W naszej szkole

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

    "Na wakacje ruszać czas"

    Za dni kilka –o tej porze
    będę witać polskie morze.
    Bo najbardziej mi się marzy
    żeby bawić się na plaży.

    A ja chciałbym dotknąć chmury
    i dlatego jadę w góry.
    Razem z mamą, razem z tatą
    w górach lubię spędzać lato.

          Po dziesięciu, długich miesiącach nauki, nadszedł wymarzony przez wielu uczniów dzień - 23 czerwca - dzień zakończenia nauki i początek wakacji. Po zmianach jakie przyniosła nam reforma oświaty, uczniowie klasy szóstej nie opuścili naszych murów, lecz otrzymali promocje do klasy siódmej. Mijający rok szkolny obfitował w wiele wydarzeń, uroczystości i radosnych chwil, ale również był to okres intensywnej nauki i wzbogacania się w nowe umiejętności, nabywanie doświadczenia. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu podziękował wszystkim nauczycielom i uczniom za trud i pracę jaką włożyli w naukę w minionym roku szkolnym. Życzył wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń oraz pięknej, słonecznej pogody. Najlepszym uczniom z poszczególnych klas wręczył nagrody książkowe, świadectwa z czerwonym paskiem oraz stypendia naukowe za wzorowe zachowanie i bardzo wysokie wyniki w nauce.

         Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Matys, która podziękowała rodzicom za współpracę w minionym roku szkolnym.  Rodzicom, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły wręczyła podziękowania. W wakacyjny nastrój wprowadzili nas wybrani uczniowie z klas I-II i IV-V, którzy pod opieką p. Edyty Gospodarek i p. Anety Zubrzyckiej przygotowali montaż słowno-muzyczny o tematyce wakacyjnej. Po uroczystej akademii uczniowie wraz z rodzicami udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

    Dodała:Aneta Zubrzycka

     

  • Niełatwe są nasze rozstania....

    Niełatwe są nasze rozstania...

    Jak Ci dziękować, żeś mi dał tak wiele,
    Iż jestem w życiu jak ów gość przygodny,
    Co zaproszony został na wesele
    Niespodziewanie i nie odszedł głodny.

    Jesień ma złotą pogodą się głosi
    O pełnym ciszy, łagodnym wieczorze,
    I rozczulone serce moje wznosi
    Okrzyk zachwytu: Dziękuję Ci Boże!

    Duszą spokojną wstecz się nie oglądam
    Za przeszłym życiem, które już nie wróci,
    I w swej radości niczego nie żądam,
    Tylko dziwuję się, że radość smuci.

    Słowa wiersza Leopolda Staffa i wiele innych mądrych, ciepłych, serdecznych słów wdzięczności towarzyszyło odejściu na zasłużoną emeryturę Księdza Dziekana Mieczysława Bochenka.

    Uroczyste pożegnanie miało miejsce w czerwcu w Szkole Podstawowej w Łubkach, gdzie dzieci, rodzice i nauczyciele podziękowali za wszystkie razem przeżyte lata. Były wiersze, słowa pełne wzruszeń, wspomnień i wspólne zdjęcia. Pan Dyrektor Leszek Samcik namalował obraz przedstawiający św. Judę Tadeusza, który został wręczony przez uczniów i będzie stanowił pamiątkę w nowym miejscu pobytu Księdza Proboszcza.

    To niby takie proste: podejść, podać rękę, podziękować, pożegnać. Więc dlaczego tak trudno, dlaczego myśli plączą się jak porwane nici? Bo jak ubrać w słowa ponad trzy dekady ludzkiego życia? Jak pożegnać osobę, którą oglądało się każdego dnia, której życie było splecione z naszym? Nikomu nie było łatwo. Głos się łamał, łzy płynęły po twarzach, gdy dziękowaliśmy, gdy obiecywaliśmy, że będziemy pamiętać, że najbliższa wycieczka będzie właśnie do Chełma.

