rozstrzygnięcia konkursu plastycznego ,,101 rocznica odzyskania niepodległości Polski”. W gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie utalentowani z naszej szkoły, którzy w sposób twórczy potrafili przekazać przesłanie patriotyczne związane z tematem konkursu . Słowa uznania i podziękowania organizatorom i laureatom przekazał Pan Artur Markowski – Wójt Gminy Wojciechów, a także Prezes Stowarzyszenia ,,U źródeł Ciemięgi” Pan Krzysztof Górecki. Jury konkursu w zależności od przedziału wiekowego uczestników wyłoniło najlepsze prace i ich autorów.
W I grupie wiekowej nagrodę otrzymał Łukasz Czerniec – uczeń klasy ,,0”,
W II grupie wiekowej nagrodę otrzymała Aleksandra Kozak - uczennica kl.VII,
Jury konkursu również wyróżniło prace plastyczne Julii Czerniec - uczennicy kl. V i Patrycji Pietras - uczennicy kl. VII.
Bardzo ładną pracę plastyczną wykonał Tomasz Kaznowski uczeń kl.VII za co otrzyma dyplom i gratulacje od Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubkach.
Bardzo miłe wrażenia z podsumowania konkursu dokumentują również dołączone zdjęcia.
Leszek Samcik
Dnia 12 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Przyszli pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami i zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Dzieci poradziły sobie wspaniale, czym udowodniły, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łubkach. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę a Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wielkim ołówkiem dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści akt ślubowania przypięczętowali paluszkiem w kronice szkolnej a Pan Dyrektor wręczył im pamiątkowe dyplomy i znaczki ufundowane przez Radę Rodziców Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Wójt Gminy Wojciechów dr A. Markowski, ks. M. Jaworski, p. Przewodnicząca Rady Rodziców E. Borowska -Socha.
Dumni pierwszoklasiści zostali obdarowani słodyczami i życzeniami od zaproszonych Gości, drobnymi upominkami od Pana Dyrektora Leszka Samcika, Przewodniczącej Rady Rodziców- Pani Eweliny Sochy, Samorządu Uczniowskiego i od nauczycieli- p. Moniki Kowalskiej i wychowawcy klasy. Kolejny prezent -niespodzianka to świetny występ uczniów klasy III przygotowany przez Panią Elżbietę Rybę. Uczniowie klasy I otrzymali od starszych kolegów dobre rady oraz miłe upominki. Miłą i pełną emocji uroczystość zakończył wspaniały poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów klasy I.
Dziękujemy także uczniom klasy VIII i VII za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości, szczególne podziękowania kierujemy do: Weroniki Żydek, Sandry Paproty, Kuby Jaroszyńskiego, Mateusza Sadziuka i Sebastiana Kołodzieja oraz Amelii Wieczorek i Filipa Wieczorka. Panu Leszkowi Iwaniakowi dziękujemy za oprawę muzyczną uroczystości.
Renata Skowrońska
''Zamknijcie oczy. I wyobraźcie sobie miasteczko. Niewielkie, na pierwszy rzut oka zwyczajne. Ale zamieszkałe - obok ludzi - przez niecne koty i lisy, ptaki-lekarzy,gadające lalki, filozofujące świerszcze i niebieskookie wróżki. I samotnego Dżepetta, który tworzy drewnianego pajacyka. Pajacyka, który ożywa. Pinokia."/ cytat z ulotki reklamowej przedstawienia /
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie po raz kolejny przyjął życzliwie uczniów naszej szkoły, którzy mogli przenieść się w niezwykły świat sztuki pt. "Pinokio" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.
Spektakl zachwycił nas scenografią, grą aktorów, muzyką i efektami specjalnymi. Na lekcjach języka polskiego omówiliśmy przedstawienie, podzieliliśmy się wrażeniami, przypomnieliśmy zasady zachowania w teatrze. Postanowiliśmy częściej bywać w tym niezwykłym miejscu, gdzie nic nie jest prawdziwe i gdzie wszystko jest prawdziwe.
