W dniu 6 marca 2018r. w Zespole Szkół w Wojciechowie, odbyły się eliminacje gminne do XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy w Wojciechowie. Do rywalizacji przystąpili uczniowie, ze szkół z terenu gminy Wojciechów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacji środowiskowych, przeprowadzonych w swoich szkołach. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Emilia Dwornikiewicz - uczennica klasy VI, która zajęła V miejsce i Mateusz Czępiński - uczeń klasy VII - miejsce VIII. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zaś zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym. Dziękujemy również Organizatorom za zorganizowanie konkursu i atrakcyjne nagrody.
Dodała: p. A. Zubrzycka
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi"
św. Jan Paweł II
Dnia 4 marca 2018 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie charytatywnym, który odbył się w Domu Kultury w Poniatowej. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać występy artystyczne dzieci, wysłuchać Kapeli Ludowej "Karczmiaki", pośmiać się wspólnie z kabaretem " "BOMBONIERKA" oraz obejrzeć pokaz karate, w wykonaniu młodzieży i dzieci z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Podczas trwania koncertu odbyły się także licytacje różnych przedmiotów. Można było wziąć udział w loterii fantowej, skorzystać z porad firmy AVON oraz innych zabiegów zdrowotnych. Wszystko to po to, aby pomóc małej Nicoli Zygmunt zebrać pieniądze na leczenie w klinice w Meksyku. Dziewczynka toczy walkę ze śmiertelnym wrogiem – guzem mózgu.
Uczniowie naszej szkoły również aktywnie włączyli się w pomoc dla Nicoli. Repertuar przygotowany przez naszą szkołę był bardzo zróżnicowany. Dziewczynki z klasy II i III pod opieką pani Renaty Skowrońskiej pięknie zatańczyły i zaśpiewały piosenki. Uczeń klasy V - Szymon Socha wraz ze swoją partnerką Izą zachwycili publiczność tańcami towarzyskimi, m.in. tangiem, sambą i cza-czą. Dominika Zubrzycka, uczennica klasy VII zagrała na saksofonie w duecie ze swoim tatą utwór pt. "Matko moja ja wiem". Występ artystyczny naszej szkoły został zakończony utworem hip-hopowym w wykonaniu Sebastiana Kołodzieja i Szymona Sochy - uczniów klasy V.
Podziękowania należą się również p. Anecie Zubrzyckiej za przygotowaną oprawę muzyczną oraz p. Romanowi Gąsce, który ofiarował własnoręcznie namalowany obraz na licytację odbywającą się podczas koncertu. Dziękujemy również wszystkim dzieciom ze szkoły, które przyniosły różne rzeczy na loterię fantową, a także Rodzicom za zaangażowanie i przeprowadzenie loterii w szkole. Pieniądze zebrane podczas loterii fantowej, zostały przekazane dla małej Nicoli.
Bardzo cieszymy się, że mogliśmy chociaż troszeczkę pomóc i dołożyć niewielką cegiełkę do walki o zdrowie dla małej, dzielnej wojowniczki Nicoli.
Opracowanie - Monika Grzegorczyk (rodzic)
Dnia 22 lutego 2018r. odbyła się w naszej szkole XLI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” – etap środowiskowy. Do konkursu przystąpiło 14-stu uczniów z klas VI-VII. Celem konkursu było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie podczas pisania testu musieli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz historii tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy w Wojciechowie. Zwycięzcami tegorocznego konkursu na etapie środowiskowym okazali się następujący uczniowie:
Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie gminnym.
Dodała: p. A. Zubrzycka
Szkolne Walentynki były okazją do zorganizowania loterii, z której dochód został przeznaczony dla chorych koleżanek i kolegów- podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Zebraliśmy 165 zł. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia- zarówno darczyńcom wszelkich gadżetów, wolontariuszom i uczniom, którzy tak tłumnie przybyli aby wylosować swój szczęśliwy los.