    Być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi, to rzecz jeszcze szlachetniejsza.”

    Żadne słowa, choćby najpiękniejsze, nie wyrażą naszej wdzięczności za ślady w naszych sercach, jakie pozostawił Ksiądz Bochenek przez 32 lata swojej posługi.

    Nauczył nas przecież tak wiele: jak rozmawiać z każdym człowiekiem, jak odnosić się do siebie nawzajem z szacunkiem. Jego mądre słowa, pogodny uśmiech, wsparcie i zrozumienie, słowa pokrzepienia i otuchy w chwilach trudnych pozostaną w naszej pamięci i sercach.

    Niech dobry Pan Bóg błogosławi Mu w dalszym życiu.

    W imieniu wdzięcznej społeczności Szkoły Podstawowej w Łubkach.

    E.Wącior

     

  • Wycieczka do Trójmiasta

    16.06.2017

    W  dniach 12- 14  czerwca 2017 r. odbyła się długo oczekiwana wycieczka szkolna.Wśród 45 uczestników wyjazdu byli uczniowie z klas III - VI naszej szkoły, rodzice i  ubiegłoroczni absolwenci.

    Pierwszego dnia po długiej podróży dotarliśmy do Gdańska, w którym podziwialiśmy takie zabytki jak: Bramy - Złotą, Zieloną i Wyżynną,Stary Żuraw, Bazylikę Mariacką - największą ceglaną świątynię gotycką w Polsce i w Europie z 78 metrową wieżą, Długi Targ z Fontanną Neptuna. Po zakupie pierwszych pamiątek popłynęliśmy statkiem na Westerplatte zobaczyć Pomnik Obrońców Wybrzeża. Stamtąd pojechaliśmy autokarem do Mikoszewa, gdzie mieliśmy noclegi. Po krótkiej nocy o godz. 7.00 zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy na zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Następnie udaliśmy się do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy akwarium morskie z ciekawymi organizmami wodnymi i statek muzeum - Dar Pomorza. Po krótkim czasie przeznaczonym na przekąski i zakup pamiątek pojechaliśmy do Sopotu. Tam podziwialiśmy morski krajobraz spacerując po molo. W Sopocie widzieliśmy też Krzywy Domek. Po wyczerpującym dniu wróciliśmy do Mikoszewa, ale to nie był koniec atrakcji  w tym dniu, ponieważ po obiadokolacji poszliśmy na plażę.Wielkie wrażenie i radość wywołało w dzieciach spotkanie z morzem. Wszyscy chętni zmoczyli swoje nogi w wodzie morskiej, trochę chłodnej, ale nikomu to nie przeszkadzało. Niektórym udało się znaleźć na plaży niewielkie bursztyny i muszelki. Zmęczeni, zmoczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka wypoczynkowego Amberwil. Trzeci dzień rozpoczął się śniadaniem o godzinie 7.00 i wyjazdem w drogę powrotną do domu z wizytą w mieście Mikołaja Kopernika . W Toruniu podziwialiśmy przepiękne Stare Miasto z Dworem Artusa, Domem Mikołaja Kopernika, katedrą pw, Świętych Janów,  pomnikiem polskiego astronoma i Krzywą Wieżą. Zakupiliśmy tu również słynne toruńskie pierniki. Po obejrzeniu toruńskich zabytków wyruszyliśmy do Ciechocinka, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Najedzeni kontynuowaliśmy podróż powrotną do domu.  Ponieważ pan kierowca musiał mieć obowiązkowy postój, po drodze wstąpiliśmy jeszcze do restauracji MacDonalds w Radomiu. Po odpoczynku i posiłku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Do Łubek wróciliśmy na godz. 20.45.