Ola Kozak z klasy VII podzieliła się swoją relacją:
15 listopada udaliśmy się do Teatru im. Osterwy w Lublinie na spektakl pod tytułem ,,Pinokio’’. W wycieczce brali udział uczniowie z klas III - VIII. Jazda autokarem do Lublina minęła szybko i bardzo radośnie podczas wspólnych rozmów. Gdy dotarliśmy na miejsce, zostawiliśmy kurtki i plecaki w szatni, po czym poszliśmy po bilety. Mieliśmy miejsca na drugim balkonie, mimo tego widok na scenę był bardzo dobry. Spektakl bardziej podobał mi się w drugim akcie, gdzie pojawiło się wiele ciekawych scen, jak np. cudowny sterowany rekin pływający po scenie, tańczące osły, czy też rady pieńka. Najbardziej przypadła mi do gustu rola wróżki, policjanta oraz księdza, którzy w zabawny sposób świetnie odegrali swoją kwestię. Po skończeniu przedstawienia zeszliśmy po kurtki. W szatni był wielki tłok. Kiedy udało nam się dostać do wyjścia, wsiedliśmy do autokaru, który czekał na nas obok teatru. Wracając zajechaliśmy do McDonalda. W pełni najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów. Wycieczka podobała mi się i mam nadzieję, że niedługo pojedziemy na kolejną.
Elżbieta Wącior
"Niepodległa, niepokorna,
Zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą Orła,
Bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna,
Już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
Bo na imię Polska, Polska ma."
W dniu 8 listopada świętowaliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas III i IV pod kierunkiem p. Elżbiety Ryby i p. Elżbiety Wącior przedstawili koleje losu naszego kraju w drodze do niepodległości. Wiersze, piosenki i rekwizyty przybliżyły historię Polski, bohaterstwo żołnierzy i rolę marszałka Piłsudskiego w tamtym czasie. Oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.
Około godziny 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy uroczyście nasz hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej. Odświętne stroje galowe podniosły rangę tego wydarzenia.
Pan Dyrektor Leszek Samcik podkreślił potrzebę pielęgnowania i rozbudzania uczuć patriotycznych w naszych czasach. Zdobywanie wykształcenia, troska o kulturę ojczystego języka, szacunek wobec symboli narodowych, wzorowa postawa ucznia to wyznaczniki miłości do naszej Ojczyzny...
Elżbieta Wącior
Elżbieta Ryba
Dnia 7 listopada 2019 r. o godzinie 8.00 odbył się w naszej szkole pokaz historyczny. Przygotowany został z okazji 80-tej rocznicy wybuchu wojny, a jego celem było przybliżenie odbiorcom losów pąństwa , narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej. Prowadzony był przez grupę artystyczną Rekonstrukto. Pan przebrany za żołnierza opowiadał nam o kampanii wrześniowej, sytuacji międzynarodowej II RP, etosie żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Zaprezentowany został mundur i ekwipunek wojskowy wz 36 używany podczas kampanii wrześniowej. Zobaczyliśmy również różne rodzaje broni a mianowicie: M40, broń typu mauzer, CKM, maskę przeciw gazową typu ,,słoń" a także granaty : trzonkowy i odłamkowy. W plecaku znajdowały się: nóż- bagnet, menażka i manierka. Przy pasie przyczepione były 2 granaty. Zaprezentowano także dwa urządzenia-telefony, służące do komunikowania się żołnierzy. Chętni uczniowie wzięli także udział w musztrze, mogli przymierzyć maski oraz potrzymać różny sprzęt bojowy.
Uważam, że pokazy były wesołą lekcją historii, w czasie której każdy się dobrze bawił i znalazł tam coś dla siebie.
Dodała E. Ryba na podstawie sprawozdania napisanego przez ucz. kl. 8 Oliwię M.
22 października sześciolatki oraz uczniowie klas I-III spędzili czas w Hucie szkła Państwa Jargiło we Wronowie. Na początku spotkania pan Marek opowiedział o swojej przygodzie ze szkłem i o narodzeniu się marzenia o własnej pracowni, którą wraz z małżonką Ewą założyli w 1997 roku we Wronowie. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili pracownię, zapoznali się z zawodem hutnika szkła, wysłuchali historii kiedy i jak powstaje szkło, zobaczyli jak powstają szklane naczynia. Każdy z uczestników wycieczki z pomocą p.Marka własnoręcznie wykonał szklany kwiatek. Uczniowie próbowali również własnych sił podczas grawerowania na szklanym placku. Własnoręcznie wykonane prace uczniowie mogli zabrać do domu. Po zajęciach teoretycznych i praktycznych nadszedł czas na ognisko z kiełbaską. Pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do szkoły o godzinie 13.30.