Dodała: p. M. Blicharska-Brzusek
Ruszyła rekrutacja dzieci do odziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łubkach. Harmonogram czynności, terminy w postępowaniu rekrutacyjnym oraz karty zgłoszeń znajdują się w zakładce Strefa rodzica.
27 stycznia 2018r. odbyła się zabawa choinkowa. Pierwszą część imprezy poprowadzili animatorzy Teatru Forma z Białegostoku. Klown, Shrek i inni bohaterowie bajek zapewnili doskonałą zabawę i taneczną podróż do różnych krajów. Dla maluchów i nie tylko bardzo wyczekiwana była wizyta Mikołaja. Po odebraniu paczek młodsze dzieci rozeszły się do domu, starsze zaś kontynuowały zabawę do godz. 15.00. Jak zawsze niezawodne Mamy zadbały o pyszny poczęstunek dla wszystkich dzieci.
Zabawa choinkowa stała się doskonałą okazją do integrowania środowiska. Odwiedzili nas absolwenci, mieszkańcy i przyjaciele. Kolejna udana zabawa przeszła do historii naszej szkoły. Zapraszamy za rok!
Zapraszamy do galerii zdjęć
Dodała: p. Elżbieta Wącior
Dnia 26 stycznia (piątek), w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Internetowe pułapki”. Aktorzy starali się przedstawić problematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci Internet. Artyści przypomnieli uczniom, że Internet, wprawdzie jest ogromnym źródłem wiedzy i rozrywki, ale jest również narzędziem niosącym wiele zagrożeń. Ciągłe przebywanie przy komputerze sprawia, że uzależniamy się od niego i stajemy się samotni. Zanikają w nas takie wartości jak: miłość, rodzina, przyjaźń, które są przecież tak ważne w życiu każdego człowieka. Przestajemy być wrażliwi na krzywdę innych osób i obojętni na otaczający nas świat. Dzieci z dużą uwagą i zaangażowaniem śledziły losy bohaterów spektaklu pt. Internetowe pułapki”. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza o zagrożeniach czyhających w sieci i sposobach ich unikania pozwolą, iż uczniowie naszej szkoły nie tak łatwo dadzą się wciągnąć w zastawiane na nich pułapki internetowe. Artystom bardzo serdecznie dziękujemy.
Dodała: p. Aneta Zubrzycka
Dnia 23 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Pan Dyrektor serdecznie powitał przybyłych Gości i złożył im najlepsze życzenia. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 0-III z tej okazji pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali piękną uroczystość. W pięknie udekorowanej sali dzieci zaprezentowały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka oraz przedstawienie ”Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków’. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokaz taneczny do piosenki „Babuszki staruszki” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych Dziadków upominkami, własnoręcznie przygotowanymi.
Na koniec odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był on okazją do rozmów, wspólnego dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umacniania więzi rodzinnych i bliższego poznania się.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Dodała: p. Jolanta Wieczorek
Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w się w akcję pomocową dla Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty mającego swą siedzibę w Puławach. Przy okazji rekolekcji młodzież sprzedawała sianko na wigilijny stół. Pieniążki zebrane w tej akcji pomogą ciężko chorym. Dziękujemy wszystkim za dar serca dla hospicjum. Zachęcamy także do przekazania 1% dla Hospicjum- KRS Nr 0000024272.
Dodała: p. Monika Blicharska Brzusek
Wyniki konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną
na najpiękniejszą ozdobę świąteczną .
Jego celem było:
- pobudzenie aktywności artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych,
- kultywowanie tradycji świątecznych,
- rozwijanie zdolności manualnych,
- inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych,
- wymiana artystycznych doświadczeń dzięki konkursowej konfrontacji.
W konkursie wzięło udział aż 50 uczniów -od oddziału przedszkolnego do klasy VII. Wykonali oni w sumie 71 prac. Prace podzielone zostały na trzy kategorie: bombki, stroiki i choinki. Techniki wykonania prac były bardzo różnorodne i ciekawe- z roku na rok obserwuje się coraz większą inwencję twórczą i pomysłowość wykonania bombek.
