W naszej szkole

  • Śniadanie daje moc

         Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki nim dzieci mają energię do nauki i zabawy. Aby zwiększyć świadomość na temat roli zdrowego odżywiania, klasy II i III włączyły się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.

         W ramach programu 8 listopada 2017r. obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc. Tego dnia w plecakach poza podręcznikami uczniowie klasy II i III przynieśli kanapkowe przysmaki pełne witamin. Na kilka dni wcześniej powiadomiono o akcji rodziców i ustalono listę potrzebnych produktów. Z wielką ochotą i zaangażowaniem dzieci najpierw przygotowały szwedzki stół z wyspami: warzywa, owoce, wędliny, nabiał, pieczywo, napoje, a potem wspólnie komponowały i spożywały pyszne, zdrowe śniadanie. Przygotowując śniadanie dla siebie dzieci starały się wykorzystać produkty z każdej wyspy. Na deser- poczęstunek smakowitymi owsianymi ciasteczkami upieczonymi przez p. Jolę Wach-mamę Asi z kl. III. Akcja była nie tylko okazją do kształtowania i utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych, uczyła kultury jedzenia ale była też wspaniałą zabawą integrującą grupę.

     

    Dodała: p. R. Skowrońska

     


     

     

     

     

  • "Każdy z nas może być artystą"

         Dnia 20 października, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gali Finałowej, podsumowującej projekt „Każdy z nas może być artystą”. Projekt realizowany był w ramach programu twórczości artystycznej i edukacji kulturalnej: Priorytet: „Edukacja kulturalna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

        Uczestnikami projektu byli uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wojciechów. W ramach warsztatów (cyrkowych, plastycznych i fotograficznych), które odbywały się w latach 2016-2017, uczniowie mogli poznać różne triki i nabyć umiejętności cyrkowe, poznać tajniki fotografii cyfrowej oraz doskonalić umiejętności plastyczne. Wszystkie zajęcia realizowane w ramach projektu prowadzone były przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Warsztaty fotograficzne prowadzone były przez pana Michała Teresińskiego, plastyczne - pana Dominika Szcześniaka, zaś cyrkowe przez panią Kamilę Szymańską i pana Marcina Borkowskiego. Wszystkim trenerom warsztatów bardzo serdecznie dziękujemy, za ich zaangażowanie i cierpliwość jaką okazywali uczniom podczas zajęć, że dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz że rozbudzili w nich wrażliwość na piękno otaczającej rzeczywistości i nauczyli jak być kreatywnym. Prace dzieci i umiejętności cyrkowe, mogliśmy podziwiać w Szkole Podstawowej w Wojciechowie, podczas uroczystego podsumowania przez Panią Agnieszkę Gąskę - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, który był głównym organizatorem projektu. Bardzo dziękujemy Organizatorom za możliwość uczetnictwa w projekcie. 

         Na zakończenie Gali, wszystkie osoby, które brały udział w projekcie otrzymały upominki oraz słodki poczęstunek. Mieliśmy możliwość także wysłuchania różnych utworów muzycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie.

    Zapraszamy do galerii zdjęć

    Dodała: p. Aneta Zubrzycka

     

     

  • Bądź pozdrowiony gościu nasz...

         19 października 2017r. mieliśmy przyjemność gościć Uczniów i Nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły im. Jadwigi Królowej z Lublina.

    Wprawdzie poranek był szary i mglisty, ale to nie przeszkodziło, by Pan Dyrektor Leszek Samcik powitał wszystkich serdecznie i przedstawił program spotkania.

     

    Zaplanowano bowiem:

    • przeciąganie liny,
    • rzuty szyszką do drzewa,
    • walki szablami z balonów,
    • skoki w workach,
    • biegi sztafetowe,
    • malowanie twarzy,
    • gry zespołowe,
    • mecz w piłkę nożną i ognisko, przy którym można było się bawić, ogrzać i skosztować pieczonych ziemniaków.