    Wyjazd zorganizowany dla nas przez BUT  Coral Tour z Lublina był bardzo udany. Wróciliśmy z niego bogatsi o nowe wrażenia i doświadczenia, zadowoleni pomimo zmęczenia intensywnością zwiedzania i długą podróżą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunkom: p. D. Kołodziejczyk, E. Gospodarek, E. Rybie i A. Zubrzyckiej, panu pilotowi wycieczki - Markowi Wójtowiczowi oraz panu Marcinowi - kierowcy za przyjazną i miłą atmosferę.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

    D .Kołodziejczyk

  • Wycieczka rowerowa do Nałęczowa

    W dniu 6.06.2017r. uczniowie klas V i VI pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Nałęczowa. Wyjazd zorganizowany został w celu poznawania najbliższej okolicy i dostrzegania jej walorów turystycznych
    i przyrodniczych, propagowania zdrowego stylu życia oraz wdrażania młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu. W trakcie wycieczki zrealizowane zostały treści programowe z przyrody, wychowania fizycznego oraz godzin do dyspozycji z wychowawcą. W czasie pobytu w tym urokliwym miasteczku uzdrowiskowym zwiedziliśmy Muzeum Stefana Żeromskiego i nałęczowski park zieleni z atrakcjami, które się w nim znajdują. Był też czas na zjedzenie smacznych lodów. Podczas wycieczki dopisały nam humory i pogoda, więc wyjazd należy zaliczyć do udanych.

    Dorota Kołodziejczyk

  • Wyjazd na Piknik Olimpijski

    03.06.2017

    W sobotę  3 czerwca  11 chętnych uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Dorota Kołodziejczyk uczestniczyło w wyjeździe na Piknik Olimpijski do Warszawy zorganizowany wspólnie przez nauczycielki  wychowania fizycznego dla uczniów ze Szkół Podstawowych z Łubek, Palikij i Miłocina. Impreza organizowana przez PKOL w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu przyciągnęła tysiące osób, które miały możliwość  spotkać ponad stu polskich medalistów olimpijskich i niezliczone rzesze olimpijczyków i ludzi sportu. Na Pikniku można było wziąć autograf od znanych sportowców czy zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na tegorocznej edycji imprezy zagościło 30 sportów i kilkadziesiąt konkurencji, w których można było spróbować swoich sił i otrzymać nagrodę. Uczestnicy wyjazdu wrócili z niego bardzo zadowoleni.

  • Święto Rodziny

        W tym tak ważnym i uroczystym dniu dla dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Odbyły się Mistrzostwa Szkolne w biegach w kategorii I-II, III-IV, V-VI. Udział w zawodach wzięli wszyscy chętni uczniowie. W każdej kategorii zostały nagrodzone pierwsze trzy miejsca. Tradycyjnie jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 0-III wystąpiły z repertuarem przygotowanym z okazji Dnia Mamy i Taty. Każdy rodzic dostał od swojej pociechy własnorecznie przygotowany upominek. Przeprowadzono konkurencję pt. "Mam talent", podczas której chętni i odważni zaprezentowali swoje talenty: piosenkę, taniec itp. Dzieci z klas I-II zaprezentowały piosenkę pt. "Mother day" w języku angielskim.

        Dużym zaskoczeniem i niespodzianką dla dzieci była inscenizacja do wiersza J. Tuwima pt. "Rzepka" w wykonaniu rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego. Rodzice wykazali się dużą odwagą, pomysłowością i talentem aktorskim, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W tym dniu odbył się także kiermasz książek, loteria fantowa oraz dyskoteka. Dzieci otrzymały skromne upominki, mogły posilić się kompotem oraz ciastkiem przygotowanym przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego z nas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

    Dodała: Jolanta Wieczorek

  • Wicemistrzostwo w turnieju piłki nożnej

    15.05.2017

    W dniu 15 maja rozegrany został gminny turniej 10- osobowej piłki nożnej chłopców. Zawody odbyły się na boisku przy Szkole Podstawowej w Miłocinie. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły po rozegraniu czterech spotkań uplasowała się na drugim miejscu zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Gminy Wojciechów w kategorii chłopców ze szkół podstawowych. Gratulujemy wszystkim  naszym zawodnikom oraz rywalom wytrwałości i waleczności pomimo tego, iż upał momentami wdawał się we znaki i odbierał siły do gry.