Państwu Jargiło serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i zapoznanie nas z zawodem.
Dodała: Jolanta Wieczorek
21 października w naszej szkole odbył się „Pokaz Eko Mody”. Chętni uczniowie mieli przygotować strój lub inną część garderoby z ekologicznych surowców wtórnych- papieru, folii lub innych tworzyw, które są w domu już niepotrzebne, nadają się do wyrzucenia i w nim się zaprezentować przed całą społecznością szkolną. Poziom wykonania dzieł przerósł nasze oczekiwania. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, precyzją, dbałością o detale. Ich kreatywność pokazała, że z materiałów zbędnych można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Modele prezentowały swoje stroje jak najprawdziwsze gwiazdy, przechadzając się po wybiegu przy doskonałej muzyce i pozując do zdjęć. Ich kreacje choć z odpadów wyglądały świetnie. Były eleganckie i nowoczesne, budziły podziw, zachwyt, zarówno wśród grona pedagogicznego, rodziców jak i uczniów.
W momencie oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu uczniowie posłuchali o recyklingu. Chętne osoby wzięły udział w segregowaniu przyniesionych odpadów takich jak: plastikowe butelki, kartony papierowe, folie, szklane butelki, wrzucając je do worków w odpowiednich kolorach zakładanych na specjalnie przeznaczony do tego celu stojak. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą i zaangażowaniem, chętnie brali w tym udział.
Wybór najlepszych kreacji był bardzo trudny. Pan Dyrektor wraz z uczniami z SU z niespełna aż trzydziestu osób wybrali trzy, które zostały wyróżnione dyplomami i nagrodzone, były to:
1.Julka Czerniec
2.Ola Dybała
3.Laura Czerniej
Dla wszystkich pozostałych były także nagrody-niespodzianki, ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy rodzicom za obecność i współpracę w wykonaniu strojów pokazowych.
Całość tego spotkania była praktyczną lekcją eko –wrażliwości a przy tym: -promowała ekologiczne postawy wśród dzieci,
- uwrażliwiała na konieczność dbania o środowisko naturalne,
-jednocześnie rozbudzała wyobraźnie i kreatywność,
- pozwoliła budować pewność siebie, poczucie własnej wartości i uczyła dystansu do siebie.
Wszyscy w tym starciu okazali się zwycięzcami.
Aneta Żydek-nauczyciel wspomagający
W dniu 18 października w Szkole Podstawowej w Łubkach odbyła się kolejna edycja Biegu Ariańskiego zorganizowana przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół z terenu Gminy Wojciechów i Stowarzyszenia ,, U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina.
W imprezie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Ponad 100 uczestników rywalizowało w duchu fair play o zwycięstwo. Dla niektórych była nim jak najlepsza lokata na mecie, a dla innych pokonanie własnych słabości i przekroczenie końcowej linii.
Zawodnicy startowali na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe:
Trasa wyznaczona została na drodze asfaltowej w okolicach szkoły. Przepiękna jesienna pogoda i przyjazna atmosfera wśród zawodników sprzyjały rywalizacji. Zdobywcy czterech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali w nagrodę puchary, które wręczał obecny podczas całych zawodów i dopingujący sportowców Wójt Gminy Wojciechów – dr Artur Markowski. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe znaczki.
Miejsca naszych reprezentantów :
Dziewczęta kl. IV :
1. Nikola Barwiak - SP Łubki
3. Weronika Majchrowska – SP Łubki
4. Anna Borkowska - SP Łubki
Chłopcy kl. IV:
3. Wiktor Celejewski - SP Łubki
Dziewczęta kl. V – VI :
3. Natalia Gałecka - SP Łubki
Dziewczęta kl. VII - VIII :
1. Amelia Wieczorek - SP Łubki
2. Róża Wieczorek - SP Łubki
Chłopcy kl. VII – VIII:
2. Filip Wieczorek - SP Łubki.
Po zawodach na uczestników czekał poczęstunek w postaci ciepłej kiełbaski, słodyczy
i kompotu przygotowany przez niezawodnych rodziców ze szkoły - gospodarza zawodów.