         Nad wszystkim czuwali nauczyciele i niezastąpieni rodzice, a także pracownicy obsługowi.

    Niezwykle radośnie zrobiło się w otoczeniu naszej szkoły. Obok kolorowych liści, tęczowej chusty animacyjnej, tańczyły roześmiane dzieci, fruwały barwne balony, lina stawiała opór ciągnącym ją drużynom, zwycięstwo przechylało się raz w jedną, raz w drugą stronę. Najwięcej emocji dostarczył oczywiście mecz piłki nożnej, w którym wygrali nasi mili Goście. Gratulujemy!

         W szkole czekały mamy z kanapkami, ciasteczkami, kompotem i życzliwym uśmiechem, za co też dziękujemy!

    Czas wspólnych zabaw, rozmów, pląsów przy muzyce i ognisku, które ogrzewało nas zamiast słońca, minął niezwykle szybko. Nadeszła pora pożegnania i wymiany podarunków. Miło było patrzeć na radosne twarze Gości z Lublina, którzy podziękowali gromkimi brawami za ciepłe przyjęcie, zanim oddalili się w kierunku autokaru. Wprawdzie nie było tego dnia zajęć dydaktycznych, ale mieliśmy najpiękniejsze lekcje przyjaźni, współzawodnictwa, współpracy, zachwytu nad klimatem i barwami jesieni.

         Gwar ucichł, tylko liście spadały cichutko, dogasał żar ogniska, bocian na jaworze jakby posmutniał, ale tylko na chwilę. Pozostaliśmy z poczuciem, że warto było się spotkać, porozmawiać, poweselić i podzielić się z innymi urokiem naszej szkoły, jej otoczenia i niepowtarzalnym klimatem, jaki tworzą nasi uczniowie, rodzice, na których zawsze można liczyć, nauczyciele i pracownicy pełni pomysłów i zaangażowania.

     

    Zapraszamy do fotogalerii

     

    Dodała: p. E. Wącior

  • Próbna ewakuacja

         W dniu 13 X 2017 w naszej szkole przeprowadzono próbną ewakuację. Cała akcja odbyła się bardzo sprawnie i pod ścisłym nadzorem Panów ze Straży Pożarnej w Bełżycach. Każdy pracownik szkoły poprawnie i bez zatrzeżeń wykonał swoje zadanie. Starszy kapitan Krzysztof Tymecki - pracownik Straży Pożarnej w Bełżycach, zapoznał uczniów z pracą i obowiązkami strażaka. Duże zaineresowanie i emocje wśród uczniów wywołały informacje dotyczące wyposażenia wozu strażackiego oraz strój strażaka. Chętni uczniowie mogli przymierzyć kask noszony podczas akcji ratowniczych oraz sprawdzić jak wygląda wóz strażacki od środka.

       Panom ze Straży Pożarnej w Bełżycach bardzo serdecznie dziękujemy za nadzorowanie próbnej ewakuacji oraz czas poświęcony na zapoznanie dzieci ze swoją pracą i obowiązkami.

    Zaraszamy do fotogalerii

    Dodała: p. Jolanta Wieczorek

  • Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

         Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
    (B. Conklin)

          W bieżącym roku szkolnym, dzień - 13 października, był dniem szczególnym w naszej szkole. W tym dniu, uczniowie dziękowali Nauczycielom i pracownikom obsługi, za trud podejmowanej na co dzień pracy, jaki wkładają w nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia. Życzyli, aby aktywna i twórcza postawa, znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji. Swoją wdzięczność dla Nauczycieli, uczniowie wyrazili poprzez śpiew (klasa II i III), program artystyczny (klasa VII), dekoracja okolicznościowa (klasa VI). Do życzeń z okazji Dnia Nauczyciela, dołączył się także Pan Dyrektor Leszek Samcik oraz Pani Aneta Żydek - przedstawiciel Rady Rodziców.