     

    Dodała: Dorota Kołodziejczyk

  • Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

    09.05.2017

     

    Pod takim tytułem 9 maja odbyła się w naszej szkole wyjątkowa lekcja , którą poprowadzili animatorzy z grupy ,,Zaelektryzowani". W trakcie spotkania w interesujący sposób przedstawione zostały trudne treści fizyczne i chemiczne.Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali eksperymenty wyjaśniające zawiłości niecodziennych zjawisk jak i  tych spotykanych w życiu codziennym.W trakcie pokazów można było zobaczyć lub osobiście doświadczyć: jak lewitują piłki, jak powstaje zielony smok, czy paląca się dłoń będzie poparzona, jak się mówi wydychając hel, jak działają siły odśrodkowe na człowieka  itp.  Spotkanie spełniło swoją dydaktyczną funkcję, a publicznośc interaktywnie uczestniczyła w pokazach.

    Wszystkim podobała się taka niecodzienna lekcja przyrody.

     Dodała: Dorota Kołodziejczyk

  • Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja

     

     

     

    Dniu radości, dniu wesela!
    Jak szeroki polski kraj,
    Niechaj okrzyk w niebo strzela
    Vivat! Vivat! Trzeci Maj!

    Naród z królem, król z narodem
    Odrodzenia ziścił sen …
    w upojeniu cudnem, młodem
    niech nam dzień rozbłyska ten

    Trzeci Maja! … Wielki Boże
    dłonie bratnie złączmy wraz!
    Cóż się oprze, któż nas zmoże?
    Bóg nad nami! Polska w nas!

    Zorza świta, dzień się rodzi –
    Po wolności sięgnij raj!
    W górę serca starzy, młodzi!
    Vivat! Vivat! Trzeci Maj.

    (Józef Relidzyński)

     

         

          Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych polskich świąt państwowych. Tego dnia w 1791 roku została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie Konstytucja. W celu upamiętnienia tak ważnego dla Polski wydarzenia, dnia  28 maja, uczniowie klasy pierwszej i drugiej pod opieką p. Renaty Skowrońskiej przygotowali uroczystą akademię. Słowem i piosenką przypomnieli wszystkim zgromadzonym najważniejsze chwile tamtych dni. W szkolne obchody 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji włączyła się rownież klasa V wraz z wychowawczynią  p. Anetą Zubrzycką, poprzez przygotowanie gazetki z najważniejszymi symbolami narodowymi. 

    Dodała: Aneta Zubrzycka

     

  • „Dzień Dawcy Szpiku dla Tadzia i Innych”

    28.04.2017

     Akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Tadzia i Innych” odbędzie się:

    14 maja w godz. 10:00 – 16:00 w:

    Miejsce 1: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Nawrócenia ¦w. Pawła w Bełżycach, Plac Kościelny 7, Bełżyce

    Miejsce 2: Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Tomaszowicach, Tomaszowice - Kolonia 42, Tomaszowice

    Miejsce 3: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Teodora w Wojciechowie, Wojciechów 113, Wojciechów

     

    Akcja jest dedykowana 2,5 letniemu Tadziowi Rynkowskiemu chorującemu na ostrą białaczkę szpikową. W Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Dla wielu spośród tych pacjentów jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego, dlatego niezwykle ważne jest promowanie takich akcji i powiększanie bazy o kolejne osoby chcące nieść pomoc.

    Więcej informacji link

  • Szkolne Eliminacje Do Małego Konkursu Recytatorskiego i Konkursu Pięknego Czytania

    12.04.2017

     

    W dniu 12 kwietnia odbyły sie szkolne konkursy: Recytatorski i Pięknego Czytania zorganizowane przez bibliotekę szkolną.Celem konkursów  było:

    • rozbudzanie zainteresowania literaturą ,
    • promowanie i  popularyzowanie czytelnictwa,
    • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz
    • wytypowanie uczniów do udziału na szczeblu gminnym.