W celu rozstrzygnięcia konkursu odbyło się głosowanie całej społeczności szkolnej ( dzieci , rodziców , pracowników szkoły). Prace były anonimowe i zostały im nadane numerki. Każdy mógł oddać 5 głosów na najpiękniejszą bombkę, 2 głosy na stroik i jeden głos na choinkę . Wybory były bardzo trudne, gdyż było dużo pięknych prac.
Wyniki konkursu są następujące:
W kategorii choinka :
1 miejsce Hania Gorgol oddział 0
2 miejsce Sylwia Michałek kl. 1
3 miejsce Lena Żurawicz oddział 0
4 miejsce Nikola Barwiak kl.2
W kategorii stroik (kartka, lampion , ozdoba)
Klasy młodsze
1 miejsce Hania Gorgol Oddz. 0
2 miejsce Sylwia Michałek kl.1
3 miejsce Matys Weronika kl.3
Klasy IV- VII
1 miejsce Róża Wieczorek kl. 6
2 miejsce Ola Kozak kl. 5 i Filip Wieczorek kl.6
3 miejsce Weronika Żydek kl.6 , Bartek Żydek kl.6 i Tomek Kaznowski kl. 5
W kategorii bombka
Klasy młodsze
1 miejsce- Patrycja Tarka kl.0
2 miejsce Emil Twardowski kl.2
3 miejsce Julia Grzegorczyk kl.2
4 miejsce Łukasz Czerniec Oddz. Prz.
Klasy IV- VII
1 miejsce –Natalia Gałecka kl.4
2 miejsce - Albert Malinowski kl.7
3 miejsce -Tomek Kaznowski kl.5
4 miejsce -Wiktoria Gałecka kl.4
Wszystkie wykonane prace konkursowe, a także prace zrobione przez dzieci i panie na zajęciach szkolnych zostały przekazane Radzie Rodziców do sprzedaży na kiermaszu, który odbył się w niedzielę 17. 12. 2017 r. pod Kościołem w Łubkach.
Wszyscy uczniowie , którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni. Upominki zostały zakupione przez Radę Rodziców.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie !
Biblioteka Szkolna
Szkoła nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko wystawianie jasełek, kolędowanie, ale także ubieranie choinek, wykonywanie stroików, ozdabianie klas symbolami świątecznymi. Wigilia, w której aktywnie uczestniczą wszyscy, nawet najmłodsze dzieci jest ukoronowaniem wszystkich tych działań. Z tej okazji 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez społeczność szkolną oraz rodziców. Na uroczystość zaproszeni zostali Ksiądz Proboszcz Marek Jaworski oraz była Pani Dyrektor Irena Zubrzycka. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali serdecznie powitani przez Pana Dyrektora, po czym odbyła się część artystyczna. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów wszystkich klas. Klasa 7 zaprezentowała ,,Jasełka na wesoło”.
Po części artystycznej został odczytany fragment Pisma Świętego i nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada w pamięci każdego z nas na długie lata. Po części oficjalnej wszyscy usiedliśmy do wspólnej wigilii, aby spróbować tradycyjnych, wigilijnych potraw. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za część artystyczną, Gościom za przybycie, a rodzicom za pyszny poczęstunek.
Życzymy radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Dodała: p. J.Wieczorek
„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem”.
(K. I. Gałczyński)
Niech te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą świętami pełnymi ciepła i radości. Niech będą wypełnione miłością i szczęściem w gronie Najbliższych. Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku
życzy
społeczność Szkoły Podstawowej w Łubkach
Nasza szkoła przystapiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt. ,,TRZYMAJ FORMĘ" organizowanego min. przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności.
Cele programu to: zwiększenie świadomości uczniów klas V- VII dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie;kształtowanie prozdrowotnych nawykówwśród młodzieży szkolnej i ich rodzinprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Adresaci programu : uczniowie klas V –VII i ich rodzice;
Uczestnicy: wychowawcy klas, nauczyciel biologii i wych, fizycznego;
Czas trwania: XII 2017 r. – VI 2018r. ;
Metody i formy realizacji: pogadanki w czasie zajęć na lekcjach biologii, przyrody, wych. fizycznego i godz. wychowawczej , prezentacja multimedialna, konkurs, wycieczki piesze i rowerowe, rozgrywki sportowe.