    Zapraszamy do galerii zdjęc

    Dodała: p. Aneta Zubrzycka

  • III Bieg Ariański

       W  dniu 12.10.2017 r. odbyła się III edycja Biegu Ariańskiego organizowanego przez Stowarzyszenie

    ,, U źródeł Ciemięgi” z Miłocina i Szkołę Podstawową w Łubkach.

    Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole reprezentacje sportowe ze szkół podstawowych z terenu gminy.

    Przyjechali do nas uczniowie ze SP w Palikijach, SP w Miłocinie  i PSP w Maszkach pod opieką nauczycielek

    wychowania fizycznego p. Elżbiety Miareczki Czubak oraz p. Eweliny  Nowaczek.

    Chłopcy i dziewczęta oddzielnie rywalizowali pomiędzy sobą na różnych dystansach w trzech kategoriach wiekowych:

     

    400 m. -  kl.  III-IV

    600 m. -  kl.  V- VI

    800 m. – kl.  VII .

     

    Dla trzech pierwszych zawodników/ zawodniczek w każdej kategorii nagrodą były puchary wręczane przez Prezesa Stowarzyszenia – p. Krzysztofa Góreckiego oaz Dyrektora SP w Łubkach  - p. Leszka Samcika.

     

    Pucharowe miejsca naszych reprezentantów:

     

    Natalia Gałecka  - kl.IV – I miejsce

    Szymon Jaroszyński – kl. IV –III miejsce

    Amelia Wieczorek  - kl. VI  - I miejsce

    Róża  Wieczorek  - kl. VI  - II miejsce

    Filip Wieczorek  - kl. VI  - III miejsce

    Albert Malinowski – kl. VII – II miejsce

     

    Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale. Sponsorem nagród było Stowarzyszenie z Miłocina.

    Po biegu na zawodników czekała ciepła kiełbaska i pączki przygotowane przez członków Stowarzyszenia oraz kompot

    i słodycze zapewnione przez Radę Rodziców z naszej szkoły.

    Nagłośnienie  i muzykę przygotowali  pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie. Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera wśród zawodników oraz rywalizacja w duchu fair play. Dodatkowym atutem spotkania była bardzo ładna pogoda, która w ostatnim czasie nie sprzyjała nam zbytnio.

    Dziękujemy zawodnikom, organizatorom, nauczycielom, kibicom za dobrą zabawę i zapraszamy za rok.

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć

     

    Dodała : Dorota Kołodziejczyk

     

     

     

  • Spotkanie z Policjantem

          Dnia 11 października 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubkach uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym "Bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz wirtualnej przestrzeni, jaką jest Internet". Prowadząca zajęcia - sierżant sztabowa Dorota Bielecka z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie, rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach, które powinny znać i przestrzegać, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa własnego i innych. Przyjechała do nas w towarzystwie Dzielnicowego KP w Bełżycach - młodszego aspiranta Marcina Rosińskiego. Pani policjantka przybliżyła wszystkim zagadnienia dotyczące cyberprzemocy oraz przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Szczególną  uwagę  zwróciła na to, co dzieci umieszczają w Internecie (dane osobowe, zdjęcia, filmiki), a także co z niego pobierają i w jaki sposób (filmy, piosenki, gry). Przedstwiła jakie mogą być tego skutki i konsekwencje. Przekazała również wiele ciekawych informacji dotyczących odpowiedzialności karnej nieletnich. Podczas spotkania często podkreślała, iż każde dziecko samo odpowiada za swoje postępowanie. To od nich samych zależy, w jaki sposób przeżyją swoje życie i czy będzie ono bezpieczne. Rodzice i Nauczyciele mogą tylko im w tej "drodze" udzielać cennych rad i wskazówek. Ile z tego skorzystają zależy od nich samych. 
           Bardzo serdecznie dziękujemy Gościom za wizytę w naszej szkole i przeprowadzenie prelekcji, mającej na celu podniesienie jakości pracy placówki w zakresie bezpieczeństwa.