Sponsorem nagród i kiełbaski było współorganizujące imprezę stowarzyszenie
,,U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina. Prezes Stowarzyszenia p. Krzysztof Górecki zapewnił również dla wszystkich uczestników transport do Łubek i z powrotem.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg imprezy: uczestnikom, opiekunom, rodzicom, sponsorowi oraz pani ratownik czuwającej nad zdrowiem naszych sportowców.
Do zobaczenia za rok!
Dorota Kołodziejczyk - n-l wych. fizycznego
15 października 2019 roku w naszej szkole odbyły sie pokazy historyczne, w trakcie których uczniowie mieli możliwość odbycia podróży w czasie, po świecie pełnym przygód, legend i opowieści z Hellady, czyli krainy greckich polis. Zajęcia były żywą lekcją historii, w czasie której prowadzący opowiedział o greckiej historii- pełnej wojen i wewnętrznych walk o władzę, kulturze- tworzącej antyczny świat oraz mitologii, w której bogowie funkcjonowali obok zwykłych śmiertelników i ingerowali w ich życiowe losy. Uczniowie poznali imiona najsłynniejszych bogów greckich oraz legendę o Minotaurze -synu króla Minosa uwięzionym na wyspie Krecie. Dowiedzieli się, o słynnych dziełach Homera ,,Iliada" i ,,Odyseja" i spisanych w nich opowieściach. Mieli możliwość spotkania sie oko w oko ze starożytnym wojownikiem - hoplitą oraz zobaczyli kolekcję replik broni. Poznali takie określenia jak: hoplon (tarcza), falanga (szyk bojowy), dora (włócznia), kopis (zakrzywiony miecz), karwasze, nagolennice oraz hełm typu korynckiego. Niektórzy mieli także okazję podjęcia próby utrzymania jednej z broni-korbacza w ręce, co nie było łatwą sztuką. Uczestnicy spotkania poznali także życie starożytnych Spartan i dowiedzieli sie na czym polegało wychowanie spartańskie. Odbyła się też walka na miecze-pojedynek hoplity z udziałem chłopca, która w sposób zabawny i wesoły pokazywała jak kiedyś walczono. Na koniec była seria pytań od widzów- każdy mógł zadać dodatkowe pytanie, aby dowiedzieć się jeszcze więcej i poszerzyć swoją wiedzę.
Udział w pokazie historycznym był okazją nie tylko do zgłębienia wiedzy na temat historii starożytnej Grecji, ale także spędzeniem czasu w wesołej i przyjaznej atmosferze. Pokaz obfitował w liczne atrakcje dla słuchaczy, gdyż prowadzony był w formie interaktywnego udziału widzów i okraszony młodzieżowym humorem.
E.Ryba
W dniu 24 września odbyły się demokratyczne wybory do SU na bieżący rok szkolny. Nowa Rada SU ukonstytuowała się na zebraniu w dniu 2 października. Jej skład znajduje się w zakładce Samorząd Uczniowski.https://sp-lubki.edupage.org/text19/
Sekretarz SU
Dnia 17 września 2019 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubkach pod opieką p. Doroty Kołodziejczyk i p. Anety Zubrzyckiej uczestniczyli w XVI edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczny Festiwal Nauki odbywa się w dniach 14-20 września 2019 r. Organizatorami Festiwalu są uczelnie wyższe takie jak: Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Każdego roku Głównym Organizatorem Festiwalu jest jedna z powyższych Uczelni. W tym roku Głównym Organizatorem Festiwalu jest Politechnika Lubelska, a hasłem przewodnim: Nauka-Technika- Innowacje. Celem Lubelskiego Festiwalu Nauki jest upowszechnianie nauki i działalności kulturalno-artystycznej wśród społeczeństwa, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez prezentację najciekawszych projektów badawczych realizowanych w uczelniach i jednostkach naukowych. Podczas tegorocznego Festiwalu, uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Łubkach brali udział w następujących projektach:
W czasie pierwszego projektu uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak powstają modele 3D artefaktów archeologicznych wykonywane na podstawie skanów 3D. Ochotnicy podczas pokazu przekonali się i doświadczyli na własnej osobie jak działa skaner 3D i jak zebrane przez niego dane są wykorzystane do skonstruowania cyfrowych trójwymiarowych modeli. W kolejnym projekcie uczniowie uczestniczyli w badaniu eyetrackingowym, które polegało na pomiarze, rejestracji oraz analizie ruchów oczu oraz położenia wzroku. Dzięki badaniu, w którym uczestniczył jeden z uczniów mogliśmy podejrzeć oraz precyzyjnie określić gdzie, jak długo oraz w jakiej kolejności kierowany był wzrok osoby badanej na prezentowane materiały wizualne. Przedstawiona prezentacja pozwoliła uczestnikom Festiwalu poznać sposób, w jaki ludzie patrzą, co najbardziej przyciąga ich wzrok oraz przez kogo zdobyta tego typu wiedza jest wykorzystywana. Ostatnim projektem, w którym uczestniczyła młodzież szkolna był Konkurs wiedzy o ułamkach zwykłych. Wszyscy uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursie matematycznym, podczas którego mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności dotyczących ułamków zwykłych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu o ułamkach zwykłych na komputerze, a następnie zapisanie poprawnych wyników na kartce. Pierwsze miejsce w Konkursie wiedzy o ułamkach zwykłych zajęła Ola Kozak, uczennica klasy VII, zaś wyróżnienie otrzymali: Patrycja Pietras oraz Sebastian Kołodziej - uczniowie klasy VII. Zwycięzcom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim Organizatorom Festiwalu dziękujemy.
Opracowanie: Aneta Zubrzycka
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września 2019r. w Szkole Podstawowej w Łubkach o godz. 9.00.
Msza święta odbędzie się o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Łubkach.
Dyrektor Szkoły
Ubezpieczenia uczniów w szkołach nie są obowiązkowe
Przypominamy rodzicom, że w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia dla szkół i placówek oświatowych. Wyjątek stanowi sytuacja, w której szkoła organizuje wycieczkę lub imprezę zagraniczną samodzielnie lub we współpracy z przedsiębiorcami zajmującymi się działalnością turystyczną.
Dyrektor Szkoły
W środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 8.00 w pobliskim kościele, na którą przybyli chętni uczniowie wraz z rodzicami i nauczyciele. Eucharystię w podziękowaniu za całoroczny trud nauki odprawił ksiądz Marek Jaworski.
Następnie wszyscy uczniowie zebrali się w szkole, gdzie rozpoczęła się uroczysta akademia. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu powitał zebranych: proboszcza ks. Marka Jaworskiego, rodziców, nauczycieli i uczniów oraz przypomniał najważniejsze wydarzenia
i osiągnięcia naszych uczniów z całego roku szkolnego. Potem przystąpiono do wręczenia nagród dla najlepszych uczniów z klas IV – VIII. Poza świadectwem z czerwonym paskiem zostali oni uhonorowani książką oraz pamiątkowym wpisem na złotej karcie w kronice szkolnej. Sześcioro z nich otrzymało stypendium za wzorowe zachowanie i bardzo wysokie wyniki w nauce.
Ten dzień był szczególny dla naszych ósmoklasistów, którzy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Na pożegnanie wystąpili z częścią artystyczną, w której znalazły się anegdoty z życia szkolnego oraz wzruszające teksty. Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców i nauczycieli za trud włożony w wychowanie i nauczanie.
Ósmoklasiści odebrali również symboliczne upominki i życzenia na dalszą drogę od swoich młodszych kolegów z klasy siódmej.
Kolejnym ważnym wydarzeniem było złożenie podziękowań ze strony uczniów i rodziców na ręce Pana Dyrektora Leszka Samcika, który po 25 latach pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubkach, podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska.
Następnie wszyscy rozeszli się na ostatnie spotkania z wychowawcami, podczas których odebrali świadectwa z ocenami podsumowującymi ich pracę w ciągu minionego roku szkolnego i mogli rozpocząć wyczekiwane wakacje.
Rok szkolny 2018/2019 przeszedł do historii….
D. Kołodziejczyk
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca 2019r. o godzinie 9.00.
Msza św. o godz. 8.00.
Autobus szkolny rano będzie jechał tak jak w ciągu roku szkolnego, zaś z powrotem o godzinie 11.20
Serdecznie zapraszamy