Koordynator D. Kołodziejczyk
Andrzejki to ludowy zwyczaj wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, obchodzony w całej Europie, w Polsce pojawił się ok. 450 lat temu. Dzień ten stał się specjalną okazją do organizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W czasie zabawy odbywają się wróżby, które niegdyś miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą dziewczęta i chłopców - dla których dawniej odpowiednikiem andrzejek były katarzynki.
W naszej szkole w dniu 30 listopada - zgodnie z tradycją również odbyła się zabawa, podczas której nie zabrakło wróżb i muzyki.
Kącik z wróżbami przygotowały i prowadziły dziewczęta z klasy VI pod kierunkiem pani Róży Sucheckiej. Można tu było wylosować imię przyszłego wybranka lub wybranki, odlać formę z wosku i sprawdzić co przedstawia jej cień, poznać swój przyszły zawód, czy tradycyjnie sprawdzić czyj but jako pierwszy przekroczy próg.
Muzykę taneczną zapewnili członkowie sekcji organizacyjno-porządkowej z SU. Uczniowie klasy VII zaangażowali się w organizację bufetu, gdzie można było zakupić słodycze, owoce, napoje oraz gofry. Rodzice zorganizowali kawiarenkę serwującą przepyszne babeczki i mufinki.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację imprezy i wspólną zabawę.
Opiekun SU – pani Dorota Kołodziejczyk
21 listopada 2017 r. po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Udział w akcji miał nam przypomnieć, że życzliwość to serdeczny gest, uśmiech, ciepłe spojrzenie.... Na tydzień przed akcją każda klasa miała do wykonania wyjątkowe zadanie - klasy młodsze i oddziały przedszkolne - stworzenie „Orderu Życzliwości”, klasy starsze - wyszukanie trzech jednowyrazowych haseł związanych z życzliwością rozpoczynających się wybraną literą alfabetu. Wszyscy spisali się wspaniale! Powstały piękne, kolorowe Ordery, trafne hasła utworzyły Szkolną Księgę Życzliwości. Ponadto dzieci wybrały spośród siebie „7 Wspaniałych Życzliwych”. Wykonane prace można podziwiać na korytarzu szkolnym. Dzieci z klas młodszych i oddziału przedszkolnego przygotowały też emblematy związane z akcją: medale i żółte słoneczka. Wszystkim dziękujemy za tak aktywny udział w akcji i pamiętajmy „Bądźmy dla siebie życzliwi przez cały rok!”
Dodała: p.R. Skowrońska
Wszystkie misie w naszym kraju
Urodziny dzisiaj mają.
Dzieci wraz z nimi świętują,
Kochać misie obiecują.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear".
W naszej szkole również świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W dniu 24 listopada 2017 roku, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III, przybyli do szkoły razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe misie towarzyszyły swoim opiekunom w czasie lekcji i na przerwach.
Głównym punktem obchodów „misiowego święta” były urodziny Misia. Dzieci wraz ze swoimi podopiecznymi udały się na salę gimnastycznej, gdzie odbyło się „przyjęcie urodzinowe” misiów. Na początku dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach zrodził się pomysł maskotki pluszowego misia. Następnie, aby misie nie czuły się obco w tak licznym gronie, zapoznały się ze sobą, po czym przyszedł czas na wspólne tańce.
Podczas urodzin Misia, dzieci musiały wykazać się też wiedzą, na temat swoich przyjaciół, odpowiadając na trudne pytania m.in. jak nazywał się las w którym mieszkał Kubuś Puchatek? Siedmiomilowy czy Stumilowy?