    Zapraszamy do fotogalerii 

    Dodała: p. Aneta Zubrzycka
     

  • Dzień Uśmiechu

      Czym jest uśmiech?

               Uśmiech to.......iskra radości, łut szczęścia, odrobina zdrowia i pogody ducha.

     

    W dniu 9 października 2017 r. w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój. Uczniowie klas II i III wraz z wychowawcą - panią Renatą Skowrońską postanowili przypomnieć o ważnym dniu, który w kalendarzu istnieje od 1999 r.

                                   o  ŚWIATOWYM  DNIU UŚMIECHU.  

        Dzieci przywitały zebraną na apelu społeczność szkolną wesołą piosenką „O uśmiechu”, przybliżyły okoliczności powstania tego radosnego święta, wspaniale zatańczyły zumbę. Najbardziej odważni uczniowie szkoły zostali zaproszeni do skosztowania złocistej i kwaśnej cytryny, po której należało się szeroooko uśmiechnąć. Nie zabrakło kwaśnych min ale i szczerych uśmiechów. Wszystkim uczestnikom spotkania wręczono symbol Dnia Uśmiechu - żółtą, wesołą „ buźkę”. Można było też zrobić klasową „uśmiechniętą” fotkę w specjalnie przygotowanej na tę okazję ramce.  Kolorowa gazetka zachęcała do „podarowania” uśmiechu innym-koleżankom, kolegom, nauczycielom, pracownikom szkoły......

        To był bardzo sympatyczny dzień.

    Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy:)

    Zapraszamy do galerii zdjęć

    Dodała: p.R. Skowrońska

     

  • 78-rocznica Masowego Mordu w Szczuczkach

        Przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej w Łubkach – uczniowie klasy IV: Krzysztof Borkowski, Natalia Gałecka i Aleksandra Mokijewska, przewodniczaca Rady Rodziców Pani Dorota Matys, Pan Dyrektor Leszek Samcik i Pani Edyta Gospodarek, wzięli udział w obchodach 78 rocznicy Masowego Mordu na mieszkańcach wsi Szczuczki.

               Uroczystości odbyły się przy Kapliczce - Pomniku Pomordowanych w Szczuczkach dnia 1 października 2017 roku. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.30 uroczystym złożeniem wieńców przed Obeliskiem Pomordowanych w 1939 roku. W dalszej części zgromadzeni uczestniczyli w części artystycznej oraz wysłuchali wzruszjacych przemówień okolicznościowych zakończonych opisem relacji naocznego świadka tych tragicznych wydarzeń. Na zakończenie  wszyscy zebrani wzięli udział we Mszy Świętej  w intencji pomordowanych.

    Dodała: p. Edyta Gospodarek

  • Moja przestrzeń w przyszłości

          W dniu 27.09.2017 r. w Wojciechowie, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Moja  przestrzeń w przyszłości – czyli w jakiej przestrzeni chcę  mieszkać, pracować, wypoczywać". Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Wojciechów, który poprzez tworzenie pracy konkursowej zaangażował młodzież szkół podstawowych i gimnazjum w kształtowanie polityki przestrzennej gminy. W gali uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Kacper Tarka, Milena Barwiak, Aleksandra Kozak oraz Bartłomiej Żydek, którzy biorąc udział w konkursie wnieśli swój bardzo duży wkład pracy w tworzenie planu zagospodarowania przestrzennego naszej gminy. Jednak najbardziej futurystyczną przestrzeń z wykorzystaniem doskonałego warsztatu plastycznego przedstawiła uczennica klasy VII  Dominika Zubrzycka i to jej praca została zaakceptowana przez komisję konkursową do nagrody Wójta.

    Nagrodę – czek w wysokości 500 zł wręczył Pan Jan Czyżewski – Wójt Gminy Wojciechów .

    Zgodnie z założeniami Konkursu i wolą uczestników,  nagrodę postanowiono przeznaczyć na dofinansowanie do wycieczki szkolnej.