    W konkursie recytatorskim wzięło udział  10 uczniów, a w konkursie pięknego czytania 17.

    Jury oceniało: dobór repertuaru, poprawność dykcyjną, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny oraz  poprawność i płynność czytania.

    Komisja  w składzie : E. Wącior, E. Ryba , R. Skowrońska i D. Kołodziejczyk  po wysłuchaniu wszystkich uczestników  do drugiego etapu wytypowała nastepujących uczniów.

    Mały Konkurs Recytatorski:

    1. J. Grzegorczyk kl.I

    2. J. Czerniec kl. II

    3. N. Grudzień kl. III

    4. W. Gałecka kl. III

    5. W. Boruch kl. IV

    6. Szymon Socha kl. IV

    7. D. Zubrzycka kl. VI

    Konkurs pięknego czytania ,, W Królestwie  Słowa i Obrazu":

    1. J. Grzegorczyk kl. I

    2. J. Czerniec kl. II

    3. N. Grudzień kl. III

    4. A. Kozak kl. IV

    5. Sz. Janek kl. VI

    6. M. Czępiński kl. VI 

    Uczniowie klas 1-3 czytali fragmenty utworów A. Lindgren, a uczniowie klas 4-6 J.R.R.Tolkiena.

    Wszyscy chętni uczniowie mogą także wykonać pracę plastyczną na papierze formatu A3,do utworów wyżej wymienionych autorów ( np. ,, Dzieci z Bullerbyn", ,,Bracia Lwie Serce", ,,Hobbit"). Prace należy oddać po powrocie z ferii świątecznych.

    Zwycięzcy uczniowie  będą reprezentowąć naszą szkołę na kolejnych szczeblach.                                                               Konkurs Recytatorski odbędzie się 26 kwietnia ( środa) 2017r.  o godz. 9. 30  w Wieży Ariańskiej   w Wojciechowie .           Natomiast konkurs pięknego czytania oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego będą 27  kwietnia  o godz. 9.00 w Zespole Szkół  w Wojciechowie.

    Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów !

     

    Dodała E. Ryba

  • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów –OMNIBUS 2017

    09.04.2017

     

       6-7 kwietnia 2017 r. trzecioklasiści w całym kraju mogli sprawdzić swoje kompetencje przystępując do  Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasistów –OMNIBUS zorganizowanego przez wydawnictwo MAC Edukacja. W tych dniach  uczniowie  trzeciej klasy naszej szkoły po raz pierwszy pisali  sprawdzian z języka polskiego i matematyki zwany Omnibusem, który pozwoli im  się sprawdzić, ocenić posiadaną wiedzę i umiejętności. Nauczycielom zaś dostarczy informacji o poziomie umiejętności uczniów, którzy kończą I etap kształcenia. Testy sprawdzały umiejętności w zakresie : czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Na wyniki  i raporty końcowe poczekamy do połowy maja.  

                           Wszystkim uczniom już dziś życzymy uzyskania  jak najlepszych wyników!

    Dodała:Elżbieta Ryba- wychowawca klasy III

  • Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego

    W dniu 31 marca rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną i pisankę. Uczestnicy oddali 47 pisanek,16 palm i 3 stroiki. Prace wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym, gdzie każdy chętny uczeń, rodzic i nauczyciel mógł zagłosować na jego zdaniem najładniejsze rękodzieło. Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców:

    w kategorii ,, palma"

    1. Kamil Kołodziej

    2. Aleksandra Kozak

    3. Bartłomiej Żydek

    w kategorii ,, pisanka"

    1. Weronika Żydek

    2. Lena Żurawicz

    3. Hania Gorgol i Julia Grzegorczyk

    w kategorii ,, stroik"

    1. Sylwia Michałek

    2. Amelia Grudzień

    3. Wiktor Celejewski

    Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za udział.

    Organizator  - SU

    Zapraszamy do galerii

  • Mistrz Rachunku Pamięciowego - etap gminny

    31.03.2017

    Dnia 31 marca (piatek) o godzinie 9.00 odbył się finał gminnego konkursu matematycznego pod hasłem "Mistrz Rachunku Pamięciowego". W tym roku konkurs odbył się w Zespole Szkół w Wojciechowie. Do kokursu przystąpiło 16 uczniów, najlepszych ze swoich klas, ze szkół z terenu gminy Wojciechów, tj: SP w Maszkach, SP w Miłocinie, SP w Palikijach, SP w Wojciechowie, oraz SP w Łubkach. Podczas konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązać różne działania arytmetyczne w pamięci (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, potęgowanie) na czas, odpowiednio do swojej kategorii wiekowej. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Nasi uczniowie, którzy reprezentowali szkołę zajęli wysokie miejsca.

    Szymon Socha - uczeń klasy IV, zajął II miejsce i tytuł I Wicemistrza Gminnego Rachunku Pamięciowego klas IV,

    Róża Wieczorek - uczennica klasy V, zajęła I miejsce i tytuł Mistrza Gminnego Rachunku Pamięciowego klas V,

    Mateusz Czępiński - uczeń klasy VI, zajął I miejsce i tytuł Mistrza Gminnego Rachunku Pamięciowego klas VI.

    Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali zaś uczestnicy konkursu dyplomy uczestnictwa. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Aneta Zubrzycka. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, organizatorom zaś dziękujemy za zorganizowanie konkursu i miłą atmosferę.

    Dodała: Aneta Zubrzycka

  • Wyniki konkursu,, Wiosna kolorami tęczy malowana"

    29.03.2017

    Wiosna to czas wyjątkowy, w którym przyroda na naszych oczach budzi się z długiego zimowego snu. Dlatego też konkurs plastyczny „Wiosna kolorami tęczy malowana” cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły- kl. 0-III oraz dzieci z zespołu przedszkolnego. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i aktywności twórczej dzieci jak też uwrażliwienie na piękno wiosennej przyrody. Wpłynęło 20 prac wykonanych w różnych technikach. Ich poziom artstyczny był bardzo wysoki. Przyznano następujące miejsca:

    • Dzieci młodsze :

                    I miejsce - Hania Gorgol

                    Patrycja Tarka

                    Nadia Migdal

    Wyróżnienia: Jowitka Barwiak, Angelika Barwiak, Karolinka Pietras, Ania Harosz, Lenka Kaznowska, Piotruś Olech, Alicja Dębczak.

    • Dzieci starsze:

                          I miejsce - Klaudia Tarka

                         Julia Grzegorczyk

                         Julia Czerniec

    Wyrożnienia: Wiktoria Gałecka, Ania Borkowska, Nikola Barwiak, Dawid Olech, Natalia Grudzień, Joanna Wach, Wiktor Celejewski.

    Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

    Dodała Renata Skowrońska

     

  • Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

    21.03.2017

    Dziś ze wschodem słońca

    przyszła do nas wiosna

    od początku jest wesoła i radosna.

    Deszczyk pada, słońce świeci

    na dwór wyszły wszystkie dzieci.

    Piękna pogoda więc na podwórze

    wyszły zwierzęta małe i duże.

     autor:  Kacper Tarka ucz. kl VI

     

    Dzisiaj - 21 marca - powitaliśmy wiosnę na kolorowo. Każda klasa przyszła do szkoły  w ubraniach w określonym kolorze - wczesniej wylosowanym przez gospodarzy grup. Było bardzo kolorowo ponieważ uczniowie stanęli na wysokości zadania i każdy z nich  miał  przynajmniej jeden  element  stroju w danej barwie:

    oddział przedszkolny młodszy - żółty

    oddział przedszkolny starszy - różowy

    klasa I - czerwony

    klasa II - biały

    klasa III - zielony

    klasa IV - pomarańczowy

     klasa V - fioletowy

    klasa VI - niebieski

    Zgodnie z tradycją naszej szkoły w tym dniu rolę nauczycieli przejęli szóstoklasiści, którzy poprowadzili trzy pierwsze lekcje z młodszymi kolegami z klas 0 - V. Nauczyciele przypomnieli sobie natomiast  jak to miło być uczniem.