Niecodziennym zadaniem było też dekorowanie przez każdą z grup tortu dla misiów. Kulminacyjnym punktem misiowych urodzin było złożenie przez dzieci przyrzeczenia dotyczącego dbania o misie, odpalenie na torcie urodzinowej świeczki oraz wspólne odśpiewanie „100 lat” wszystkim misiom. Zwieńczeniem urodzin było misiowe "małe co nieco", czyli słodki poczęstunek.
Na zakończenie wręczone zostały nagrody uczestnikom konkursu plastycznego oraz literackiego pt. „Mój przyjaciel miś”. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Jego celem było rozwijanie kreatywności i dziecięcych talentów, promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej i literackiej dzieci oraz upowszechnianie przyjaznego wizerunku misia poprzez różnorodne utwory literackie.W konkursie wzięło udział 29 uczniów , którzy wykonali różnorodne prace wykorzystując ciekawe techniki. Nagrody zostały podzielone na trzy kategorie i nie było przegranych. Każdy uczestnik został nagrodzony miłą niespodzianką ufundowana przez Radę Rodziców.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dodała: p.K. Masiukiewicz
W dniu 14 listopada uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Jej celem było obejrzenie spektaklu pt. ,,Plastusiowy pamiętnik" i wizyta w centrum rozrywki - Magic Park. ,,Plastusiowy pamiętnik" to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa M. Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu uwzględnia treści edukacyjne mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Przez 65 minut spektakl poruszał naszą wyobraźnią, niezależnie od wieku.To właśnie dzięki wyobraźni mogliśmy się przenieść w kolorowy świat -pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny mógł widzieć i słyszeć, piórnik był domem, a szkolne przybory rozrabiały w najlepsze. Wraz z Plastusiem wtapialiśmy sie w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami. Z podziwem patrzyliśmy na piękną scenografię, barwne kostiumy, ciekawą choreografię, a przede wszystkim wspaniałą grę aktorów. Ta historia opowiedziana językiem teatru mogła zdarzyć sie wszędzie i... Każdemu z nas. Następnie udaliśmy sie do centrum rozrywki, gdzie przez 2 godziny dzieci oddawały sie zabawom, nie czując upływającego czasu. Zadowolone, pełne wrażeń wróciły do domu.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Dodała Elżbieta Ryba
,,Przyrzekamy kochać swoja Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrymi kolegami i koleżankami, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom…”- to fragment tekstu ślubowania, które złożyli13 listopada 2017r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łubkach. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pana Dyrektora – Leszka Samcika, który serdecznie powitał wszystkich obecnych- uczniów, nauczycieli i Rodziców kierując szczególnie miłe słowa w stronę bohaterów dnia - uczniów klasy 1 i ich Rodziców. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu pierwszoklasistów, (przygotowaną przez wychowawczynię klasy I – Elżbietę Rybę) prowadzoną przez uczniów klasy VII –Julkę , Alberta i Milenę, w czasie której uczniowie kl.1 przeszli swój pierwszy w życiu egzamin - ,,Egzamin na ucznia”. Wszyscy zdali go celująco. Pięknie recytowali humorystyczne wiersze, odpowiadali na pytania zdobywając medale w różnych konkurencjach. Śpiewali piosenki i tańczyli pod okiem pana Leszka Iwaniaka. Po występie pierwszaków nastąpił moment ślubowania, po którym odbył się ceremoniał pasowania dzieci wielkim piórem. Tego aktu dokonała ucz. klasy VII-Julia Mulak. Następnie Pan Dyrektor wręczył uczniom dyplomy pasowania na ucznia i teczki na świadectwa, a pierwszaki przypieczętowały akt pasowania stawiając swój pierwszy podpis w kronice szkolnej. Życzenia złożyli uczniom także koledzy i koleżanki ze starszych klas. Klasa VII odczytała piękne przemówienia okazjonalne , a uczniowie klasy 2 pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Renaty Skowrońskiej zaprezentowali krótką lecz bardzo wyrazistą część artystyczną , po której wręczyli upominki . Pani Skowrońska przesłała małym bohaterom i ich Rodzicom bardzo miłe życzenia. Pierwszaki dostały także upominki od Samorządu Uczniowskiego i wychowawczyni, oraz słodycze od Rady Rodziców, którą reprezentowały panie : D. Matys i I. Gorgol oraz swoich Rodziców, którzy bardzo się wzruszyli i nawet łezka w oku się zakręciła. Rada Rodziców była sponsorem dyplomów, teczek, kokard, biretów i słodyczy. W dowód wdzięczności były też podziękowania i kwiaty dla nauczycieli. Miłym uwieńczeniem niniejszej uroczystości był poczęstunek dla klas I-III oraz zaproszonych gości przygotowany przez Rodziców. Doniosłość i powagę całej uroczystości podkreśliła piękna i kolorowa dekoracja.