    Organizatorom Konkursu i wszystkim uczestnikom bardzo serdzecznie gratulujemy i dziękujemy.

    Dodał: Leszek Samcik - Dyrektor szkoły

  • Sprzątajmy razem świat. Zapraszamy do udziału w akcji!!!

          Zachęcamy do udziału w akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/ wszystko co działało na prąd lub baterie/. Termin trwania zbiórki: 21.09.17 - 09.10.2017. Miejsce składania sprzętu: teren przy szkolnym parkingu za pojemnikami do segregowania odpadów. Więcej informacji u pracowników szkoły. Koordynator akcji - D. Kołodziejczyk.

     

  • Zebranie z Rodzicami

    Zebranie z Rodzicami odbędzie się 14 września (czwartek) o godzinie 14.00

     

    Serdecznie zapraszamy

  • Powroty, powitania....

         Wróciliśmy do szkoły pełni wakacyjnych przeżyć i słonecznych wrażeń letniej przygody. Stęskniła się szkoła za nami wszystkimi swoimi ławkami... - recytowała Wiktoria w części artystycznej na powitanie roku szkolnego 2017/2018. Obejrzeliśmy prezentację związaną z wybuchem II wojny światowej, uczciliśmy jej ofiary minutą ciszy.

         Wszystko okazało się inne. Powstała nowa sala dla przedszkolaków, klasopracownia polonistyczna i przyrodniczo - geograficzno - chemiczna. Zamiast na dużym korytarzu, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Z radością oglądaliśmy zmiany, jakie zaszły wokół.

    Pan Dyrektor Leszek Samcik powitał zebranych i przedstawił nowych nauczycieli.

    Od  września będą pracowali w naszej szkole:

    • p. Katarzyna Masiukiewicz
    • p. Róża Suchecka
    • p. Łukasz Gnaś
    •  p. Elżbieta Kwiatkowska
    • p. Andrzej Chmielewski
    • p. Emilia Staniak
    • p. Monika Blicharska Brzusek
    • p. Magdalena Szabat

         Szczególnie ciepło przyjęliśmy ks. Marka Jaworskiego, który po Mszy inaugurującej nowy rok szkolny po raz pierwszy był z nami w tym uroczystym dniu.Pan Dyrektor poinformował zebranych o przebiegu wakacyjnych prac remontowych i porządkowych. Podkreślił udział władz Gminy, która finansowała koszty wprowadzania reformy. Słowa uznania padły pod adresem pracowników porządkowych, a szczególnie p. Moniki Kowalskiej, a także p. Romana Gąski, który nie tylko dba o tereny zielone, park wokół szkoły, ale także stwarza w niej niezwykły klimat artystyczny.

         Ledwie zdążyliśmy zachwycić się wyrzeźbioną przez niego sową, która wita nas przy wjeździe do szkoły, przypomina o stuleciu edukacji na naszym terenie, budzi zachwyt i stała się obiektem zainteresowania turystów, a już mamy kolejne dzieło sztuki w postaci bociana.

         Na rozłożystym jaworze jego duża sylweta stwarza klimat sielskości i przypomina wiersz Cypriana Kamila Norwida: „Do kraju tego, gdzie winą jest dużą popsować gniazdo na gruszy bocianie, bo wszystkim służą, tęskno mi, Panie”.

         W związku z przypadającym w tym roku stuleciem oświaty w naszej okolicy, Pan Dyrektor poprosił  wszystkich obecnych o przynoszenie zdjęć i pamiątek związanych z jej historią.

         Życzymy sobie wszyscy, aby był to rok szkolny owocujący w sukcesy, dobre oceny, kreatywne działania i udane wyprawy po nową wiedzę i doświadczenie. Wszak wakacje są za nami...

    Zapraszamy do galerii zdjęć

    Dodała: p. Elżbieta Wącior

  • List p. Anny Zalewskiej, Minister Edukacji Narodowej, skierowany do pracowników oświaty oraz rodziców i uczniów w związku z inauguracją nowego roku szkolnego.