    Zadaniem dodatkowym dla klas było przygotowanie wiersza lub piosenki o tematyce wiosennej. Po zakończonych zajęciach w klasach wszyscy uczniowie zebrali się na korytarzu szkolnym, aby zaprezentować swój repertuar przed publicznością. Oddziały przedszkolne i klasy I - III zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Krótką inscenizację na temat budzenia się przyrody do życia przedstawili uczniowie klas I - II.  Uwagę widzów przyciągały w niej  kolorowe stroje, muzyka oraz układ taneczny. Starsi uczniowie z klas IV i V również wystapili z przygotowanymi przez siebie piosenkami -  własny tekst do ulubionej melodii . Szóstoklasiści przedstawili ułożone przez siebie strofy o wiośnie. 

    Na zakończenie pani Renata Skowrońska przedstawiła wyniki konkursu plastycznego skierowanego do uczniów klas I - III

    pt.,, Wiosna kolorami tęczy malowana".

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

  • Konkurs matematyczny - etap szkolny (wyniki)

    19.03.2017

           Dnia 17 marca 2017r., został przeprowadzony w naszej szkole etap szkolny konkursu matematycznego pod hasłem "Mistrz Rachunku Pamięciowego". Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas IV-VI. 

    Poniżej zamieszczone zostały wyniki z konkursu matematycznego (etap szkolny):

    KLASA IV

    Szymon Socha -  MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO 

    Patrycja Pietras - I WICEMISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

    Tomasz Kaznowski - II WICEMISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

    KLASA V

    Róża Wieczorek - MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO 

    Filip Wieczorek - I WICEMISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

    Weronika Żydek - II WICEMISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

    KLASA VI

    Mateusz Czępiński - MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO 

    ​Kacper Tarka - I WICEMISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

    Dominika Zubrzycka - II WICEMISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

     

    Wszystkim zwycięzcom etapu szkolnego bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie gminnym, który odbędzie się 31 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

     

    Aneta Zubrzycka - nauczyciel

     

  • Konkurs Recytatorski

    17.03.2017

    Biblioteka Szkolna

    zaprasza wszystkich chętnych uczniów

    do udziału w szkolnych eliminacjach

     XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego,

    który odbędzie się 13 kwietnia 2017 roku w naszej szkole.

    Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy. Tematyka tekstu jest dowolna, ale zachęcamy do sięgania po nowe teksty, rzadko prezentowane, a mówiące o tym , co jest naprawdę bliskie młodym recytatorom.

    Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI.

    Po 3 zwycięskich uczestników z każdej kategorii będzie reprezentowało szkołę

    w Eliminacjach Gminnych , które odbędą się 26.04.2017r.w GOK  w Wojciechowie.

    Prosimy o zgłaszanie się chętnych do wychowawców lub biblioteki szkolnej

    w terminie do 3.04.2017r

    Jury oceniać będzie:                                                  

    - dobór repertuaru

    -poprawność  dykcyjną

    - interpretację utworu

    - ogólny wyraz artystyczny

                                                      Zapraszamy 

    Dodała: Elżbieta Ryba  

  • Konkurs wielkanocny na najładniejszą palmę lub pisankę

     

     

    Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły oraz członków ich rodzin do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą palmę lub pisankę.  Regulamin konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców znajduje się w załączniku.

    regulamin_konkursu.pdf

    Dodała: Dorota Kolodziejczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łubkach
    Łubki 58, 24-204 Wojciechów
  • 81 517 10 06

Galeria zdjęć