Tekst ślubowania złożyło 8 uczniów: Andżelika Barwiak, Alicja Dębczak, Bartłomiej Filipiak, Anna Harosz, Natalia Kaznowska, Sylwia Michałek, Karolina Pietras, Stanisław Wargocki
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Opracowała wychowawczyni kl.1 Elżbieta Ryba
99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także w naszej szkole w dniu 10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia.
Przed rozpoczęciem uroczystości uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w odpowiedni klimat święta, wprowadził krótki film Patricka Neya pt., „Czym będzie Polska?”. Następnie wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy, a uczniowie klasy IV przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „Wolności pragnę ponad wszystko!”. 11 Listopada 1918 r. był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w kwietniu 1937 r. W skrócie przedstawiono sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie siły ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat stale wzywał do walki o wolność. Uczniowie klasy IV recytowali wiersze, które pozwoliły zrozumieć uczucia i rozterki, tych, którzy walczyli o niepodległość. Przypomniane zostały daty trzech rozbiorów Polski, Powstania kościuszkowskiego, Powstania listopadowego i styczniowego oraz Wielkiej Emigracji. Wspomnieni zostali bohaterowie narodowi: Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Władysław Bełza i Stanisław Grabski. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i poddajemy refleksji życie i walkę wszystkich naszych dziadów i pradziadów walczących o wolność. Dzień ten jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki, którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W programie artystycznym pojawił się chór złożony z uczniów kl. 0, II, III i IV pod kierownictwem pani Renaty Skowrońskiej, który zaprezentował znane i bliskie każdemu Polakowi pieśni patriotyczne: Legiony, Rozkwitały pąki białych róż i Przybyli ułani pod okienko. Natomiast dekorację uświetniającą wydarzenie wykonała pani Jolanta Wieczorek i Edyta Gospodarek.
Na zakończenie uroczystości, Pan Dyrektor Leszek Samcik, podsumował apel i wskazał na najważniejszego twórcę niepodległości Polski Józefa Piłsudskiego, podziękował nauczycielkom, występującym uczniom i chórowi za piękny występ i cenną lekcję historii.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Dodała: p. Edyta Gospodarek
Dnia 7 listopada uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do stolicy Polski, aby móc podziwiać Warszawę w jesiennych barwach. Głównym celem naszej wycieczki, na który wszyscy czekali z niecierpliwością było Centrum Nauki Kopernik. Pobyt w tym miejscu, możliwość wykonania niektórych zadań, pozwoliły dzieciom na bliższe poznanie i zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości oraz dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po gmachu budynku Telewizji Polskiej. Uczniowie zobaczyli studia nagrań, w których realizowane są m. in. takie programy jak: Dzień dobry Polsko, Pytanie na śniadanie, Jaka to melodia czy Wielki test z historii. W pomieszczeniu, w którym obecnie znajduje się muzeum telewizji, zobaczyli pierwsze telewizory i kamery za pomocą których nagrywane były różne programy. Spotkali też słynnych bohaterów bajek dla dzieci takich jak: Kulfona i Monikę, Krasnala Hałabałę czy też Jacka i Agatkę. Wszystkim organizatorom i przewodnikom Wycieczki bardzo serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dodała: p. A.Zubrzycka