  • W związku z realizacją Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 roku „Wyprawka szkolna”, ustanowionego uchwałą nr 115/2017 Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. - "Wyprawka szkolna" oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie do dnia 07 września 2017 r. zweryfikowanych danych o liczbie uczniów uprawnionych do objęcia programem.

  • Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje do realizacji Rządowy program pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna”. Projekt uchwały wraz załącznikiem oraz projekt rozporządzenia dostępne są na stronie internetowej https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12299055. W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o zebranie danych do 23 czerwca 2017 r. nt. występujących potrzeb w zakresie dofinansowania podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018.

  • Przed nami nowy rok szkolny, w którym wprowadzamy zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie, oczekiwane przez rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców.

    Reforma edukacji wychodzi naprzeciw potrzebom większości Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat.

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

    Uroczyste ropoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godzinie 9.00 

    Msza Święta na rozpoczęcie roku katechetycznego odbędzie się o  godz. 8.00  w Kościele parafialnym w Łubkach.

     

    serdecznie zapraszamy

  • Podręczniki do religii

    Podręcznik do religii obowiązujące w roku szkolnym 2017/2018

     

    Klasa „0”

    „Mogę Zaufać Jezusowi” wyd. Gaudium

    Klasa I

    JESTEŚMY RODZINĄ PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek, wyd. Gaudium

    Klasa II

    KOCHAMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek, wyd. Gaudium

    Klasa III

    PRZYJMUJEMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek, wyd. Gaudium

    Klasa IV

    JESTEM CHRZEŚCIJANINEM – Redaktor: ks. Waldemar Janiga, wyd. Gaudium

    Klasa V

    WIERZĘ W BOGA – Redaktor: ks. Waldemar Janiga, wyd. Gaudium

    Klasa VI

    WIERZĘ W KOŚCIÓŁ – Redaktor: ks. Waldemar Janiga, wyd. Gaudium

    Klasa VII

    SPOTYKAM TWOJE SŁOWO – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa, wyd. Gaudium

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

    "Na wakacje ruszać czas"

    Za dni kilka –o tej porze
    będę witać polskie morze.
    Bo najbardziej mi się marzy
    żeby bawić się na plaży.

    A ja chciałbym dotknąć chmury
    i dlatego jadę w góry.
    Razem z mamą, razem z tatą
    w górach lubię spędzać lato.

          Po dziesięciu, długich miesiącach nauki, nadszedł wymarzony przez wielu uczniów dzień - 23 czerwca - dzień zakończenia nauki i początek wakacji. Po zmianach jakie przyniosła nam reforma oświaty, uczniowie klasy szóstej nie opuścili naszych murów, lecz otrzymali promocje do klasy siódmej. Mijający rok szkolny obfitował w wiele wydarzeń, uroczystości i radosnych chwil, ale również był to okres intensywnej nauki i wzbogacania się w nowe umiejętności, nabywanie doświadczenia. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu podziękował wszystkim nauczycielom i uczniom za trud i pracę jaką włożyli w naukę w minionym roku szkolnym. Życzył wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń oraz pięknej, słonecznej pogody. Najlepszym uczniom z poszczególnych klas wręczył nagrody książkowe, świadectwa z czerwonym paskiem oraz stypendia naukowe za wzorowe zachowanie i bardzo wysokie wyniki w nauce.

         Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Matys, która podziękowała rodzicom za współpracę w minionym roku szkolnym.  Rodzicom, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły wręczyła podziękowania. W wakacyjny nastrój wprowadzili nas wybrani uczniowie z klas I-II i IV-V, którzy pod opieką p. Edyty Gospodarek i p. Anety Zubrzyckiej przygotowali montaż słowno-muzyczny o tematyce wakacyjnej. Po uroczystej akademii uczniowie wraz z rodzicami udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

    Dodała:Aneta Zubrzycka

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć